Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Мелено кафе

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Кафе Gimoka Gran Galá 250гр Мелено

  Кафе Gimoka Gran Galá 250гр Мелено

  Полно тело со интензивна арома, оваа мешавина има лесен вкус избалансиран со мека крема. Слаткиот вкус содржи ноти на чоколадо.
  ден 137,00
  Слика на Кафе Gimoka Gusto Ricco Bianco 250гр Мелено

  Кафе Gimoka Gusto Ricco Bianco 250гр Мелено

  Традиционална италијанска мешавина, со силен, но пријатен вкус и густ, постојан, вкусен крем. Со зрна Арабика и Робуста од најдобрите плантажи за кафе.
  ден 137,00
  Слика на Мелено кафе Hausbrandt 250гр Espresso

  Мелено кафе Hausbrandt 250гр Espresso

  Мешавина од внимателно избрана 100% кафе Арабика. Кафе со сладок вкус, средно тело и пријатни цветни мириси.
  ден 578,00
  Слика на Мелено кафе Hausbrandt 250гр Columbus

  Мелено кафе Hausbrandt 250гр Columbus

  100% Арабика мелено кафе. Суптилно цитрусна и пријатно слатка арома. Тајната што ја прави оваа мешавина навистина уникатна е внимателен избор на најквалитетна колумбиска Арабика, со ноти на какао.
  ден 609,00
  Слика на Мелено кафе Illy 250гр Decaf

  Мелено кафе Illy 250гр Decaf

  Класичното печено кафе, без кофеин, има долготрајна сладост и нежни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.
  ден 569,00
  Слика на Кафе Lavazza ¡Tierra! 180гр Brazil – Cerrado

  Кафе Lavazza ¡Tierra! 180гр Brazil – Cerrado

  Ова уникатно кафе, 100% Арабика, расте во сува клима на платото Серадо во Бразил и се бере од јули до септември.
  ден 368,00
  Слика на Кафе Lavazza ¡Tierra! 180гр Bio Organic A Modo Mio

  Кафе Lavazza ¡Tierra! 180гр Bio Organic A Modo Mio

  Lavazza ¡Tierra! Bio Organic потекнува од сертифицирани фарми во различни тропски области на светот, ова кафе е добро во секоја смисла затоа што потекнува од органско земјоделство.
  ден 368,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Crema e Gusto Dolce

  Кафе Lavazza 250гр Crema e Gusto Dolce

  Crema e Gusto Dolce е мешавина составена претежно од слатка Арабика од Централна и Јужна Америка и Робуста од Југоисточна Азија. Идеално кафе за оние кои сакаат избалансиран вкус на кафе.
  ден 247,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Dek Intenso

  Кафе Lavazza 250гр Dek Intenso

  Балансирана мешавина на избрани Арабика и Робуста кафе зрна, која се карактеризира со вкус на карамела.
  ден 252,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Espresso Italiano Classico Tin

  Кафе Lavazza 250гр Espresso Italiano Classico Tin

  Благ и целосен завршеток, уживање во кафето како што го прават Италијанците, со вашиот омилен метод на подготовка. Еспресо Италијано Класико е слатко и деликатно, со ноти на овошје и постојан вкус.
  ден 378,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр il Mattino

  Кафе Lavazza 250гр il Mattino

  За производство на квалитетно италијанско кафе се берат зрна од најдобрите плантажи во Индија и Јужна Америка. Lavazza il Mattino е составено од 70% Арабика и 30% Робуста. Оваа мешавина е многу вкусна и ароматична. Благодарение на темното печење има изразен вкус на чоколадо. Совршено избалансираната формула обезбедува еспресо со нежни ноти. Lavazza il Mattino е добаро во комбинација со млеко.
  ден 231,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Qualita Oro Mountain Grown Мелено

  Кафе Lavazza 250гр Qualita Oro Mountain Grown Мелено

  Најценетите сорти на Арабика кои растат на плодна планинска земја достигнувајќи висина од 2.000 м, одгледувани да создадат кафе полно со карактер.
  ден 347,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Qualita Oro Mountain Grown Tin Мелено

  Кафе Lavazza 250гр Qualita Oro Mountain Grown Tin Мелено

  Најценетите сорти на Арабика кои растат на плодна планинска земја достигнувајќи висина од 2.000 м, одгледувани да создадат кафе полно со карактер.
  ден 389,00
  Слика на Кафе Lavazza 1кг Qualità Rossa

  Кафе Lavazza 1кг Qualità Rossa

  Qualità Rossa е мешавина со уникатна арома, богата и исклучително добра текстура, составена главно од бразилските Арабика и Робуста зрна на кафе. (цената е изразена во единица килограм) Пакување: 6/1kg
  ден 1.103,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Qualità Rossa Мелено

  Кафе Lavazza 250гр Qualità Rossa Мелено

  Уникатна мешавина на зрна Робуста и Арабика која има ароматичен, мазен, добро балансиран вкус. Одлично кафе – со или без млеко.
  ден 273,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Qualità Rossa Tin Мелено

  Кафе Lavazza 250гр Qualità Rossa Tin Мелено

  Qualità Rossa е поим за добро кафе што италијанските семејства секогаш сакаат да го имаат при рака за своите кафе паузи. Со неодолива арома која ви дава енергија и создава магични моменти.
  ден 336,00
  Слика на Кафе Lavazza 250гр Crema e Gusto Ricco

  Кафе Lavazza 250гр Crema e Gusto Ricco

  Рафиниран избор на кафе од слатка и ароматична 100% Арабика од Централна и Јужна Америка за еспресо со интензивен вкус, обележан со нежен мирис на свежо овошје и цвеќиња од јасмин, кој се меша со карактеристични ноти на чоколадо.
  ден 273,00
  Слика на Кафе Lavazza 4/1 Suerte

  Кафе Lavazza 4/1 Suerte

  Lavazza Suerte е комбинација на солиден вкус и незаборавна арома: неговиот карактер, совршена и урамнотежена комбинација на мекост и јачина, е резултат на умереното пресирање на зрното кафе Лаваца. Вистинско кафе за уживање со семејството и пријателите. Интензитет: 10
  ден 819,00
  Слика на Кафе Segafredo 225гр Crema Ricca Мелено

  Кафе Segafredo 225гр Crema Ricca Мелено

  Избалансиран избор на робуста во комбинација со арабика од Јужна Америка. Се одликува со целосен вкус и ноти на сужено овошје.
  ден 215,00
  Слика на Кафе Segafredo 180гр Deca Cream Мелено

  Кафе Segafredo 180гр Deca Cream Мелено

  Мешавина од јужноамериканска Арабика и Робуста, без кофеин, внимателно печена за да го задржи целото тело. Има слатка арома, со ноти на лешник.
  ден 263,00
  Слика на Кафе Segafredo 225гр Espresso Casa

  Кафе Segafredo 225гр Espresso Casa

  Мешавина на робуста и арабика со нежен вкус.
  ден 226,00
  Слика на Кафе Segafredo 225гр Intermezzo

  Кафе Segafredo 225гр Intermezzo

  Мешавина на кафе робуста со силен карактер избалансиран со арабика од Јужна Америка. Се одликува со интензивен вкус и ноти на бадем.
  ден 205,00
  Слика на Кафе Segafredo 200гр Le Origini Brasile Мелено

  Кафе Segafredo 200гр Le Origini Brasile Мелено

  Нежен, целосен вкус со ноти на мед.
  ден 263,00
  Слика на Кафе Gimoka 500гр Miscela Bar Мелено

  Кафе Gimoka 500гр Miscela Bar Мелено

  Совршено избалансираната мешавина од зрна Арабика(20%) и Робуста(80%). За оние кои бараат длабока и силна арома со висока содржина на кофеин.
  ден 155,00