Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Адитиви за печење

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Желатин Макс 10гр

  Желатин Макс 10гр

  Желатинот се користи како агент за згуснување, особено кај десертите, но и за подготовка на солени јадења.
  ден 10,00
  Слика на Желатин Dolcela 10гр Мелен

  Желатин Dolcela 10гр Мелен

  Желатинот се користи како агент за згуснување, особено кај десертите, но и за подготовка на солени јадења.
  ден 18,00
  Слика на Желатин Dr. Oetker 12гр Говедски

  Желатин Dr. Oetker 12гр Говедски

  Желатинот се користи како агент за згуснување, особено кај десертите, но и за подготовка на солени јадења.
  ден 25,00
  Слика на Желатин Dr. Oetker 12гр Свински

  Желатин Dr. Oetker 12гр Свински

  Желатинот се користи како агент за згуснување, особено кај десертите, но и за подготовка на солени јадења.
  ден 24,00
  Слика на Квасец А.Д. Битола 40гр Свеж

  Квасец А.Д. Битола 40гр Свеж

  Свежиот квасец за ферментација и нараснување на тесто.
  ден 10,00
  Слика на Квасец Dolcela 7гр Инстант

  Квасец Dolcela 7гр Инстант

  Инстант квасецот се користи за брзо и лесно подготвување на слатки и солени теста, како во пекарницата, така и во домаќинствата.
  ден 11,00
  Слика на Арома Dr. Oetker 38мл Ванила

  Арома Dr. Oetker 38мл Ванила

  Аромата на Dr. Oetker овозможува прекрасни мирис и вкус на ванила на торти, колачи и останати десерти.
  ден 39,00
  Слика на Прашок за пециво Dr. Oetker 6+1 гратис

  Прашок за пециво Dr. Oetker 6+1 гратис

  Прашок за печење разни видови на десерти, торти и ролати.
  ден 39,00
  Слика на Прашок за пециво Dolcela 12гр 4+1 гратис

  Прашок за пециво Dolcela 12гр 4+1 гратис

  Прашок за печење разни видови на десерти, торти и ролати.
  ден 25,00
  Слика на Квасец Dolcela 7гр Инстант 4+1 гратис

  Квасец Dolcela 7гр Инстант 4+1 гратис

  Инстант квасецот се користи за брзо и лесно подготвување на слатки и солени теста, како во пекарницата, така и во домаќинствата.
  ден 39,00
  Слика на Прашок за пециво Макс 12гр

  Прашок за пециво Макс 12гр

  Прашок за печење разни видови на десерти, торти и ролати.
  ден 3,00
  Слика на Прашок за пециво Dr. Oetker 12гр

  Прашок за пециво Dr. Oetker 12гр

  Прашок за печење разни видови на десерти, торти и ролати.
  ден 6,00
  Слика на Квасец Зико 10гр Инстант

  Квасец Зико 10гр Инстант

  Сув инстант пекарски квасец Зико во пакет од 10 гр.
  ден 7,00
  Слика на Квасец Di-go 125гр Инстант

  Квасец Di-go 125гр Инстант

  Сувиот квасец di-go содржи минерали, витамини и аминокиселини кои се корисни за нашето тело. Di-go дава стабилно тесто за време на ферментацијата и тоа го зголемува волуменот при печење во рерна. Посебен вкус и текстура.
  ден 77,00
  Слика на Квасец Di-go 7гр Инстант

  Квасец Di-go 7гр Инстант

  Сувиот квасец di-go содржи минерали, витамини и аминокиселини кои се корисни за нашето тело. Di-go дава стабилно тесто за време на ферментацијата и тоа го зголемува волуменот при печење во рерна. Посебен вкус и текстура.
  ден 12,00
  Слика на Сода бикарбона Витаминка 20гр

  Сода бикарбона Витаминка 20гр

  Сода бикарбоната во прашкаста варијанта, произведена според високите стандарди на Витаминка, е производ со врвен квалитет, направен од најдобрите состојки, кој доаѓа во практично пакување за лесна примена!
  ден 5,00
  Слика на Лимонтус Макс 10гр

  Лимонтус Макс 10гр

  Лимонтусот или лимонската киселина е адитив кој често се користи во домаќинствата, особено за подготовка на зимница. Има својства да го забрзува процесот на гелирање, при подготовка на џемови и да ја задржува бојата на овошјето. Обезбедува кисел вкус на зимницата. Лимонтусот е спакуван во практично мало пакување и е со проверен и стандарден квалитет.
  ден 3,00