Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Аперитив

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Вермут Martini 0.06л Bianco

  Вермут Martini 0.06л Bianco

  Martini Bianco е разновидност на засладен сув вермут, збогатено и ароматизирано вино кое за прв пат е произведено во 1910 година. Направено од филтрирано бело засладено вино кое содржи различни ботанички производи, кои вклучуваат цвеќиња од ванила, зачини, билки, кора од цитрус и корени. Содржи 15% алкохол.
  ден 73,00
  Слика на Вермут Martini 0.06л Rosso

  Вермут Martini 0.06л Rosso

  Интензивно хербалниот карактер на овој сладок вермут е резултат на мешање на внимателно избрани вина со комплексен избор на италијански билки, вклучувајќи мудрец, солени и горко-слатки егзотични дрвца. Содржи 14.4% алкохол.
  ден 73,00
  Слика на Вермут Martini 1л Bianco

  Вермут Martini 1л Bianco

  Martini Bianco е разновидност на засладен сув вермут, збогатено и ароматизирано вино кое за прв пат е произведено во 1910 година. Направено од филтрирано бело засладено вино кое содржи различни ботанички производи, кои вклучуваат цвеќиња од ванила, зачини, билки, кора од цитрус и корени. Содржи 15% алкохол.
  ден 745,00
  Слика на Вермут Martini 1л Rosato

  Вермут Martini 1л Rosato

  Martini Rosato има богати ноти на каранфилче, цимет и морско оревче и горчлива арома од агруми за лесен, но ароматичен коктел. Содржи 15% алкохол.
  ден 745,00