Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Bailey's

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Ликер Bailey's 0.7л Irish Cream

  Ликер Bailey's 0.7л Irish Cream

  Bailey's Irish Cream е буен кремаст ликер кој го меша слаткиот вкус на африканскиот мед со вистински крем од млеко од оригиналниот ирски крем од Bailey's. Се меша со чист ирски виски и екстракт од сопственички какао за да создаде еден од најпродаваните алкохолни пијалоци на планетата. Уживајте сами или во различни освежителни пијалоци, топло и ладно. Содржи 17% алкохол.
  ден 1.135,00
  Слика на Ликер Bailey's 0.2л Irish Cream

  Ликер Bailey's 0.2л Irish Cream

  Baileys® е суптилен, но сладок ликер кој се карактеризира со богат, златно-кафеав тон и сензуална кремаста текстура. Вкусот е нежно избалансиран помеѓу вискито, ванилата и чоколадото, така што ќе се обезбеди константно мазна завршница. Содржи 17% алкохол.
  ден 419,00