Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Baron De Valls

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Вино Baron De Valls 750мл Бело

  Вино Baron De Valls 750мл Бело

  Baron De Valls е светло бело полусуво вино со елегантен вкус, создадено од сорти бело грозје, што ќе биде прекрасна придружба на салати, предјадења, живина и јадења од риба. Ова вино демонстрира деликатес и елеганција. Нежно, но сочно, виното Baron De Valls е специјално создадено за да уживате со него секој ден. Не си го одрекувајте ова прифатливо задоволство, а чаша фино вино целосно ќе ве награди за вашиот избор. Содржи 11% алкохол.
  ден 219,00
  Слика на Вино Baron De Valls 750мл Rose

  Вино Baron De Valls 750мл Rose

  Baron De Valls е светло розево полусуво вино со пријатен вкус, создадено од сорти на црвено грозје, што ќе биде одлична придружба на салати, предјадења, живина и јадења од риба. Ова вино покажува деликатес и благодет. Деликатно, но сочно вино Baron De Valls е специјално создадено со цел да уживате во него секој ден. Препуштете се на ова прифатливо задоволство, а чаша фино вино целосно ќе ве награди за вашиот избор. Содржи 11.5 % алкохол.
  ден 219,00
  Слика на Вино Baron De Valls 750мл Red

  Вино Baron De Valls 750мл Red

  Baron De Valls Red е хармонично полусуво црвено вино со елегантен вкус, создадено од грозје Греначе, што ќе биде одлична придружба на јадења со месо, сирења и закуски. Ова вино демонстрира деликатес и рамнотежа. Овошно, заводливо вино Baron De Valls е специјално создадено со цел да уживате во него секојдневно. Препуштете се на ова прифатливо задоволство, а чаша фино вино целосно ќе ве награди за вашиот избор. Содржи 11.5 % алкохол.
  ден 219,00