Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Бонбониери

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Бонбониера Европа 147гр Cherry

  Бонбониера Европа 147гр Cherry

  Специјалните моменти заслужуваат специјален подарок! Cherry - неодолив десерт со чоколадирани вишни
  ден 112,00
  Слика на Чоколаден Десерт Европа 200гр Minti

  Чоколаден Десерт Европа 200гр Minti

  Фондан десерт со вкус на мента
  ден 109,00
  Слика на Бонбониера Atlantis 200гр Original

  Бонбониера Atlantis 200гр Original

  Традицијата, љубовта и умеењето ги обликуваат чоколадните морски школки – Атлантис кои се произведуваат со современа технологија од одбрани и рафинирани состојки. Прекрасниот вкус на млечното чоколадо идеално е надополнето со маса од лешник и арома на ванила. По квалитетниот чоколаден производ се трага цел живот, затоа запрете сега и уживајте во фантастичните форми и вкусот на Атлантис.
  ден 119,00
  Слика на Бонбониера Atlantis 230гр Original

  Бонбониера Atlantis 230гр Original

  Традицијата, љубовта и умеењето ги обликуваат чоколадните морски школки – Атлантис кои се произведуваат со современа технологија од одбрани и рафинирани состојки. Прекрасниот вкус на млечното чоколадо идеално е надополнето со маса од лешник и арома на ванила. По квалитетниот чоколаден производ се трага цел живот, затоа запрете сега и уживајте во фантастичните форми и вкусот на Атлантис.
  ден 177,00
  Слика на Бонбониера Atlantis 345гр Original

  Бонбониера Atlantis 345гр Original

  Традицијата, љубовта и умеењето ги обликуваат чоколадните морски школки – Атлантис кои се произведуваат со современа технологија од одбрани и рафинирани состојки. Прекрасниот вкус на млечното чоколадо идеално е надополнето со маса од лешник и арома на ванила. По квалитетниот чоколаден производ се трага цел живот, затоа запрете сега и уживајте во фантастичните форми и вкусот на Атлантис.
  ден 233,00
  Слика на Бонбониера Bajadera 200гр

  Бонбониера Bajadera 200гр

  Спојот на најфин нугат од внимателно одбрани лешници и бадеми постои скоро од самиот почеток на Крашовото производство. Благодарејќи на својот оригинален вкус и меѓународно признание, Bajadera е еден од првите хрватски производи кој го носи знакот “ Изворно хрватско”. Името го добила според ориентална танчерка, а самата форма на пралината и нејзиниот единствен дизајн ја прават Bajadera-та еден од најпознатите десерти на овој дел од Европа. Заштитената рецепта и само најдобрите состојки заедно со Крашовиот потпис создаваат вистинска магија на врвно уживање.
  ден 265,00
  Слика на Бонбониера Bajadera 300гр

  Бонбониера Bajadera 300гр

  Спојот на најфин нугат од внимателно одбрани лешници и бадеми постои скоро од самиот почеток на Крашовото производство. Благодарејќи на својот оригинален вкус и меѓународно признание, Bajadera е еден од првите хрватски производи кој го носи знакот “ Изворно хрватско”. Името го добила според ориентална танчерка, а самата форма на пралината и нејзиниот единствен дизајн ја прават Bajadera-та еден од најпознатите десерти на овој дел од Европа. Заштитената рецепта и само најдобрите состојки заедно со Крашовиот потпис создаваат вистинска магија на врвно уживање.
  ден 389,00
  Слика на Бонбониера Bajadera 500гр

  Бонбониера Bajadera 500гр

  Спојот на најфин нугат од внимателно одбрани лешници и бадеми постои скоро од самиот почеток на Крашовото производство. Благодарејќи на својот оригинален вкус и меѓународно признание, Bajadera е еден од првите хрватски производи кој го носи знакот “ Изворно хрватско”. Името го добила според ориентална танчерка, а самата форма на пралината и нејзиниот единствен дизајн ја прават Bajadera-та еден од најпознатите десерти на овој дел од Европа. Заштитената рецепта и само најдобрите состојки заедно со Крашовиот потпис создаваат вистинска магија на врвно уживање.
  ден 629,00
  Слика на Бонбониера Griotte 204гр

  Бонбониера Griotte 204гр

  Во срцето на Griotte се наоѓа сочна медитеранска вишна со фино алкохолно полнење обвиткана со препознатливото Крашово темно чоколадо.Griotte се произведува според рецептура стара повеќе од 90 години, а вишните за Griotte се одгледуваат со посебно внимание на Крашовите имоти. Заводливата комбинација на вкус од темно чоколадо и алкохолно полнење ја прават Griotte една од Крашовите класици.
  ден 195,00
  Слика на Бонбониера Европа 204гр Cherry

  Бонбониера Европа 204гр Cherry

  Специјалните моменти заслужуваат специјален подарок! Cherry - неодолив десерт со чоколадирани вишни
  ден 167,00
  Слика на Бонбониера Fontana 194гр

  Бонбониера Fontana 194гр

  Пралината Fontana е посебна по тоа што темното Kraš чоколадо го обвиткува единственото ледено полнење благодарејќи на кое оваа пралина е позната и под името Ледена коцка.Вистинско ледено доживување на ментол во темно чоколадо кој ги исполнува очекувањата и на најголемите познавачи на чоколадо се крие во овој десерт.
  ден 195,00
  Слика на Бонбониера Ferrero 150гр Raffaello

  Бонбониера Ferrero 150гр Raffaello

  Ferrero чоколадите се состојат од една целина бел млечен крем и бели бланширани бадеми спакувани во тенка кора како школка исполнета со слој од кокос. Спакувани поединечно во омот од бела боја.
  ден 199,00
  Слика на Бонбониера Eurocrem 300гр Eurodessert

  Бонбониера Eurocrem 300гр Eurodessert

  Eurodessert, мало сладко задоволство, е направено по оригинален рецепт и технологија, од внимателно одбрани состојки засновани на млеко и крем од какао, црно чоколадо, е збогатено со голема содржина на млеко, лешници и бадеми
  ден 129,00
  Слика на Бонбониера Европа 100гр Cherry Heart

  Бонбониера Европа 100гр Cherry Heart

  Специјалните моменти заслужуваат специјален подарок! Cherry - неодолив десерт со чоколадирани вишни
  ден 89,00
  Слика на Бонбониерa Milka 44гр Heart

  Бонбониерa Milka 44гр Heart

  Пралини Milka во форма на срце, направени од алпско млеко и крем од лешник. Спакувани во декоративна кутија, служат како совршен подарок кое ќе ви го освои срцето
  ден 92,00
  Слика на Бонбониера Bajadera 300гр

  Бонбониера Bajadera 300гр

  Спојот на најфин нугат од внимателно одбрани лешници и бадеми постои скоро од самиот почеток на Крашовото производство. Благодарејќи на својот оригинален вкус и меѓународно признание, Bajadera е еден од првите хрватски производи кој го носи знакот “ Изворно хрватско”. Името го добила според ориентална танчерка, а самата форма на пралината и нејзиниот единствен дизајн ја прават Bajadera-та еден од најпознатите десерти на овој дел од Европа. Заштитената рецепта и само најдобрите состојки заедно со Крашовиот потпис создаваат вистинска магија на врвно уживање.
  ден 585,00
  Слика на Бонбониера Bajadera 150гр

  Бонбониера Bajadera 150гр

  Спојот на најфин нугат од внимателно одбрани лешници и бадеми постои скоро од самиот почеток на Крашовото производство. Благодарејќи на својот оригинален вкус и меѓународно признание, Bajadera е еден од првите хрватски производи кој го носи знакот “ Изворно хрватско”. Името го добила според ориентална танчерка, а самата форма на пралината и нејзиниот единствен дизајн ја прават Bajadera-та еден од најпознатите десерти на овој дел од Европа. Заштитената рецепта и само најдобрите состојки заедно со Крашовиот потпис создаваат вистинска магија на врвно уживање.
  ден 195,00
  Слика на Бонбониера Griotte 153гр

  Бонбониера Griotte 153гр

  Во срцето на Griotte се наоѓа сочна медитеранска вишна со фино алкохолно полнење обвиткана со препознатливото Крашово темно чоколадо.Griotte се произведува според рецептура стара повеќе од 90 години, а вишните за Griotte се одгледуваат со посебно внимание на Крашовите имоти. Заводливата комбинација на вкус од темно чоколадо и алкохолно полнење ја прават Griotte една од Крашовите класици.
  ден 139,00
  Слика на Бонбониера Atlantis 200гр Latte Macchiato

  Бонбониера Atlantis 200гр Latte Macchiato

  Брендот Атлантис постојано се унапредува и збогатува со нови вкусови со цел да ги задоволи барањата на своите верни потрошувачи. Атлантис Espresso и Macchiato претставаат одлична комбинација на квалитетно млечно чоколадо со неодолив вкус на кафе.
  ден 127,00
  Слика на Бонбониера Atlantis 200гр Espresso

  Бонбониера Atlantis 200гр Espresso

  Брендот Атлантис постојано се унапредува и збогатува со нови вкусови со цел да ги задоволи барањата на своите верни потрошувачи. Атлантис Espresso и Macchiato претставаат одлична комбинација на квалитетно млечно чоколадо со неодолив вкус на кафе.
  ден 127,00