Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Бурбон

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Бурбон Jim Beam 1л White Label

  Бурбон Jim Beam 1л White Label

  Jim Beam се подложува на дестилација на пониски температури и се дестилира не повеќе од 62.5%. White Label е стара четири години и има доста висок процент на 'рж. Има типични бурбонски вкусови на карамела и ванила и мала количина на овошје и мед. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.199,00
  Слика на Бурбон Maker's Mark 0.7л

  Бурбон Maker's Mark 0.7л

  Сладок и избалансиран вкус со карамела, ванила и овошни есенции. Содржи 45% алкохол.
  ден 1.835,00
  Слика на Виски Jim Beam 0.7л

  Виски Jim Beam 0.7л

  Jim Beam е класичен бренд кој ја постигна својата гордост и слава. Пијалок направен според рецептот на основачот Џејкоб Бим. Затоа, етикетата на пијалокот има оригинален натпис. Алкохолот има елегантен и софистициран вкус. Содржи 40% алкохол.
  ден 975,00