Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Bushmills

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Виски Bushmills 0.7л

  Виски Bushmills 0.7л

  Bushmills Original е мазна и разноврсна тројна дестилирана мешавина. Комбинирање на виски со еден слад и виски со полесно зрно, се забележува неговиот богат, мазен вкус на затоплување скоро веднаш. Виски кое е созреано и во бурбон и во шери буриња, што резултира со ноти на свежо овошје и ванила. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.109,00