Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Чаеви

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Камилица

  Чај Good Nature 20/1 Камилица

  Чајот од камилица мами со својот мирис и ги обзема сетилата. Секоја голтка е дел од пролетната свежина во шолјата чај. Уживајте на неоткриените ливади во секоја шолја чај Good Nature од камилица. Соодветен за секоја пригода, камилицата го заслужува почесното место меѓу вашата колекција чаеви. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 1гр цвет од камилица.
  ден 53,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Нане

  Чај Good Nature 20/1 Нане

  Ги привлекува и децата и возрасните и поради тоа зазема почесно место во традиционалната домашна аптека. Секогаш свежо приготвен, чајот Good Nature од нане може да се консумира топол или ладен во кој било дел од денот. Чајот од нане ќе биде секогаш добредојден за вашиот организам! Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 1.5гр листови од нане.
  ден 53,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Хибискус

  Чај Good Nature 20/1 Хибискус

  Замислете го раскошниот цвет на хибискусот преточен во шолја чај Good Nature. Богат со витамини Ц и А, со свеж мирис и со освежително-киселкав вкус, кој ги разбиструва сите ваши сетила. Секогаш свежо приготвен, препорачуваме да се пие како топол или како ладен пијалак. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 2гр цвет од хибискус.
  ден 58,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Планински

  Чај Good Nature 20/1 Планински

  Исклучително пријатниот мирис и вкус ви ја обвиткуваат душата со смиреност, а непцата со милина. Секогаш има време за шолја добар чај! Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 1.5 гр од надземниот дел на планинскиот чај.
  ден 65,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Мајчина душица

  Чај Good Nature 20/1 Мајчина душица

  Неизоставен дел од нашата традиција е чајот од мајчина душичка, а медитеранската кујна, пак, не може да се замисли без неа. Поради изобилството од етерични масла, опојниот мирис на мајчината душичка може да се почувствува во шолја топол чај и е нешто на што тешко можете да му одолеете. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 1.5 гр од надземниот дел на мајчината душичка.
  ден 59,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Шипка со хибискус

  Чај Good Nature 20/1 Шипка со хибискус

  Мешавината на зрели плодови од шипка со цвет од хибискус претставува богата композиција на овошни, слатки, но и на кисели ноти со освежителен мирис. Уживајте во освежувачкиот и природен додаток на витамини со чајот Good Nature од шипка со хибискус! Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 2.5гр чајна мешавина.
  ден 54,00
  Слика на Чај Good Nature 100гр 60% Брусница

  Чај Good Nature 100гр 60% Брусница

  Овошниот чај Good Nature со брусница е изготвен од висококвалитетни плодови од брусница и од диво јаболко, помешани со малку хибискус. Можете во него да уживате и да го консумирате и како компот, притоа вкусувајќи ги овошјата и билките што остануваат по цедењето. Содржи 60 % плод од брусница. Секое пакување содржи 100гр чајна мешавина.
  ден 102,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Зелен

  Чај Good Nature 20/1 Зелен

  Популарното дуо од мед и лимон, вметнато во прегратките на ливчињата на зелениот чај, создава чудесно вкусна и ароматична напивка. Особено се вклопува во миговите на нежност, кои оставаат незаборавни спомени. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 2гр чајна мешавина.
  ден 79,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Јагода и ванила

  Чај Good Nature 20/1 Јагода и ванила

  Мешавина на одбрани билки – шипка, хибискус, плод од јаболко, портокал - ароматизирана со природни ароми на јагода и ванила. Уште во првиот момент кога ќе го приготвите чајот, ќе ве опкружи интензивен мирис на популарното дуо јагода и ванила. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја по 2гр овошна чајна мешавина.
  ден 89,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Шумско овошје

  Чај Good Nature 20/1 Шумско овошје

  Мешавина на плодови од јаболко, круша, на аронија, боровинка, шипка и на цветови од хибискус и од бозел. Се препорачува да се пие секогаш свежо приготвен, незасладен и во секое време од денот. Чајот Good Nature од шумско овошје ќе го освежи секој дел од вашето тело. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја по 2гр овошна чајна мешавина.
  ден 79,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Брусница

  Чај Good Nature 20/1 Брусница

  Свежите бобинки од брусница многу потсетуваат на плодовите од шипка, не само според изгледот туку и според вкусот. Тие имаат сладок вкус со слабо кисела нота. Овошниот чај Good Nature од брусница со својот пријатен вкус и мирис нема да ве остави рамнодушни! Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја по 2гр овошна чајна мешавина.
  ден 99,00
  Слика на Чај Franck 20/1 Зелен

  Чај Franck 20/1 Зелен

  Честопати наречени „вистински“ чаеви, црните и зелените чаеви даваат идеална можност за уживање, со специфичните ароми и вкусови на овие сакани топли пијалоци. Во класичниот чај, овој зелен чај најдобро ужива во секое време од денот. Пробајте го топол или ладен, со млеко или шеќер! Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.75гр.
  ден 70,00
  Слика на Чај Franck 20/1 Шумско овошје

  Чај Franck 20/1 Шумско овошје

  Совршена комбинација на диви плодови кои се наоѓаат во шумата, во овој овошен чај, можете да вкусите црна рибизла, малина, капина и дива јагода. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.75гр.
  ден 82,00
  Слика на Чај Franck 20/1 Брусница

  Чај Franck 20/1 Брусница

  Иако мали, брусниците се еден од најмоќните подароци на природата. Индијанците исто така го знаеја ова и го користеа ова магично овошје и како храна и како лек. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја по 2.75гр овошна чајна мешавина.
  ден 79,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Зелен со ѓумбир и куркума

  Чај Good Nature 20/1 Зелен со ѓумбир и куркума

  Егзотична билна мешавина, која претставува одлична комбинација на зелен чај, ѓумбир, куркума, комбуха во прав и на ројбос. Избалансираната мешавина има пријатен, ориентален вкус и ќе ви помогне правилно да го започнете денот. Секое пакување содржи 20 филтер-кесички, секоја со по 2гр чајна мешавина.
  ден 83,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Алкалакс микс

  Чај Good Nature 20/1 Алкалакс микс

  Билката мајчин лист или сена е најчесто користена билка за олеснување на празнењето на цревната содржина. Листовите од нане и од маточина, плодот од сладок анасон и ајдучката трева придонесуваат за нормална функција на цревата и за нормално варење на храната. Достапен е во филтер–кесички – 20 х 1гр.
  ден 68,00
  Слика на Чај Good Nature 20/1 Уве микс

  Чај Good Nature 20/1 Уве микс

  Чајот е мешавина на лист од мечкино грозје, килавица, коњски опаш, на лист од бреза, зајчев трн и на плод од шипки. Листот од мечкино грозје поддржува нормална функција на уринарниот систем. Чајот се препорачува да се пие и по исчезнување на симптомите на уринарно воспаление. Достапен е во филтер-кесички – 20 х 1,5гр.
  ден 73,00
  Слика на Чај Podravka 20/1 Зелен

  Чај Podravka 20/1 Зелен

  Ова е еден од најпопуларните чаеви на Запад. Зелениот чај на Podravka се состои од внимателно избрани сорти на зелен чај за да можете да уживате во одличниот вкус и корисни својства. Зелениот чај содржи кофеин, па затоа денес се користи низ целиот свет како алтернатива на кафето. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.8гр.
  ден 69,00
  Слика на Чај Podravka 20/1 Брусница

  Чај Podravka 20/1 Брусница

  Овој чај станува се повеќе популарен кај оние кои се грижат за своето здравје. Изборот не е изненадувачки, со парчиња брусница во него има мноштво ситно мелени билки и овошја, во сооднос што дава незаборавна арома. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 2гр.
  ден 80,00
  Слика на Чај Podravka 20/1 Шумско овошје

  Чај Podravka 20/1 Шумско овошје

  Содржи најголем дел од овошјето од јаболко и калинка, кои се природно богати со овошни киселини, па затоа често не е потребно да се засладува. Може да се пие топло како чај или ладно, како замена за вообичаените безалкохолни пијалоци. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 2.5гр.
  ден 80,00
  Слика на Чај Teekanne 50гр Шумско овошје 20/1

  Чај Teekanne 50гр Шумско овошје 20/1

  Природните плодови созреани на сонце и целосните вкусови на малини и капини во комбинација со слатки јагоди и боровинки го прават Teekanne Fruits Forest вкусна мешавина од овошен чај за млади и стари. Без разлика дали уживате во топло или ладно, овој овошен чај е секогаш вистинско задоволство. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 2.25гр.
  ден 102,00
  Слика на Чај Teekanne 45гр Брусница и малина 20/1

  Чај Teekanne 45гр Брусница и малина 20/1

  Уживајте во свежиот и полн вкус на брусница и малина - исклучително вкусна инфузија од природно овошје со вкусови на свежи брусница и слатки, зрели малини. Топол или ладен - овој чај е секогаш вкусен, овошен третман за млади и стари. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 2.25гр.
  ден 102,00
  Слика на Чај Teekanne 35гр Ginger & Lemon 20/1

  Чај Teekanne 35гр Ginger & Lemon 20/1

  Teekanne Ginger Lemon ја комбинира зачинетата арома на ѓумбир со свежината на лимонот. Оваа ароматична инфузија на чај Ве загрева одвнатре и нуди извонреден овошен вкус. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.75гр.
  ден 102,00
  Слика на Чај Teekanne 36гр Планински рај 20/1

  Чај Teekanne 36гр Планински рај 20/1

  Искусете го вкусниот вкус на Teekanne Планински Рај. Осум различни, внимателно избрани билки од најдобрите жетви се користат за производство на овој специјалитет за чај. Уживајте во оваа пријатна чаша со инфузија од билки по чаша, вкусна за млади и стари. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.8гр.
  ден 88,00
  Слика на Чај Teekanne 36гр Планински билки 20/1

  Чај Teekanne 36гр Планински билки 20/1

  Пријатна мешавина од природен билен чај со извонреден вкус. Уживајте во вкусната чаша Teekanne „Планински билки“ и сонувајте за прекрасниот свет на планините. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.8гр.
  ден 88,00
  Слика на Чај Teekanne 33гр Earl Grey 20/1

  Чај Teekanne 33гр Earl Grey 20/1

  Името Earl Grey е синоним за традиционален чај со најдобар квалитет. Избрана од најдобрите плантажи, оваа мешавина ветува освежување во софистициран стил - збогатена со бергамот. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.65гр.
  ден 88,00
  Слика на Чај Teekanne 40гр Broncho 20/1

  Чај Teekanne 40гр Broncho 20/1

  Уживајте во оваа вкусна мешавина од билен чај за грлото и градите. Пријатна комбинација на анасон, жалфија и мајчина душица која нежно ги смирува грлото и градите. Ѓубирот го поддржува вашиот имунолошки систем. Рачно одбрани состојки како нане, јаболко и сладунец се корисни и хармонично го заокружуваат вкусот на овој билен чај. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 2.0гр.
  ден 102,00
  Слика на Чај Podravka 20гр Камилица

  Чај Podravka 20гр Камилица

  Чај од камилица соодветен за секоја пригода.
  ден 51,00
  Слика на Чај Franck 40гр Detox

  Чај Franck 40гр Detox

  Збогатен со биотин и селен и содржи најквалитетни хербални состојки како што се лисја од коприва, корен од ѓумбир и глуварче. Оваа комбинација е идеална за заштита на организмот од штетни материи, како и за освежување.
  ден 110,00
  Слика на Чај Franck 40гр Immune

  Чај Franck 40гр Immune

  Мешавина од витамин Ц и цинк и заедно со лимонска трева, нане и маточина. Идеален за зајакнување на имунитетот.
  ден 110,00