Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Caprodur

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Кашкавал Caprodur 1кг Козји

  Кашкавал Caprodur 1кг Козји

  Специфичниот малку зачинет вкус на козјо млеко најдобро се изразува во сирењето Капродур, најнаградуваниот производ на Виндија и вечен шампион на евалуацијата на квалитетот DLG во Франкфурт. Таа е идеална за различни прилики, од едноставна ужинка до фенси вечера. Неговиот вкус ќе одговара најдобро со потемни јадења со месо, но добро ќе одговара и со сендвич или имагинативна комбинација со овошје.
  ден 899,00