Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Chateau Bois Chantant

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Вино Chаteau du Bois 0.75л Pertuis Bordeaux

  Вино Chаteau du Bois 0.75л Pertuis Bordeaux

  Chateau Bois Pertuis нуди прекрасна гранат црвена боја, со брилијантни нијанси на виолетова боја. Виното е полно и избалансирано, со вкусни ноти на цреша морело и чоколадо. Послужете со мешани пржени печурки или чоколаден десерт. Содржина на алкохол: 13.5%
  ден 539,00