Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Corn

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Палента Corn 500гр

  Палента Corn 500гр

  Оброк кој е направен од бел или жолт пченкарен гриз. Пченкарното брашно или гризот имаат многу позитивно влијание на целокупното здравје на човекот. Најважната работа кај палентата е фактот што не содржи глутен и може да ја консумира секој, без оглед на возраста. Идеално е за мали бебиња, за луѓе кои водат сметка за килограмите или пак за оние кои имаат проблеми со системот за варење. Палентата содржи доволно минерали, нутриенти и витамини за да може телото нормално да функционира.
  ден 70,00
  Слика на Пченкарно брашно Corn 500гр

  Пченкарно брашно Corn 500гр

  Пченкарното брашно е направено од првокласна пченка. Се употребува за подготовка на пекарски производи и на благи работи. Кога се користи за подготовка на леб и пекарски производи се меша со други брашна затоа што тесто без глутен не нараснува. Идеално за подготовка на најразновидни иновативни рецепти. Без глутен.
  ден 55,00