Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Дентална хигиена

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Паста за заби Colgate 50мл Triple Action

  Паста за заби Colgate 50мл Triple Action

  Colgate Triple Action паста за заби за заштита од усната празнина, белење на забите и освежување на здивот. Чувајте ги забите на вашето семејство почисти и насмевнете се поздраво со Colgate.
  ден 53,00
  Слика на Четка за заби Colgate Slim Soft Charcoal

  Четка за заби Colgate Slim Soft Charcoal

  Чисти длабоко помеѓу забите и по должината на непцата, достигнувајќи места што обичните четки не можат и ефикасно ги отстранува бактериите.
  ден 229,00
  Слика на Паста за заби Colgate 100мл Triple Action

  Паста за заби Colgate 100мл Triple Action

  Colgate Triple Action паста за заби за заштита од усната празнина, белење на забите и освежување на здивот. Чувајте ги забите на вашето семејство почисти и насмевнете се поздраво со Colgate.
  ден 63,00
  Слика на Сет четки за заби Colgate Slim Soft Charcoal

  Сет четки за заби Colgate Slim Soft Charcoal

  Чисти длабоко помеѓу забите и по должината на непцата, достигнувајќи места што обичните четки не можат и ефикасно ги отстранува бактериите.
  ден 229,00
  Слика на Течност за уста Listerine 250мл Cool Mint

  Течност за уста Listerine 250мл Cool Mint

  Течност што обезбедува длабоко чистење и се грижи за целата уста.
  ден 157,00
  Слика на Чепкалки за заби Samurài 280/1

  Чепкалки за заби Samurài 280/1

  Чепкалки за заби со зашилени краја кои служат за да се отстранат отстатоците од храна после оброк. Во единечно пакување од 280/1.
  ден 67,00
  Слика на Паста за заби Colgate 100мл Whitening

  Паста за заби Colgate 100мл Whitening

  Colgate Whitening пастата за заби е клинички докажана дека нежно ги полира и ефикасно ги избелува забите.
  ден 63,00
  Слика на Течност за уста Listerine 250мл Total Care

  Течност за уста Listerine 250мл Total Care

  Течност што обезбедува длабоко чистење и се грижи за целата уста.
  ден 157,00
  Слика на Четка за заби Colgate Gum Invigorate

  Четка за заби Colgate Gum Invigorate

  Colgate Gum Invigorate нежно ги масира вашите непца и обезбедува високо пенење за длабоко чистење.
  ден 275,00
  Слика на Течност за уста Lacalut 500мл Multi-Effect

  Течност за уста Lacalut 500мл Multi-Effect

  6 во 1 иновативна формула која овозможува редукција на забен плак, борба против бактериите, заштита од кариес, грижа за гингивата, природна белина на забите и свеж здив.
  ден 259,00
  Слика на Паста за заби Colgate 100мл Cavity Protection

  Паста за заби Colgate 100мл Cavity Protection

  Cavity Protection паста за заби ги зајакнува забите со активен флуорид и се бори против кариес. Освежете го здивот и исчистете ги забите со Colgate.
  ден 63,00
  Слика на Течност за уста Lacalut 500мл Tartar Protection

  Течност за уста Lacalut 500мл Tartar Protection

  Со антимикробен активен комплекс за подобра оралната хигиена, намален број на бактерии и превенција од кариес. Иновативна формула за отстранување на забен плак и забен камен дури и на места недостапни за четкање, активна заштита од кариес и гингивит.
  ден 259,00
  Слика на Четка за заби Astera Active 3 Medium

  Четка за заби Astera Active 3 Medium

  Четка за заби со средно тврди влакна и систем за трикратно чистење.
  ден 33,00
  Слика на Детска четка за заби Aquafresh Little Teeth 3-5 години

  Детска четка за заби Aquafresh Little Teeth 3-5 години

  Четка за заби Aquafresh Little Teeth Kids е специјално дизајнирана од стоматолошки експерти за деца од 3 до 5 години. Нејзиниот разнобоен дизајн е создаден за да им помогне на децата и да ги поттикне да започнат да развиваат добри навики за орална нега. Четката за заби доаѓа со разнобоен животински клип за заштита на влакната и можете да изберете од крокодил, зајаче, ајкула или тигар за да ви помогне времето на четкатањето да биде забавно за вашето малечко. Се препорачува да ја чувате четката за заби на вашето дете во исправена положба за да се исуши воздухот. Четката за заби Aquafresh Little Teeth е дизајнирана да застане самостојно благодарение на подножјето за вшмукување.
  ден 179,00
  Слика на Паста за заби Colgate 125мл Max Fresh

  Паста за заби Colgate 125мл Max Fresh

  Colgate Max Fresh е флуорид паста за заби со свежина од нане. Colgate Cool Mint е дизајниран за дневна орална нега, пастата прави одлична работа за отстранување на плакта од емајлот и ја остава устата со долготраен освежувачки ефект. Ја зајакнува и штити забната глеѓ од уништување и чувствителност, неутрализирајќи ги штетните киселини. Редовното четкање со Colgate Max Fresh ги зајакнува непцата и ефикасно штити од расипување на забите.
  ден 169,00
  Слика на Сет Течност за уста Colgate 500мл Plax Multi Protection + Plax Ice

  Сет Течност за уста Colgate 500мл Plax Multi Protection + Plax Ice

  6 во 1 иновативна формула која овозможува редукција на забен плак, борба против бактериите, заштита од кариес, грижа за гингивата, природна белина на забите и свеж здив. Не содржи алкохол.
  ден 235,00
  Слика на Паста за заби Colgate 75мл Max Fresh

  Паста за заби Colgate 75мл Max Fresh

  Colgate Max Fresh е флуорид паста за заби со свежина од нане. Colgate Cool Mint е дизајниран за дневна орална нега, пастата прави одлична работа за отстранување на плакта од емајлот и ја остава устата со долготраен освежувачки ефект. Ја зајакнува и штити забната глеѓ од уништување и чувствителност, неутрализирајќи ги штетните киселини. Редовното четкање со Colgate Max Fresh ги зајакнува непцата и ефикасно штити од расипување на забите.
  ден 133,00
  Слика на Течност за уста Colgate 250мл Plax Multi Protection

  Течност за уста Colgate 250мл Plax Multi Protection

  6 во 1 иновативна формула која овозможува редукција на забен плак, борба против бактериите, заштита од кариес, грижа за гингивата, природна белина на забите и свеж здив. Не содржи алкохол.
  ден 155,00
  Слика на Паста за заби Colgate 75мл Max White One

  Паста за заби Colgate 75мл Max White One

  Паста за заби Colgate Max White One со забрзувачи на белење содржи состојки слични на оние што ги користат стоматолозите. Со сигурност ги отстранува дамките во боја и спречува акумулацијата на забен камен помагајќи им на забите да станат тон побели за само една недела. Систематската употреба ќе ви помогне да ги задржите забите подолго подолго!
  ден 185,00
  Слика на Сет четки за заби Colgate Triple Action 1+1

  Сет четки за заби Colgate Triple Action 1+1

  Colgate Triple Action четката за заби е направена со 100% природен, биоразградлив бамбус. Заострени влакна кои обезбедуваат длабоко, но нежно чистење.
  ден 85,00
  Слика на Течност за уста Listerine 250мл Advanced White

  Течност за уста Listerine 250мл Advanced White

  Течност што обезбедува длабоко чистење и се грижи за целата уста.
  ден 157,00
  Слика на Паста за заби Colgate 75мл Max White One Optic

  Паста за заби Colgate 75мл Max White One Optic

  Веднаш видливо белење на забите. Континуираната употреба постепено нуди белење на ефект на побели заби и траен ефект. Формулата содржи клинички докажани оптички агенси за белење. Со четкање тие се активираат, создавајќи сина пена која обезбедува привремен ефект. Оставајќи ги забите побели веднаш по првото четкање. За секојдневна употреба.
  ден 185,00
  Слика на Течност за уста Listerine 250мл Freshburst

  Течност за уста Listerine 250мл Freshburst

  Течност што обезбедува длабоко чистење и се грижи за целата уста.
  ден 157,00
  Слика на Четка за заби Parodontax Classic Soft

  Четка за заби Parodontax Classic Soft

  Нежно и ефикасно чисти во случај на зголемена чувствителност на забите. Заоблените и полираните влакната спречуваат болка при чистење.
  ден 222,00
  Слика на Електрична четка за заби Oral-B Pro 750 CrossAction Black

  Електрична четка за заби Oral-B Pro 750 CrossAction Black

  Електричната четка за заби Oral-B PRO 750 обезбедува клинички докажан, најсовремено чистење дизајнирана за ефикасно отстранување на повеќе наслаги од конвенционалната рачна четка за заби. Професионално инспирираниот дизајн на главата на четката за заби CrossAction го опкружува секој заб со влакна навалени под агол од 16 степени, а 3D-акцијата за чистење осцилира, ротира и пулсира за да се разбие и отстрани до 100% повеќе плак од конвенционалната рачна четка за заби. Содржина на пакетот: Рачка за четка за заби на полнење, станица за полнење со складирање на главата на четката и 1 глава за четкање CrossAction.
  ден 2.355,00
  Слика на Течност за уста Listerine 500мл Advanced White

  Течност за уста Listerine 500мл Advanced White

  Течност што обезбедува длабоко чистење и се грижи за целата уста.
  ден 279,00
  Слика на Детска електрична четка за заби Oral-B Frozen 3+

  Детска електрична четка за заби Oral-B Frozen 3+

  Детска електрична четка за заби Oral-B за возраст над 3 години, со Disney's Frozen отстранува повеќе плаки од обична рачна четка за заби за здрава насмевка. Ги забавува децата, а истовремено нуди нежно и ефикасно чистење со четка за заби препорачана од стоматолози од Oral-B. Со единствена функција за четкање на чувствителни детски заби, оваа четка за заби нежно ги чисти детските заби. Работи и со апликацијата Oral-B Disney Magic Timer која охрабрува четкање за 2 минути со вградениот тајмер. Пакетот содржи: кутија за патување и налепници Frozen II за украсување на рачката. Батеријата трае 8 дена од полнење.
  ден 1.555,00
  Слика на Паста за заби Kolynos 125мл Super White

  Паста за заби Kolynos 125мл Super White

  Kolynos Super White е производ за орална хигиена дизајниран за избелување на забите. Благодарение на специјалната формула, оваа паста ги прави забите јаки, ги чисти и го освежува вашиот здив.
  ден 75,00
  Слика на Детска електрична четка за заби Oral-B Pixar 3+

  Детска електрична четка за заби Oral-B Pixar 3+

  Детска електрична четка за заби Oral-B за возраст над 3 години, со Disney's Pixar отстранува повеќе плаки од обична рачна четка за заби за здрава насмевка. Ги забавува децата, а истовремено нуди нежно и ефикасно чистење со четка за заби препорачана од стоматолози од Oral-B. Со единствена функција за четкање на чувствителни детски заби, оваа четка за заби нежно ги чисти детските заби. Работи и со апликацијата Oral-B Disney Magic Timer која охрабрува четкање за 2 минути со вградениот тајмер. Пакетот содржи: кутија за патување и налепници Pixar за украсување на рачката. Батеријата трае 8 дена од полнење.
  ден 1.555,00
  Слика на Паста за заби Aquafresh 125мл Fresh & Minty

  Паста за заби Aquafresh 125мл Fresh & Minty

  Паста за заби Aquafresh Fresh & Minty е единствен производ од линијата Aquafresh на производи за орална хигиена. Формулацијата со одлична вкус ја збогатува вашата емајл со флуор, а исто така помага во одржување на чисти заби, здрави непца и свеж здив. Оваа паста исто така штити од шеќерна киселина со помош на флуор - создавајќи штит што ја штити површината на забот од киселински напад.
  ден 109,00