Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Диетална храна

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Маргарин Dobro Jutro 500гр Diet

  Маргарин Dobro Jutro 500гр Diet

  Содржи само 40% маснотии и има ниска калориска вредност. Не содржи масни киселини. Лесен, свеж вкус збогатен со витамини А, Д и Е. Идеално за секој што се грижи за внесот на калории, како и за време на постење.
  ден 69,00
  Слика на Просо Kibela 400гр

  Просо Kibela 400гр

  Просото е пред сé скробна храна, богата со минерали и витамини. Освен што е доста хранлив избор (витамини, минерали итн) просото не содржи глутен што го прави погодна храна и за оние со целијакија. Просото е добар извор и на растворливи растителни влакна и одредени протеини, што може да делува на намалување на нивоата на холестерол, но и на маснотиите во крвта.
  ден 47,00