Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  DolceVita

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Чај DolceVita Arancella 8/1 Dolce Gusto

  Чај DolceVita Arancella 8/1 Dolce Gusto

  Пијалак од лисја од портокал и цимет. Совршена хармонија помеѓу вкусот на портокалот и мирисот и јачината на циметот. Состојки: Кучешка роза, јаболко, каркаде, портокал, бозел, цимет, природни ароми. Не содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули: 8
  ден 143,00
  Слика на Чај DolceVita Arancella 10/1 Nespresso

  Чај DolceVita Arancella 10/1 Nespresso

  Пијалак од лисја од портокал и цимет. Совршена хармонија помеѓу вкусот на портокалот и мирисот и јачината на циметот. Состојки: Кучешка роза, јаболко, каркаде, портокал, бозел, цимет, природни ароми. Не содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Кафе DolceVita Al Pistacchio 16/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Al Pistacchio 16/1 Dolce Gusto

  Пијалок со вкус на кафе, млеко и фстаци. Број на капсули:16
  ден 275,00
  Слика на Кафе DolceVita Caffé Alla Vaniglia 16/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Caffé Alla Vaniglia 16/1 Dolce Gusto

  Кафе пијалак со вкус на ванила. Со арома на кафе и извонредни ноти на ванила. Содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули: 16
  ден 286,00
  Слика на Кафе DolceVita Caffé Biscotto E Cannella 10/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Caffé Biscotto E Cannella 10/1 Nespresso

  Пијалак со вкус на кафе, млеко, цимет и познатите бисквити „Speculoos“. Без глутен. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Чај DolceVita Camomilla 8/1 Dolce Gusto

  Чај DolceVita Camomilla 8/1 Dolce Gusto

  Чај од лисја од камилица. Природно и релаксирачко. Без шеќер. Не содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули: 8
  ден 143,00
  Слика на Кафе DolceVita Cappuccino 16/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Cappuccino 16/1 Dolce Gusto

  Кафе пијалак со млеко. Типичен вкус на италијанско капучино. Број на капсули: 16
  ден 275,00
  Слика на Чај DolceVita Camomilla 10/1 Nespresso

  Чај DolceVita Camomilla 10/1 Nespresso

  Чај од лисја од камилица. Природно и релаксирачко. Без шеќер. Не содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Кафе DolceVita Cappuccino Di Soia 8/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Cappuccino Di Soia 8/1 Dolce Gusto

  Соја капучино. Вкус и арома на типично капучино, но без лактоза. Број на капсули: 8
  ден 143,00
  Слика на Кафе DolceVita Caramelito 10/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Caramelito 10/1 Nespresso

  Пијалак со вкус на карамела. Број на капсули:10
  ден 146,00
  Слика на Пијалак DolceVita Cioccolata Al Latte 10/1 Nespresso

  Пијалак DolceVita Cioccolata Al Latte 10/1 Nespresso

  Пијалак со млеко и вкус на чоколадо. Идеално за со појадок за најмладите. Совршен за сите страсни љубители на чоколади. Без глутен. Број на капсули:10
  ден 146,00
  Слика на Пијалак DolceVita Cioccolata Bianca 10/1 Nespresso

  Пијалак DolceVita Cioccolata Bianca 10/1 Nespresso

  Пијалак со вкус на бело чоколадо. Идеално за деца. Содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули:10
  ден 146,00
  Слика на Kафе DolceVita Decaffeinato 8/1 Dolce Gusto

  Kафе DolceVita Decaffeinato 8/1 Dolce Gusto

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури во Централна Америка. Многу ароматично и слатко кафе. Печење Посебното печење со различните температури на Арабика и Робуста обезбедува рамнотежа на овие различни сорти. Арома Средна екстракција (околу 40 мл.) Мешавина на кафе без кофеин. Совршената рамнотежа помеѓу сортите кафе обезбедува добра крема и сладост со овошната арома. Број на капсули: 8
  ден 126,00
  Слика на Кафе DolceVita Decaffeinato 8/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Decaffeinato 8/1 Nespresso

  Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури во Централна Америка. Многу ароматично и слатко кафе. Печење Посебното печење со различните температури на Арабика и Робуста обезбедува рамнотежа на овие различни сорти. Арома Средна екстракција (околу 40 мл.) Мешавина на кафе без кофеин. Совршената рамнотежа помеѓу сортите кафе обезбедува добра крема и сладост со овошната арома. Број на капсули: 8
  ден 135,00
  Слика на Чај DolceVita English Breakfast 10/1 Nespresso

  Чај DolceVita English Breakfast 10/1 Nespresso

  Чај од лист од лимон. Јачината на црниот чај во комбинација со деликатесот на лимонот. Без шеќер. Не содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Пијалак DolceVita Fragolosa 10/1 Nespresso

  Пијалак DolceVita Fragolosa 10/1 Nespresso

  Растворлив пијалок со вкус на чизкејк. Познатата американска торта заедно со ноти од јагода. Број на капсули:10
  ден 146,00
  Слика на Пијалак DolceVita Golden Milk 10/1 Nespresso

  Пијалак DolceVita Golden Milk 10/1 Nespresso

  Млечен пијалак со вкус на куркума. Типичен индиски пијалак. Лактоза помалку од 0.1%. Без глутен. Број на капсули:10
  ден 158,00
  Слика на Пијалак DolceVita Latte 16/1 Dolce Gusto

  Пијалак DolceVita Latte 16/1 Dolce Gusto

  Млечен пијалок. 100% полномасно млеко со шеќер. Број на капсули: 16
  ден 286,00
  Слика на Пијалок DolceVita Latte Unicorn 10/1 Nespresso

  Пијалок DolceVita Latte Unicorn 10/1 Nespresso

  Млечен пијалок со спирулина. Ви дава енергија и е со ниска калорична содржина. Без глутен. Без лактоза. Број на капсули: 10
  ден 158,00
  Слика на Кафе DolceVita Gran Crema 8/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Gran Crema 8/1 Dolce Gusto

  Интензитет: 9 Премиум мешавина од најдобрите африкански и средно-американски култури, карактеризирано со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста. Печење Избалансирана мешавина со висок процент на Арабика за кое е потребно бавно печење на ниска температура за да се воздигне во целост. Додека пак, Робуста, избрана од послатките сорти, е подложена на печење на повисока температура. Арома Aроматичен профил сличен на оној од 100% Арабика, но со повеќе тело. Оваа мешавина има слатки овошни ноти придружена со мала киселост.
  ден 126,00
  Слика на Кафе DolceVita Gran Crema 10/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Gran Crema 10/1 Nespresso

  Број на капсули: 10 Интензитет: 9 Премиум мешавина од најдобрите африкански и средно-американски култури, карактеризирано со совршена хармонија помеѓу телото и сладоста. Печење Избалансирана мешавина со висок процент на Арабика за кое е потребно бавно печење на ниска температура за да се воздигне во целост. Додека пак, Робуста, избрана од послатките сорти, е подложена на печење на повисока температура. Арома Aроматичен профил сличен на оној од 100% Арабика, но со повеќе тело. Оваа мешавина има слатки овошни ноти придружена со мала киселост.
  ден 135,00
  Слика на Кафе DolceVita Macaron Alla Mandorla 16/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Macaron Alla Mandorla 16/1 Nespresso

  Растворлив пијалок со вкус на бадем. Вкусот на познатите француски слатки од бадеми. Број на капсули: 16
  ден 146,00
  Слика на Кафе DolceVita Gran Gusto 8/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Gran Gusto 8/1 Dolce Gusto

  Број на капсули: 8 Интензитет: 7 Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури на Централна Америка. Многу ароматично и слатко. Печење Избраните сорти Арабика бараат многу деликатно печење што ги подобрува нотите и аромата. Арома Гран Густо се одликува со добро тело и типичен ароматичен профил со овошни и цветни ноти на избраните сорти Арабика. Многу избалансирана мешавина со постојан крем во чашата.
  ден 126,00
  Слика на Кафе DolceVita Gran Gusto 10/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Gran Gusto 10/1 Nespresso

  Број на капсули: 10 Интензитет: 7 Прекрасна мешавина составена од само кафе Арабика внимателно избрано од најдобрите култури на Централна Америка. Многу ароматично и слатко. Печење Избраните сорти Арабика бараат многу деликатно печење што ги подобрува нотите и аромата. Арома Гран Густо се одликува со добро тело и типичен ароматичен профил со овошни и цветни ноти на избраните сорти Арабика. Многу избалансирана мешавина со постојан крем во чашата.
  ден 135,00
  Слика на Кафе DolceVita Intenso 8/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Intenso 8/1 Dolce Gusto

  Број на капсули: 8 Интензитет: 10 Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и средно-американски култури, карактеризирана со силен, но избалансиран вкус. Печење Кафето Робуста и Арабика што ја сочинуваат оваа мешавина се печат одделно на средна температура, а потоа се мешаат. Арома Густа и кремаста мешавина што најдобро доаѓа до израз кога се пие во мала чаша. Балансираната мешавина на Робуста и Арабика придонесува за интензивно слатката арома.
  ден 129,00
  Слика на Чај DolceVita Marrakesh 10/1 Nespresso

  Чај DolceVita Marrakesh 10/1 Nespresso

  Зелен чај во комбинација со свежината на нане. Без шеќер. Не содржи лактоза. Без глутен. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Кафе DolceVita Ristretto 10/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Ristretto 10/1 Nespresso

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централно-американски култури, карактеризирана со одлично тело засилено со бавно и темно печење. Kафињата Робуста и Арабика кои ја сочинуваат смесата се печат одделно со различни степени на готвење за да се изнесат карактеристиките на одделните сорти. 10% Арабика – 90% Робуста Број на капсули: 10
  ден 139,00
  Слика на Кафе DolceVita Ristretto 8/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Ristretto 8/1 Dolce Gusto

  Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и централно-американски култури, карактеризирана со одлично тело засилено со бавно и темно печење. Кафињата Робуста и Арабика кои ја сочинуваат смесата се печат одделно со различни степени на готвење за да се изнесат карактеристиките на одделните сорти. 10% Арабика – 90% Робуста Број на капсули: 8
  ден 129,00
  Слика на Чај DolceVita Tè Al Limone 10/1 Nespresso

  Чај DolceVita Tè Al Limone 10/1 Nespresso

  Пијалок со вкус на чај и лимон. Јачината на чајот заедно со деликатес од лимон. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Чај DolceVita Tè Al Limone 8/1 Dolce Gusto

  Чај DolceVita Tè Al Limone 8/1 Dolce Gusto

  Чај со лимон. Јачината на чајот заедно со деликатес од лимон. Број на капсули: 8
  ден 143,00
  Слика на Чај DolceVita Tisana Ai Frutti Rossi 10/1 Nespresso

  Чај DolceVita Tisana Ai Frutti Rossi 10/1 Nespresso

  Вкусен билен чај направен од овошје од црвена рибизла и малина. Содржи бвеќиња од хибискус, дива роза, аронија, кора од цимет, боровинки, ѓумбир, бозел, јаболко, црна рибизла, малина, природен вкус на бобинки. Без шеќер. Без глутен. Не содржи лактоза. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Пијалок DolceVita Zenzero & Limone 8/1 Dolce Gusto

  Пијалок DolceVita Zenzero & Limone 8/1 Dolce Gusto

  Пијалок од ѓумбир. Целата јачина на ѓумбир во комбинација со свежината на лимонот. Без шеќер. Без глутен. Број на капсули: 8
  ден 146,00
  Слика на Пијалок DolceVita Zenzero & Limone 10/1 Nespresso

  Пијалок DolceVita Zenzero & Limone 10/1 Nespresso

  Пијалок од ѓумбир. Целата јачина на ѓумбир во комбинација со свежината на лимонот. Без шеќер. Без глутен. Број на капсули: 10
  ден 146,00
  Слика на Пијалак DolceVita Al Pistacchio 8/1 Nespresso

  Пијалак DolceVita Al Pistacchio 8/1 Nespresso

  Пијалок со вкус на кафе, млеко и фстаци. Број на капсули:16
  ден 146,00
  Слика на Кафе DolceVita Intenso 10/1 Nespresso

  Кафе DolceVita Intenso 10/1 Nespresso

  Број на капсули: 10 Интензитет: 10 Мешавина од избрани кафиња од најдобрите африкански, азиски и средно-американски култури, карактеризирана со силен, но избалансиран вкус. Печење Кафето Робуста и Арабика што ја сочинуваат оваа мешавина се печат одделно на средна температура, а потоа се мешаат. Арома Густа и кремаста мешавина што најдобро доаѓа до израз кога се пие во мала чаша. Балансираната мешавина на Робуста и Арабика придонесува за интензивно слатката арома.
  ден 139,00
  Слика на Кафе DolceVita 1кг Intenso

  Кафе DolceVita 1кг Intenso

  Мешавина на кафе составена од 30% зрна Арабика и 70% зрна Робуста, се карактеризира со интензивен вкус и одлична крема. Напредното печење и употребата на јаки и полни сорти на кафе ја прават мешавината Intenso особено рафинирана за љубителите на силното еспресо.
  ден 473,00
  Слика на Кафе DolceVita Cortado 16/1 Dolce Gusto

  Кафе DolceVita Cortado 16/1 Dolce Gusto

  Кафе пијалак со млеко. Идеално за со појадок. Не содржи шеќер. Број на капсули: 16
  ден 275,00
  Слика на Кафе Gimoka 500гр Miscela Bar Мелено

  Кафе Gimoka 500гр Miscela Bar Мелено

  Совршено избалансираната мешавина од зрна Арабика(20%) и Робуста(80%). За оние кои бараат длабока и силна арома со висока содржина на кофеин.
  ден 155,00