Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Егзотично

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Свежo авокадо Fruitland 1кг

  Свежo авокадо Fruitland 1кг

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Авокадото има најголема содржина на протеини меѓу овошјето, е богат извор на витамин Е и калиум и содржи корисни количини на витамин Ц, витамин Б6 и лутеин. Како и маслиновото масло, авокадото има голема содржина на мононезаситени масни киселини за кои се смета дека го намалуваат нивото на холестерол во крвта. Се чува во фрижидер. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 320,00
  Слика на Свеж Ананас Fruitland 1кг Парче

  Свеж Ананас Fruitland 1кг Парче

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Станува збор за тропско растение со јадлив зрнест плод кое се збир од повеќе зрнести плодови, и нјисплатвливото од економска гледна точка растение во семејството бромелии. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 89,00
  Слика на Свеж кокос Fruitland Парче

  Свеж кокос Fruitland Парче

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Кокосот е богат со калиум, што го прави еден од најефикасните плодови против мускулни грчеви.
  ден 65,00