Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Фила

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Масло Фила 1л Сончогледово

  Масло Фила 1л Сончогледово

  Рафинираното сончогледово масло за јадење Фила е богато со есенцијална масна киселина (линолна) и е меѓу најдобрите извори на природен витамин Е (токоферол) што го прави едно од најквалитетните масла за јадење.
  ден 119,00
  Слика на Маслиново масло Фила 1л Pomace

  Маслиново масло Фила 1л Pomace

  Маслиново масло за готвење.
  ден 186,00
  Слика на Масло Фила 1л Шарлаган Сончогледово

  Масло Фила 1л Шарлаган Сончогледово

  Рафинираното сончогледово масло за јадење Шарлаган е богато со есенцијална масна киселина (линолна) и е меѓу најдобрите извори на природен витамин Е (токоферол) што го прави едно од најквалитетните масла за јадење.
  ден 105,00
  Слика на Мелено ленено семе Фила 250гр Обезмастено

  Мелено ленено семе Фила 250гр Обезмастено

  Лененото семе е еден од најбогатите извори на омега 3 и омега 6 масни киселини, како и многу витамини А, Ц, Е, Б2, Б3, Б12. При пресување на лененото семе се добива масло, а остатокот се високо протеински материи кои се користат во исхраната и кој му овозможува на организмот макимално искористување на сите нутритивни материи природно присутни во ленот.
  ден 39,00