Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Galbani

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Маскарпоне Galbani 500гр

  Маскарпоне Galbani 500гр

  Маскарпоне (итал. mascarpone) е вид на италијанско сирење. Благо и кремасто се прави од шлаг. Маскарпоне најмногу се употребува како додаток во десертите и како фил за торти.
  ден 289,00