Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Gillette

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Жилет Gillette Blue 3 1/1

  Жилет Gillette Blue 3 1/1

  Gillette Blue нуди помазно бричење и има 100% подобро измивање. Со ултра мека рачка за подобра контрола.
  ден 95,00
  Слика на Патрони Gillette Mach 3 4/1

  Патрони Gillette Mach 3 4/1

  Gillette Mach 3 ви го даваат сигурното Gillette бричење со удобност и прецизност. Секој патрон е дизајниран да трае до 15 удобни бричења.
  ден 665,00
  Слика на Патрони Gillette Fusion 2/1

  Патрони Gillette Fusion 2/1

  Gillette Fusion машки патрони 5 сечила против триење за бричење што едвај го чувствувате. Еден жилет е наменет за 1 месец бричење.
  ден 607,00
  Слика на Жилет Gillette Simply Venus 3 Plus

  Жилет Gillette Simply Venus 3 Plus

  Venus Simply 3 жилетот ви овозможува лесно отстранување на влакната. Со екстракт од алое вера, 3 сечила за мазна кожа и флексибилна рачка што се адаптира на сите нерамнини.
  ден 95,00
  Слика на Жилет Gillette Blue Simple 3 2/1

  Жилет Gillette Blue Simple 3 2/1

  Gillette Blue Simple 3 ви овозможува 5 бричења благодарение на 3 сечила обложени со хром. Има лесна рачка за контрола за подобро маневрирање.
  ден 119,00
  Слика на Жилет Gillette 2 1/1

  Жилет Gillette 2 1/1

  Жилети за еднократна употреба со две тенки сечила. Удобна рачка за идеална контрола.
  ден 55,00
  Слика на Жилет Gillette Blue 2 Plus 1/1

  Жилет Gillette Blue 2 Plus 1/1

  Жилети за еднократна употреба со две тенки сечила. Удобна рачка за идеална контрола.
  ден 95,00
  Слика на Жилет Gillette Mach 3 Start

  Жилет Gillette Mach 3 Start

  Gillette Mach 3 со 360° аква рачка е направен за целосна контрола дури и кога е влажен. Има 3 сечила посилни од челик кои остануваат остри подолго и ротирачка глава што го пренесува притисокот на рачката подалеку од сечилата за подобра удобност на кожата.
  ден 466,00
  Слика на Гел за бричење Gillette 200мл Sensitive

  Гел за бричење Gillette 200мл Sensitive

  Со 3X Action Formula, Gillette Sensitive гелот за бричење ја хидрира, штити и ја смирува кожата. Формулата со алое помага да се заштити чувствителната кожа од 5те знаци на иритација при бричење: гребнатинки и исекотини, затегнатост, црвенило, печење и пецкање.
  ден 215,00
  Слика на Патрони Gillette Mach 3 2/1

  Патрони Gillette Mach 3 2/1

  Gillette Blue нуди помазно бричење и има 100% подобро измивање. До 5 бричења по жилет.
  ден 397,00
  Слика на Жилети Gillette Blue 3+1

  Жилети Gillette Blue 3+1

  Gillette Blue нуди помазно бричење и има 100% подобро измивање. Со ултра мека рачка за подобра контрола. До 5 бричења по жилет.
  ден 259,00
  Слика на Жилет Gillette Simply Venus Basic

  Жилет Gillette Simply Venus Basic

  Venus жилетите имаат 5 сечила со удобен рачка што се прилагодува на сите нерамнини за екстра мазна кожа.
  ден 59,00
  Слика на Сет Жилети Sensor3 + Fusion гел 75мл Gillette

  Сет Жилети Sensor3 + Fusion гел 75мл Gillette

  Машкиот жилет Gillette Sensor3 има три сечила и Lubrastrip, за лесно лизгање по вашата кожа. Сечилата за сензори поставени на пролет се компатибилни со вртливата глава на Gillette Sensor3, следејќи ги контурите на вашата кожа за прецизно, удобно и фино бричење. Сите рачки на сензорот се компатибилни со сите резерви на сензори.
  ден 390,00
  Слика на Жилети Gillette Blue 3/1

  Жилети Gillette Blue 3/1

  Gillette Blue нуди помазно бричење и има 100% подобро измивање. Со ултра мека рачка за подобра контрола. До 5 бричења по жилет.
  ден 236,00
  Слика на Жилет Gillette Fusion 5

  Жилет Gillette Fusion 5

  Жилетот Fusion 5 има пет антифрикциони сечила кој трае до еден месец бричење, овозможувајќи ви да извлечете максимум од секое сечило.
  ден 675,00
  Слика на Жилет Gillette Mach 3

  Жилет Gillette Mach 3

  Gillette Mach 3 е изграден за прецизност и удобност, со жилети поцврсти од челик што остануваат поостри подолго.
  ден 366,00
  Слика на Жилет Gillette SkinGuard Sensitive

  Жилет Gillette SkinGuard Sensitive

  SkinGuard е прв жилет специјално дизајниран за мажи со чувствителна кожа и испакнатини. SkinGuard технологијата е поставена помеѓу сечилата за да ја измазнува кожата и да ја заштитува од нив. Прецизниот тример на задната страна е совршен за тешко достапни места и стилизирање на влакна на лицето.
  ден 658,00
  Слика на Патрони Gillette SkinGuard Sensitive 4/1

  Патрони Gillette SkinGuard Sensitive 4/1

  SkinGuard е прв жилет специјално дизајниран за мажи со чувствителна кожа и испакнатини. SkinGuard технологијата е поставена помеѓу сечилата за да ја измазнува кожата и да ја заштитува од нив. Прецизниот тример на задната страна е совршен за тешко достапни места и стилизирање на влакна на лицето.
  ден 1.101,00
  Слика на Жилет Gillette Mach3 2/1

  Жилет Gillette Mach3 2/1

  Машкиот жилет Gillette Mach3 со две заменливи сечила, направен за прецизност и удобност, има поцврсти челични ножеви кои остануваат остри подолго. Овие жилети на Gillette имаат лента за подмачкување која се лизга за да ја заштити вашата кожа од црвенило. Машкиот брич Mach3 има врвна рачка, професионално избалансиран за одлично искуство со бричење.
  ден 445,00
  Слика на Жилет Gillette Fusion ProGlide 5

  Жилет Gillette Fusion ProGlide 5

  Gillette ProGlide има 5 сечила против триење кои едвај ги чувствувате. Прецизниот тример на грбот е одличен за тешко достапни области. Подобрениот Lubrastrip вклучува повеќе средства за подмачкување (во споредба со Fusion5) за удобност и лизгање дизајнирани да ви дадат одлично искуство со бричење.
  ден 689,00
  Слика на Патрони Gillette Fusion 4/1

  Патрони Gillette Fusion 4/1

  Дизајнирани да ви донесат оптимални перформанси од двете страни на своето уникатно сечило, машките и жилетите за жилет Gillette Fusion ги редефинираат вашите очекувања за тоа што може да биде бричењето.
  ден 1.019,00
  Слика на Патрони Gillette Fusion 4/1 ProGlide 5

  Патрони Gillette Fusion 4/1 ProGlide 5

  Gillette Proglide патроните обезбедуваат прецизност во бричењето со удобност и стил. Содржат засилено подмачкување за поголема удобност и мазност.
  ден 1.245,00
  Слика на Машинка за бричење Gillette Fusion Proglide Styler

  Машинка за бричење Gillette Fusion Proglide Styler

  За рамномерно отсекување и крајна подвижност, Gillette Proglide Styler е дизајниран со технологија дизајнирана од Braun. Исто така, доаѓа со три разменливи чешли, секоја со различна должина, за да можете да експериментирате со разни стилови на брада и мустаќи.
  ден 1.606,00
  Слика на Патрони Gillette Fusion 8/1

  Патрони Gillette Fusion 8/1

  Дизајнирани да ви донесат оптимални перформанси од двете страни на своето уникатно сечило, машките и жилетите за жилет Gillette Fusion ги редефинираат вашите очекувања за тоа што може да биде бричењето.
  ден 1.835,00
  Слика на Патрони Gillette Fusion 8/1 ProGlide Power 5

  Патрони Gillette Fusion 8/1 ProGlide Power 5

  Gillette Proglide патроните обезбедуваат прецизност во бричењето со удобност и стил. Содржат засилено подмачкување за поголема удобност и мазност.
  ден 2.215,00
  Слика на Патрони Gillette Fusion 8/1 ProGlide 5

  Патрони Gillette Fusion 8/1 ProGlide 5

  Gillette Proglide патроните обезбедуваат прецизност во бричењето со удобност и стил. Содржат засилено подмачкување за поголема удобност и мазност.
  ден 2.075,00
  Слика на Жилет Gillette Venus Swirl

  Жилет Gillette Venus Swirl

  Venus жилетите имаат 5 сечила со удобен рачка што се прилагодува на сите нерамнини за екстра мазна кожа.
  ден 850,00
  Слика на Гел за бричење Gillette 170мл Proglide Sensitive Active Sport

  Гел за бричење Gillette 170мл Proglide Sensitive Active Sport

  Gillette Proglide Sensitive Active Sport е освежувачки гел за бричење дизајниран да ви даде мазно бричење. Лесно ароматизиран со мирис на Ocean Breeze, овој гел за ладење за ладење ќе ја остави вашата кожа да се чувствува мека и подмладена. Хидратантната формула за гел 2-во 1 ја омекнува косата и ви овозможува подобрено лизгање на жилет, што значи дека вашата кожа е заштитена и се добива блиско удобно бричење.
  ден 263,00
  Слика на Пена за бричење Gillette 250мл Sensitive Skin

  Пена за бричење Gillette 250мл Sensitive Skin

  Gillette Sensitive Skin ја штити вашата кожа од иритација при бричење. Пената содржи 0% алкохол и не дава чувство на горење. Дополнителната нежна формула не содржи мириси и збогатена со камилица и хамамелис.
  ден 199,00
  Слика на Пена за бричење Gillette 250мл Nutritional

  Пена за бричење Gillette 250мл Nutritional

  Gillette Sensitive Skin ја штити вашата кожа од иритација при бричење. Пената содржи 0% алкохол и не дава чувство на горење. Дополнителната нежна формула не содржи мириси и збогатена со путер од какао.
  ден 199,00