Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Glenfiddich

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Виски Glenfiddich 0.7л 12 years

  Виски Glenfiddich 0.7л 12 years

  Созреано со огромно внимание во американски бурбон и шпански шери буриња најмалку 12 години. Споено и зреено во дабови буриња за да се постигне целосна хармонија на арома и вкус. Виски со еден слад со карактеристични вкусови на свежа круша, кремасти и печени дабови вкусови со долга, мазна, зрела завршница. Содржи 40% алкохол.
  ден 2.225,00