Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Gordon's

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Џин Gordon's 0.7л Premium Pink

  Џин Gordon's 0.7л Premium Pink

  Инспириран од оригиналниот рецепт на Гордон од 1880-тите, Gordon's Pink е совршено изработен за да го балансира освежувачкиот вкус на Gordon's со природната сладост на малини и јагоди, со тонот на црвена рибизла послужена со уникатен руменилен тон. Направено со употреба на само природни вкусови на овошје за да се гарантира највисок квалитет на вистински вкус на бобинки. Содржи 37.5% алкохол.
  ден 895,00
  Слика на Џин Gordon's 1л

  Џин Gordon's 1л

  Gordon's Gin е тројно дестилиран и содржи бобинки од смрека, семе од коријандер, корен од ангелика, сладунец, корен од орис, портокал и кора од лимон, иако точниот рецепт останува строго чувана тајна уште од 1769 година. Содржи 37.5% алкохол.
  ден 1.119,00
  Слика на Џин Gordon's 1л Premium Pink

  Џин Gordon's 1л Premium Pink

  Вкусен розов џин кој балансира помеѓу освежувачкиот вкус на Gordon’s со природна слаткост од малина и јагода, и арома на рибизла. Инспириран од оригиналниот рецепт за розов џин уште од 1880 година. Измешајте го џинот со тоник во голема чаша за вино и сервирајте со свежи јагоди. Содржи 37.5% алкохол.
  ден 1.240,00