Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Нега и хигиена

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Пудра за деца Becutan 100гр

  Пудра за деца Becutan 100гр

  Го апсорбира вишокот влага и ја штити кожата од воспаленија. Активните додатоци го смируваат црвенилото и воедно ја негуваат нежната детска кожа, особено на вратот и на препоните. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Се препорачува и за возрасни со сува или со воспалена кожа.
  ден 99,00
  Слика на Детски крем Becutan 100мл

  Детски крем Becutan 100мл

  Содржи висококвалитетни и внимателно одбрани супстанци кои обезбедуваат долготрајна заштита и интензивна нега на кожата на детето. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Се препорачува како производ за нега на кожата за чувствителна кожа за сите возрасти. Неговата pH вредност е прилагодена на pH вредноста на кожата.
  ден 149,00
  Слика на Детски крем Becutan 50мл

  Детски крем Becutan 50мл

  Содржи висококвалитетни и внимателно одбрани супстанци кои обезбедуваат долготрајна заштита и интензивна нега на кожата на детето. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Се препорачува како производ за нега на кожата за чувствителна кожа за сите возрасти. Неговата pH вредност е прилагодена на pH вредноста на кожата.
  ден 95,00
  Слика на Хидратантно млеко за тело Becutan 200мл

  Хидратантно млеко за тело Becutan 200мл

  Млекото за тело Becutan е збогатено со состојки што брзо ја рехидратираат детската кожа по капењето и ја урамнотежуваат нејзината влажноста. Има неутрална pH-вредност која е приспособена кон потребите на чувствителната детска кожа, поради што овој производ овозможува интензивна нега без да ја наруши pH-вредноста на здравата детска кожа. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Се препорачува и кај возрасни со чувствителна кожа.
  ден 119,00
  Слика на Шампон за деца Becutan 200мл

  Шампон за деца Becutan 200мл

  Шампонот Becutan не содржи сапун и има исклучително благо дејство што не иритира и не предизвикува солзење. Нежно ја негува детската коса, ја омекнува и овозможува полесно расчешлување, а истовремено ѝ дава свиленкаст сјај. Не содржи алкохол. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Има приспособена pH–вредност. Поради неговата блага формула, се препорачува за често миење на косата кај сите возрасти.
  ден 109,00
  Слика на Пенливо средство за капење Becutan 200мл

  Пенливо средство за капење Becutan 200мл

  Пенливото средство за капење Becutan е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање. Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Не содржи сапун. Не содржи алкохол. Има приспособена pH-вредност. Се препорачува за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти.
  ден 115,00
  Слика на Детска маст Becutan 200мл Витаминска

  Детска маст Becutan 200мл Витаминска

  Наменета е за секојдневна нега на бебешката кожа, особено во пределот што е покриен со пелена и во пределот каде што се формираат превои. Клинички е докажано дека може да се користи уште од првиот ден по раѓањето и дека превентивно дејствува против појава на иритации во пределите на бебешката кожа што се најподложни на оштетување, како последица од допирот со влага и со нечистотии од пелената. Содржи витамин А и витамин Е, масло од невенов цвет, кое ја смирува и ја обновува кожата. Маста се нанесува на сува и чиста кожа при секое менување на пелените. Нежно се трие сé додека целосно не се впие во кожата.
  ден 189,00
  Слика на Пенливо средство за капење Becutan 400мл

  Пенливо средство за капење Becutan 400мл

  Пенливото средство за капење Becutan е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање. Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Не содржи сапун. Не содржи алкохол. Има приспособена pH-вредност. Се препорачува за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти.
  ден 172,00
  Слика на Шампон за деца Becutan 400мл

  Шампон за деца Becutan 400мл

  Шампонот Becutan не содржи сапун и има исклучително благо дејство што не иритира и не предизвикува солзење. Нежно ја негува детската коса, ја омекнува и овозможува полесно расчешлување, а истовремено ѝ дава свиленкаст сјај. Не содржи алкохол. Производот е клинички и дерматолошки тестиран. Има приспособена pH–вредност. Поради неговата блага формула, се препорачува за често миење на косата кај сите возрасти.
  ден 159,00
  Слика на Шампон и пенливо средство за капење Becutan 400мл 2во1

  Шампон и пенливо средство за капење Becutan 400мл 2во1

  Овој производ претставува идеална комбинација на два производa за нега и за хигиена на детската кожа и коса во еден чекор. Екстрактот од алое вера дејствува антиинфламаторно, а Де-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и не дозволува нејзино сушење. Екстрактот од пченични ’ркулци ја заштитува кожата од сушење и влијае врз подобрување на нејзината мекост и еластичност. Производот содржи и регенератор што овозможува расчешлувањето да биде лесно и пријатно дури и за дечињата со бујна и кадрава коса. Производот е клинички и дерматолошки тестиран.
  ден 179,00
  Слика на Шампон и пенливо средство за капење Becutan 400мл 2во1

  Шампон и пенливо средство за капење Becutan 400мл 2во1

  Овој производ претставува идеална комбинација на два производa за нега и за хигиена на детската кожа и коса во еден чекор. Екстрактот од алое вера дејствува антиинфламаторно, а Де-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и не дозволува нејзино сушење. Екстрактот од пченични ’ркулци ја заштитува кожата од сушење и влијае врз подобрување на нејзината мекост и еластичност. Производот содржи и регенератор што овозможува расчешлувањето да биде лесно и пријатно дури и за дечињата со бујна и кадрава коса. Производот е клинички и дерматолошки тестиран.
  ден 199,00
  Слика на Сапун Lahor 90гр Baby

  Сапун Lahor 90гр Baby

  Lahor Baby сапунот е наменет за секојдневна нега на чувствителна кожа за бебиња и деца. Нежно ја хидрира кожата и дава пријатен благ мирис.
  ден 28,00
  Слика на Шампон Kosili 400мл Sensitive

  Шампон Kosili 400мл Sensitive

  Содржи билни екстракти од камилица, морач, млеч, хмељ, ајдучка трева и имела кои имаат смирувачко дејство на осетливата кожа на главата. Содржи алантоин и уреа. Неутрална pH вредност. Не содржи парабени.
  ден 172,00
  Слика на Шампон и Купка Kosili 400мл All Natural

  Шампон и Купка Kosili 400мл All Natural

  All Natural колекцијата се со 97% природно потекло од биообновливи извори. Наменета е за нега на детска кожа, но и за возрасни со поосетлива кожа. Дерматолошки тестиран.
  ден 172,00
  Слика на Влажни марамчиња Violeta 80/1 Sensitive Care Chamomile

  Влажни марамчиња Violeta 80/1 Sensitive Care Chamomile

  Марамчиња со екстракт од камилица, одлични за нега на детската кожа. Нежно ја чисти, смирува и ја храни бебешката кожа. Антитоксични и антиалергични. Дерматолошки тестирани. Без бои и алкохол. Содржи 80 марамчиња.
  ден 99,00
  Слика на Влажни марамчиња Baby Care 72/1 Камилица

  Влажни марамчиња Baby Care 72/1 Камилица

  Влажни марамчиња со екстракт од камилица за нега на нежната бебешка кожа.
  ден 69,00
  Слика на Влажни марамчиња Becutan 20/1

  Влажни марамчиња Becutan 20/1

  Влажни марамчиња наменети за нежна детска кожа. Не содржат алкохол и конзерванси. Дерматолошки тестирани. Содржи 20 марамчиња.
  ден 43,00
  Слика на Влажни марамчиња Violeta 72/1 Soft Care Lotion

  Влажни марамчиња Violeta 72/1 Soft Care Lotion

  Влажни марамчиња за нега и нежно чистење на кожата на бебето. Содржат крем лосион кој им дава посебен мирис и ги прави исклучително меки. Не ја исушат чувствителната кожа на бебињата. Содржат 72 марамчиња.
  ден 89,00
  Слика на Влажни марамчиња Becutan 72/1

  Влажни марамчиња Becutan 72/1

  Влажни марамчиња наменети за нежна детска кожа. Не содржат алкохол и конзерванси. Дерматолошки тестирани. Содржи 20 марамчиња.
  ден 67,00
  Слика на Влажни марамчиња Becutan 26/1

  Влажни марамчиња Becutan 26/1

  Влажни марамчиња наменети за нежна детска кожа. Не содржат алкохол и конзерванси. Дерматолошки тестирани. Содржи 20 марамчиња.
  ден 49,00
  Слика на Влажни марамчиња Violeta 56/1 Almond Duopack

  Влажни марамчиња Violeta 56/1 Almond Duopack

  Violeta Almond нежно ја чистат и хранат чувствителната бебешка кожа. Хидрираат, а истовремено спречуваат појава на осип и иритации. Збогатената лосионска формула со бадемово млеко. Содржи 56 марамчиња во едно пакување. Дерматолошки тестирани. Без бои и алкохол.
  ден 112,00
  Слика на Влажни марамчиња Boni 72/1 Classic Chamomile

  Влажни марамчиња Boni 72/1 Classic Chamomile

  Марамчиња со екстракт од камилица, одлични за нега на детската кожа. Нежно ја чисти, смирува и ја храни бебешката кожа. Антитоксични и антиалергични. Дерматолошки тестирани. Без бои и алкохол. Содржи 72 марамчиња.
  ден 39,00
  Слика на Влажни марамчиња Boni 72/1 Classic Baby Powder

  Влажни марамчиња Boni 72/1 Classic Baby Powder

  Марамчиња со бебешка пудра за смирување на црвенило и иритации. Нежно ја чисти, смирува и ја храни бебешката кожа. Антитоксични и антиалергични. Дерматолошки тестирани. Без бои и алкохол. Содржи 72 марамчиња.
  ден 39,00
  Слика на Влажни марамчиња Violeta 64/1 Sensitive Vitamin E

  Влажни марамчиња Violeta 64/1 Sensitive Vitamin E

  Екстремно меки чувствителни марамчиња со додаток на витамин Е. Антиалергени. Дерматолошки тестирани. Без бои и алкохол.
  ден 85,00
  Слика на Влажни марамчиња Kosili 80/1 Sensitive Blue

  Влажни марамчиња Kosili 80/1 Sensitive Blue

  Kosili Sensitive нежно ја чистат бебешката кожа. Не иритираат, спречуваат нејзино сушење, ја одржуваат природната pH вредност и ја прават неверојатно мека. Содржи 80 марамчиња.
  ден 99,00
  Слика на Влажни марамчиња Pure 120/1 Soft Touch

  Влажни марамчиња Pure 120/1 Soft Touch

  Марамчиња за деликатна бебешка кожа. Смируваат иритации и нежно чистат. Содржи 120 марамчиња.
  ден 75,00
  Слика на Влажни марамчиња Pure 64/1 Premium Coconut

  Влажни марамчиња Pure 64/1 Premium Coconut

  Марамчиња со екстракт од кокос за деликатна бебешка кожа. Смируваат иритации и нежно чистат. Содржи 64 марамчиња.
  ден 39,00
  Слика на Влажни марамчиња Baby Care 63/1 Sensitive

  Влажни марамчиња Baby Care 63/1 Sensitive

  Обезбедуваат темелна хигиена и тонизација на детската кожа. Екстрактот од алое вера го смирува црвенилото и ја штити кожата од иритации и сушење.
  ден 69,00
  Слика на Шампон и купка Becutan 300мл 2во1 Трендсетерка

  Шампон и купка Becutan 300мл 2во1 Трендсетерка

  Овој производ претставува идеалана комбинација на два производи за нега и хигиена на детската кожа и коса во еден чекор. Составот на производот е збогатен со комбинација на активни материи од природно потекло кои имаат благо дејство и овозможуваат двојната намена на производот во целост да биде прилагодена кон потребите на детската кожа и коса. Производот содржи и благ регенератор. Со своето двојно дејство, овој производ овозможува негата на детската кожа и коса да биде едноставна, а притоа во целост прилагодена кон нивните потреби. По капењето кожата ќе биде нежна и мака а косата лелава и сјајна. Производот е клинички тестиран.
  ден 145,00
  Слика на Шампон и купка Becutan 300мл 2во1 Фраер

  Шампон и купка Becutan 300мл 2во1 Фраер

  Овој производ претставува идеалана комбинација на два производи за нега и хигиена на детската кожа и коса во еден чекор. Составот на производот е збогатен со комбинација на активни материи од природно потекло кои имаат благо дејство и овозможуваат двојната намена на производот во целост да биде прилагодена кон потребите на детската кожа и коса. Производот содржи и благ регенератор. Со своето двојно дејство, овој производ овозможува негата на детската кожа и коса да биде едноставна, а притоа во целост прилагодена кон нивните потреби. По капењето кожата ќе биде нежна и мака а косата лелава и сјајна. Производот е клинички тестиран.
  ден 145,00