Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Jameson

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Виски Jameson 0.7л

  Виски Jameson 0.7л

  Една од тајните за правење ирскo виски е лесниот процес на тројно дестилирање во бакарни котли. Овој метод им дава посебна нежност на производите на Jameson. Нотите на ванила, зачини и ореви, се заокружуваат со долга, пријатна и нежно зачинета завршница. Вискито има и забележителна дрвена арома која доаѓа зреење виски во дабови буриња. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.149,00
  Слика на Виски Jameson 0.05л

  Виски Jameson 0.05л

  Една од тајните за правење ирскo виски е лесниот процес на тројно дестилирање во бакарни котли. Овој метод им дава посебна нежност на производите на Jameson. Нотите на ванила, зачини и ореви, се заокружуваат со долга, пријатна и нежно зачинета завршница. Вискито има и забележителна дрвена арома која доаѓа зреење виски во дабови буриња. Содржи 40% алкохол.
  ден 109,00
  Слика на Виски Jameson 0.7л Caskmates

  Виски Jameson 0.7л Caskmates

  Jameson Caskmates Stout Edition е тројно дестилирано ирско виски финиширано во зачинети сезонски буриња. Резултатот е виски што содржи препознатлив мазен вкус со дополнителни ноти на чоколадо, кафе и путер. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.635,00
  Слика на Виски Jameson 0.7л + 2 чаши

  Виски Jameson 0.7л + 2 чаши

  Една од тајните за правење ирскo виски е лесниот процес на тројно дестилирање во бакарни котли. Овој метод им дава посебна нежност на производите на Jameson. Нотите на ванила, зачини и ореви, се заокружуваат со долга, пријатна и нежно зачинета завршница. Вискито има и забележителна дрвена арома која доаѓа зреење виски во дабови буриња. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.215,00