Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Кисело млеко и павлака

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Павлака 'Zbregov 900гр 3.2%

  Павлака 'Zbregov 900гр 3.2%

  Павлака произведена од искусна формула според која се добиваат традиционални млечни специјалитети.
  ден 69,00
  Слика на Кефир 'Zbregov 400гр 0.9%

  Кефир 'Zbregov 400гр 0.9%

  Кефирот е млечно-кисел производ со пенеста структура со 0.9% млечна маст.
  ден 51,00
  Слика на Павлака Битолска 700гр 20%

  Павлака Битолска 700гр 20%

  Кисела ферментирана павлака со 20% млечна маст.
  ден 99,00
  Слика на Павлака Spitiko 1кг 12%

  Павлака Spitiko 1кг 12%

  Јогуртен десерт со 12% млечна маст и домашен вкус. Здрав избор кој е исто така совршена замена за мајонез, путер или млечен крем.
  ден 115,00
  Слика на Павлака Zott 400гр 18%

  Павлака Zott 400гр 18%

  Кисела павлака со 18% млечна маст.
  ден 62,00
  Слика на Кисело млеко Бучен Козјак 400гр Овчо

  Кисело млеко Бучен Козјак 400гр Овчо

  Овчо кисело млеко произведено на традиционален начин кое изобилува со енергетска и хранлива вредност.
  ден 55,00
  Слика на Кисело млеко Бучен Козјак 400гр Кравјо

  Кисело млеко Бучен Козјак 400гр Кравјо

  Кравјо кисело млеко произведено на традиционален начин кое изобилува со енергетска и хранлива вредност.
  ден 27,00
  Слика на Пиперка во павлака Kuč 400гр Сецкана 70%

  Пиперка во павлака Kuč 400гр Сецкана 70%

  Ферментирана павлака со додаток на сецкани пиперки со минимум 70% млечна маст.
  ден 155,00
  Слика на Кисела павлака Битолска 180гр Екстра 20%

  Кисела павлака Битолска 180гр Екстра 20%

  Кисела ферментирана павлака со 20% млечна маст.
  ден 26,00
  Слика на Павлака Идеал Шипка 180гр 18%

  Павлака Идеал Шипка 180гр 18%

  Хомогенизирана кисела павлака со 18% млечна маст.
  ден 26,00
  Слика на Павлака Vital 1кг

  Павлака Vital 1кг

  Со 10% растителна маст, Vital е павлака со богат и нежен вкус. Совршена е за подготовка на грчки tzatziki сос и како десерт со мед, свежо овошје и ореви.
  ден 139,00
  Слика на Кисело млеко Битолско 400гр Кравјо 3.2%

  Кисело млеко Битолско 400гр Кравјо 3.2%

  Кравјо кисело млеко со 3.2% млечна маст произведено на традиционален начин кое изобилува со енергетска и хранлива вредност.
  ден 25,00
  Слика на Павлака Битолска 180гр 20%

  Павлака Битолска 180гр 20%

  Ферментирана битолска кисела павлака со 20% млечна маст.
  ден 29,00
  Слика на Павлака Siris 1кг

  Павлака Siris 1кг

  Ферментирана павлака со 12% млечна маст.
  ден 95,00
  Слика на Кисело млеко Balans + 300гр

  Кисело млеко Balans + 300гр

  Пробиотски ферментиран млечен производ кој ги содржи сите важни состојки за активен метаболизам и добро варење на храната.
  ден 32,00
  Слика на Павлака Битолска 400гр 20%

  Павлака Битолска 400гр 20%

  Кисела ферментирана павлака со 20% млечна маст.
  ден 59,00
  Слика на Павлака Пекабела 800гр 20%

  Павлака Пекабела 800гр 20%

  Ферментирана павлака со 20% млечна маст.
  ден 105,00
  Слика на Кисело млеко Битолско 180гр Кравјо 3.2%

  Кисело млеко Битолско 180гр Кравјо 3.2%

  Кравјо кисело млеко со 3.2% млечна маст произведено на традиционален начин кое изобилува со енергетска и хранлива вредност.
  ден 13,00
  Слика на Кисело млеко Alpsko 500гр Кравјо 4%

  Кисело млеко Alpsko 500гр Кравјо 4%

  Пастеризирано хомогенизирано кисело млеко со 4% млечна маст.
  ден 38,00
  Слика на Кисела павлака Alpsko 180гр 20%

  Кисела павлака Alpsko 180гр 20%

  Ферментирана кисела павлака со 20% млечна маст.
  ден 26,00