Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Klara

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Пастрмка Klara 1кг

  Пастрмка Klara 1кг

  Пастрмката е здрав и хранлив продукт, кој зазема важно место во урамнотежената и правилната исхрана. Богата е со протеини, кои се потребни за нормален раст и развој, таа е одличен извор на фосфор, селен, а истовремено содржи повеќе од 10% од дневно препорачаното количество железо. Оваа риба има високо квалитетно месо богато со омега 3 масти. Производот е на мерење во вакуум пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 279,00
  Слика на Ослиќ Klara 200 -400 1кг

  Ослиќ Klara 200 -400 1кг

  Ослиќот има најниски калориски вредности од сите бели морски риби и е важен извор на белковини, кои споредени со белковините во месото многу полесно се варат (поради малата содржина на колаген) и аминокиселинскиот состав. Важен извор на фосфор (30% од RDA по оброк) како и други минерали и витамини: калиум, калциум и витамин Б. Производот е замрзнат, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 169,00