Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Коренест

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Свеж ѓумбир Fruitland 1кг

  Свеж ѓумбир Fruitland 1кг

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Ѓумбирот зазема специјално место во многу кујни поради специфичната арома и остриот, пикантно лут вкус кој го издвојува од останатите зачини, но исто така и заради неговите лековити својства. Во својот хранлив состав ѓумбирот најмногу содржи витамин Ц, калиум, железо, калциум и магнезиум. Го одржува срцето здраво, го намалува холестеролот, ја подобрува функцијата на мозокот и штити од Алцхајмерова болест. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 269,00
  Слика на Свеж лук Fruiland 1кг Стар

  Свеж лук Fruiland 1кг Стар

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Неговиот богат и специфичен вкус прави да биде еден од најупотребуваните зачини ширум светот и да биде застапен во различни облици и различни рецепти во речиси секоја традиционална кујна, ширум светот. Лукот е најпознат по алицинот, компонента на која се правени бројни истражувања и се утврдени низа на позитивни дејства по здравјето на човекот. Цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 169,00
  Слика на Свежи Моркови Fruitland 1кг

  Свежи Моркови Fruitland 1кг

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Морковот важи за една од најупотребуваните и најздрави намирници. Крцкав е, вкусен и високонутритивен. Морковите се одличен извор на бета каротен, растителни влакна, витамин К, калиум и антиоксиданти. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 35,00
  Слика на Свежо Цвекло Fruitland 1кг

  Свежо Цвекло Fruitland 1кг

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Цвеклото е двегодишно растениe, со темноцрвен вретенест корен и темнозелени листови, и спаѓа во најкорисни и најлековити градинарски култури. Се користи целото растение и може да се употребува во текот на целата година. Богата е со витамини и минерали и може да се јаде без ограничувања. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 25,00
  Слика на Свеж кромид Fruitland 1кг Бел

  Свеж кромид Fruitland 1кг Бел

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Во македонската кујна не може да се замисли рецепт за главно јадење без употреба на кромид. Како основа за поголем број јадења или додаток во салати, конзумација на овој зеленчук е честа на овие простори. Претставува добар извор на витамини од групата Б, витамин Ц и многу други витамини. Цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 32,00
  Слика на Свеж компир Fruitland 1кг Млад

  Свеж компир Fruitland 1кг Млад

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Пржени, варени, печени, како за прилог или во салата, младите компири се неизоставен дел од трпезата. За љубителите на рано пролетните зеленчуци, тие се прва асоцијација и вкусна закуска. Цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 29,00
  Слика на Свежа пченка Fruitland Парче Шеќерец

  Свежа пченка Fruitland Парче Шеќерец

  Секогаш свежи и внимателно одбрани производи. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 17,00