Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Laško

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Пиво Laško 0.5л

  Пиво Laško 0.5л

  Пиво со најдолга традиција и препознатливост на Балканот – Лашко Златорог Лашко е легендарно пиво со повеќе од 190 годишна историја кое потекнува од Словенија. Лaшко Златорог е најсилен регионален пивски бренд. Квалитетните и природни состојки од кое се произведува му даваат на пивото специфичен вкус, добра избалансирана горчина и лесна пивливост. Тоа се дел од уникатните карактеристики по кои ова пиво е добро познато и на македонскиот пазар и според кои е прифатено особено од консументите со истенчен вкус кои преферираат пива со долга традиција и докажан квалитет.
  ден 46,00