Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Lacalut

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр Aktiv

  Паста за заби Lacalut 75гр Aktiv

  LACALUT Аktiv со својата единствена формула на активни состојки, забележително ја зацврстува гингивата и докажано го спречува развојот на пародонтопатија, а воедно штити од кариес. Ефикасноста на оваа паста е клинички докажана. Во кој случај Лакалут актив е вистинскиот избор за Вас – Воспалени непца склони кон крварење (гингивитис), забен камен, повлечена гингива со соголени забни вратови (слика на “издолжени заби”), присуство на пародонтални џебови кои често се воспалуваат, напредната пародонтопатија со расклатеност на забите.
  ден 163,00
  Слика на Течност за уста Lacalut 500мл Multi-Effect

  Течност за уста Lacalut 500мл Multi-Effect

  6 во 1 иновативна формула која овозможува редукција на забен плак, борба против бактериите, заштита од кариес, грижа за гингивата, природна белина на забите и свеж здив.
  ден 259,00
  Слика на Течност за уста Lacalut 500мл Tartar Protection

  Течност за уста Lacalut 500мл Tartar Protection

  Со антимикробен активен комплекс за подобра оралната хигиена, намален број на бактерии и превенција од кариес. Иновативна формула за отстранување на забен плак и забен камен дури и на места недостапни за четкање, активна заштита од кариес и гингивит.
  ден 259,00
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр Aktiv Herbal

  Паста за заби Lacalut 75гр Aktiv Herbal

  Новата Lacalut Aktiv Herbal ја збогатува веќе докажаната Lacalut активна формула за цврста гингива заштитена од пародонтитис и крварење со 8 билки: извадок од миро и есенцијални масла од ким, анасон, еукалиптус, топла нане, мајчина душица, камилица и киселица. Lacalut Aktiv Herbal со единствена формула со активни состојки ги одржува гингивата цврсти и ги прави забите здрави и отпорни на кариес. Додавањето на 8 билки обезбедува долготраен свеж здив, делувајќи антиинфламаторно, антисептичко, регенеративно и освежувачко. Забите треба да се четкаат после секој оброк, 2-3 минути.
  ден 163,00
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр Sensitive

  Паста за заби Lacalut 75гр Sensitive

  Ја намалува чувствителноста на забите, ја зголемува отпорноста на забната глеѓ на киселините, штити од кариес. Во тој случај, Lacalut чувствителен е вистинскиот избор за вас - чувствителни заби кои реагираат со болно иритација при четкање, ладно, топло, кисело, блага до периодонтитис, разголени и издолжени заби, ако имате кариес, доколку сте имале професионално белење на белење заби или после чистење на забен камен, или само сакате заштитени заби. Двојно заштитно дејство за активно намалување на болната хиперсензитивност на забите, благодарение на одличниот состав со 2 вида флуориди - органски и неоргански (олафлуорин и натриум флуорид), формирајќи заштитен слој на површините на забите и брза санација на оштетениот емајл, правејќи киселини. Содржи хлорхексидин диглуконат со продолжено антибактериско дејство, и алуминиум лактат за зацврстување и добра состојба на гингивалци.
  ден 169,00
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр White&Repair

  Паста за заби Lacalut 75гр White&Repair

  Lacalut white & repair и паста за заби содржи специјална формула на активни состојки за природно избелување на забите и забна нега. Чисти, штити и реминирализира. Најбезбеден, најевтин и најефикасен начин за природни бели заби е да изберете квалитетна паста за заби.
  ден 205,00
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр Flora

  Паста за заби Lacalut 75гр Flora

  Lacalut flora пастата за заби, комплетно ребрендирана и подобрена, нуди одговор на долгогодишните напори на компаниите да најдат ефикасно средство за борба против лошиот здив на дневна основа, обезбедување на оптимална грижа за усната шуплина и одржување на воспоставената рамнотежа на долг рок .
  ден 199,00
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр Aktiv Gum protection & Gentle white

  Паста за заби Lacalut 75гр Aktiv Gum protection & Gentle white

  Lacalut aktiv gum protection & gentle white - медицинска паста за нежно белење на забите и заштита на гингивалци. Содржи активна формула за зајакнување на гингивата, штити од воспаленија и крварење, како и хијалуронски комплекс за стимулирање на природната одбрана на гингивата. Иновативен начин на избелување на забите - помага нежно и ефикасно да ги отстраните дамките и да постигнете природна белина на забите благодарение на специјалните протеолитички ензими. Содржи флуор (1400 ppm) и минерали кои штитат од расипување на забите и деминерализација.
  ден 259,00
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр Multi-effect plus

  Паста за заби Lacalut 75гр Multi-effect plus

  Lacalut Multi-effect plus нуди комплетна заштита за вашите заби. Збогатена е со витамин Ц и Б12 за здрави заби и отпорна гингива, и додаток на минерали, за заби поотпорни на киселини и реминерализација на забниот емајл.
  ден 169,00
  Слика на Паста за заби Lacalut 75гр Multi-effect plus + Четка

  Паста за заби Lacalut 75гр Multi-effect plus + Четка

  Lacalut Multi-effect plus нуди комплетна заштита за вашите заби. Збогатена е со витамин Ц и Б12 за здрави заби и отпорна гингива, и додаток на минерали, за заби поотпорни на киселини и реминерализација на забниот емајл.
  ден 163,00