Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Ладна и замрзната храна

  banner
  banner
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Боранија Fresco 1кг Жолта

  Боранија Fresco 1кг Жолта

  Боранијата е достапна во текот на целата година и лесно се подготвува. Боранијата може да се подготви на различни начини, варена или пржена, тие ќе збогатат сочен стек од месо, рибно филе, тестенини или рижото. Можете да подготвите и вкусна мусака од боранија со додавање на месо.
  ден 99,00
  Слика на Виршли Perutnina Ptuj 200гр Пилешки Extra

  Виршли Perutnina Ptuj 200гр Пилешки Extra

  Средно чадени мазни виршли кои се веќе термички обработени.
  ден 45,00
  Слика на Врат Пекабеско 1кг Свински Рефус

  Врат Пекабеско 1кг Свински Рефус

  Комбинација на добар вкус и добар мирис се специфичностите на овој деликатесен сувомеснат производ. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 412,00
  Слика на Готова пица Трио 300гр Мини

  Готова пица Трио 300гр Мини

  Готова пица со шунка, кашкавал и печурки. Се отстранува фолијата и се остава пицата целосно да се одмрзне. Пицата се пече во електричен шпорет во добро загреана рерна на средно ниво на температура од 280°С до 300°С од 6 до 8 минути.
  ден 85,00
  Слика на Димена кременадла 5-ка 1кг Свинска Без коска Рефус

  Димена кременадла 5-ка 1кг Свинска Без коска Рефус

  Благата нагласена нота на чад му ја дава специфичната арома, вкус и шмек на овој деликатесен производ. Совршен за хранлив појадок или вечера, богат со протеини. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 425,00
  Слика на Јагоди Gardenia 300гр

  Јагоди Gardenia 300гр

  Замрзнатите јагоди Gardenia се достапни во текот на целата година и им овозможува на сите готвачи полесно да изберат овошје за освежување на лесни десерти. Јагодите се одлични за правење џемови, штрудли, пити, кифлички и богати колачи, како и освежителни пијалоци во комбинација со млеко или јогурт, како што се фрапе и смути .
  ден 108,00
  Слика на Јајца Шест Браќа L 10/1

  Јајца Шест Браќа L 10/1

  Јајцата се незаменлив извор на протеини, а содржат и витамини и минерали. Достапни за сите преку целата година, тие се толку лесни за приготвување и исто толку вкусни и корисни. Пакување од 10 јајца, големина L.
  ден 70,00
  Слика на Јогурт Битолски 1кг 2.8%

  Јогурт Битолски 1кг 2.8%

  Битолски јогурт од пастеризирано, хомогенизирано млеко со 2.8% млечна маст.
  ден 57,00
  Слика на Кашкавал Happy Cow 150гр Emmental

  Кашкавал Happy Cow 150гр Emmental

  Висококвалитетни парчиња полурастителен кашкавал направени од најдобрите состојки, произведени од чисто природно алпско млеко. Содржи 8 парчиња.
  ден 65,00
  Слика на Колбаси Пекабеско 390гр Новосадски Мини Свински

  Колбаси Пекабеско 390гр Новосадски Мини Свински

  Новосадски мини колбаси во пакување од 390гр.
  ден 115,00
  Слика на Кулен Златиборац 320гр Свински Домашен

  Кулен Златиборац 320гр Свински Домашен

  Производ со препознатлив топол вкус на мелена пиперка и традиционални српски зачини, направен од висококвалитетно свинско месо, кое се пуши и суши на отворено во Златибор и буково дрво.
  ден 279,00
  Слика на Морски плодови Metro 400гр Коктел

  Морски плодови Metro 400гр Коктел

  Коктел од замрзнати морски плодови во пакување од 400гр.
  ден 235,00
  Слика на Мортадела Солета 1кг Свинска Рефус

  Мортадела Солета 1кг Свинска Рефус

  Вид полутрајна, зачинета салама од свинско месо и парчиња сланина. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 305,00
  Слика на Овошен јогурт Freska 500мл Шумско овошје

  Овошен јогурт Freska 500мл Шумско овошје

  Освежителен овошен јогурт со неодолив вкус на шумско овошје.
  ден 67,00
  Слика на Печеница Пекабеско 1кг Свинска Рефус

  Печеница Пекабеско 1кг Свинска Рефус

  Благата нагласена нота на чад му ја дава специфичната арома, вкус и шмек на овој деликатесен производ. Совршен за хранлив појадок или вечера, богат со протеини. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 450,00
  Слика на Пилешки копан Ана Ком 1кг Kраток

  Пилешки копан Ана Ком 1кг Kраток

  Пилешко месо богато со висококвалитетни протеини и есенцијални киселини неопходни за правилен развој на децата, но и за зачувување на здравјето на возрасните. Производот е на мерење во вакуум пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 85,00
  Слика на Пилешко филе Солета 1кг Чадено Рефус

  Пилешко филе Солета 1кг Чадено Рефус

  Пилешко филе - месо од пилешки гради без коска и без кожа. Најдобар избор за исхрана што го штити вашето здравје, со висок процент на протеини и ниска содржина на маснотии. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 325,00
  Слика на Помфрит Frikom 1кг

  Помфрит Frikom 1кг

  Помфритот Frikom е направен од избрани сорти на многу квалитетен компир и лесно се подготвува. Oди добро како гарнир со јадења со месо, пржена риба, но може да се послужи и како одлична закуска со разни сосови на дружења со драги пријатели.
  ден 123,00
  Слика на Посебна салама Екстра Меин 400гр Свинска

  Посебна салама Екстра Меин 400гр Свинска

  Екстра Меин посебна свинска салама во пакување од 400гр.
  ден 63,00
  Слика на Пршута Златиборац 100гр Говедска

  Пршута Златиборац 100гр Говедска

  Ова е најпознат српски производ со одличен вкус, пушено висококвалитетно говедско месо, солено во согласност со традицијата, а потоа пушено и сушено на свеж воздух на Златибор и буково дрво. Овој метод се користи повеќе од 130 години и е единствен за најпознатата српска воздушна бања - Златибор.
  ден 325,00
  Слика на Сладолед Frikom 1кг Twice Ванила-Чоколадо

  Сладолед Frikom 1кг Twice Ванила-Чоколадо

  Совршено освежување за време на жешките летни денови ќе ви донесе сладоледот Twice. Со избор на класична, но одлична комбинација на вкус на чоколадо и мека ванила, сигурно ќе донесете вистинска одлука.
  ден 99,00
  Слика на Сланина Пекабеско 1кг Димена Рефус

  Сланина Пекабеско 1кг Димена Рефус

  Производот има вкус пушена квалитетна сланина, без кожа и 'рскавица, што се карактеризира со месо и маснотии. Подготвено со употреба на специјален традиционален метод на солење, пушење и сушење на свеж воздух. Производот е достапен во рефус пакување и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 459,00
  Слика на Тесто за пица Трио 180гр

  Тесто за пица Трио 180гр

  Кога сакате на брзина да направите вкусна пица и да ги развеселите своите домашни со вкусен ручек или вечера, тестото за пица е најдобар избор, бидејќи имате целосна слобода да бидете креативни во подготовката на своите вкусни рецепти. Со готовото тесто за пица повеќе не е проблем да се биде најдобар мајстор во градот, бидејќи кората секогаш ќе биде еднакво крцкава, а пицата готова за само неколку минути.
  ден 17,00
  Слика на Топено сирење President 140гр Salakis

  Топено сирење President 140гр Salakis

  Донесете го медитеранот на вашата трпеза со President Salakis, сирење со кремаста текстура и неодолив вкус.
  ден 69,00
  Слика на Топено сирење Zdenka 140гр

  Топено сирење Zdenka 140гр

  Топено сирење Зденка во триаголници е синоним за стопен кашкавал во секое домаќинство, сирење кое отсекогаш сме го сакале. Подготвено според оригиналниот рецепт, со богат вкус и кремаста структура, освен што е сирење, често се користи во готвењето како состојка за сосови и разни јадења.
  ден 79,00
  Слика на Француска салама 5-ка 1кг Рефус

  Француска салама 5-ка 1кг Рефус

  Доколку уживате во старите вкусови на минатото, Ви го препорачуваме високо квалитетниот производ. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 155,00
  Слика на Царско месо 5-ка 1кг Вакум

  Царско месо 5-ка 1кг Вакум

  Полутраен сувомесен производ. Подготвен со употреба на специјален традиционален метод на солење, пушење и сушење на свеж воздух. Производот е на мерење во вакум пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-50гр.
  ден 306,00
  Слика на Чаден свински пафлак 5-ка 1кг Вакум

  Чаден свински пафлак 5-ка 1кг Вакум

  Своевидно едно од најпопуларните типови на месо , свинското претставува неопходен продукт поради неговите хранливи материи. Чаден свински пафлак за највксуната трпеза.
  ден 285,00
  Слика на Шунка Екстра Меин 400гр Специјал

  Шунка Екстра Меин 400гр Специјал

  Шунка направена од мешавина на свинско, пилешко и мисиркино месо.
  ден 102,00
  Слика на Шунка тост нарезок 5-ка Рефус

  Шунка тост нарезок 5-ка Рефус

  Доколку уживате во старите вкусови на минатото, Ви го препорачуваме високо квалитетниот производ. Производот е достапен во рефус пакување, цената се однесува на килограм и може да варира со разлика од +/-10гр.
  ден 199,00
  Филтри Close
  Min: ден 10,00 Max: ден 999,00
  ден10 ден999