Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Ликер

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Ликер Jägermeister 1л

  Ликер Jägermeister 1л

  Jägermeister е дигестив направен од 56 билки и зачини односно цветови, корени и плодови од највисок квалитет. Содржи 35% алкохол.
  ден 1.149,00
  Слика на Ликер Campari 1л Bitter

  Ликер Campari 1л Bitter

  Campari е современа и харизматична безвременска класика. Неговата живописна црвена боја и уникатниот горчлив вкус се срцето на секој Campari и душата на некои од најпознатите коктели ширум светот. Светска икона со милански стил и извонредност. Содржи од 25% алкохол.
  ден 939,00
  Слика на Ликер Jägermeister 0.02л

  Ликер Jägermeister 0.02л

  Jägermeister е дигестив направен од 56 билки и зачини односно цветови, корени и плодови од највисок квалитет. Содржи 35% алкохол.
  ден 46,00
  Слика на Ликер Pelinkovac 1л Gorki

  Ликер Pelinkovac 1л Gorki

  Badel Pelinkovac е најстар и најпознат хрватски растителен ликер кој се произведува на традиционален начин од билки меѓу кои доминира пелинот кој се потопува во течност и се остава да стои во дрвени буриња. Содржи 31% алкохол.
  ден 469,00
  Слика на Ликер Bailey's 0.7л Irish Cream

  Ликер Bailey's 0.7л Irish Cream

  Bailey's Irish Cream е буен кремаст ликер кој го меша слаткиот вкус на африканскиот мед со вистински крем од млеко од оригиналниот ирски крем од Bailey's. Се меша со чист ирски виски и екстракт од сопственички какао за да создаде еден од најпродаваните алкохолни пијалоци на планетата. Уживајте сами или во различни освежителни пијалоци, топло и ладно. Содржи 17% алкохол.
  ден 1.135,00
  Слика на Ликер Malibu 0.7л Coconut

  Ликер Malibu 0.7л Coconut

  Malibu е ликер со вкус на кокос, направен со карипски рум и поседува содржина на алкохол од 21%.
  ден 775,00
  Слика на Ликер Marie Brizard 0.7л Triple sec

  Ликер Marie Brizard 0.7л Triple sec

  Суптилна комбинација на горчливи портокали од Хаити и слатка кора од портокал од југот на Шпанија. Додавањето на ароматични растенија дава карактеристичен допир специфичен за Marie Brizard Triple Sec. Содржи од 23-39% алкохол.
  ден 745,00
  Слика на Ликер Jägermeister 0.7л

  Ликер Jägermeister 0.7л

  Jägermeister е дигестив направен од 56 билки и зачини односно цветови, корени и плодови од највисок квалитет. Содржи 35% алкохол.
  ден 925,00
  Слика на Ликер Kahlúa 0.7л Coffee

  Ликер Kahlúa 0.7л Coffee

  Ликерот Kahlúa Original Coffee е херојска состојка во многу култни коктели и пијалоци. Неговата темно кафеава боја е привлечна и длабока. Нуди примамливи мириси на горчливо-слатко зрно кафе и печен костен и повеќеслојни вкусови на црно кафе и сладок путер. Содржи 20% алкохол.
  ден 799,00
  Слика на Ликер Southern Comfort 1л Original

  Ликер Southern Comfort 1л Original

  Southern Comfort Original е ликер основан во 1874 година, со основни ноти на виски и иконски акценти на овошје и зачини. Содржи 35% алкохол.
  ден 1.305,00
  Слика на Ликер Aperol 1л

  Ликер Aperol 1л

  Aperol е класичен италијански горчлив аперитив направен од гентијан, караница и кинхона, меѓу другите состојки. Има живописна портокалова нијанса и потекнува од францускиот сленг збор за аперитив. Содржи 11% алкохол.
  ден 885,00
  Слика на Ликер Brancamenta 1л

  Ликер Brancamenta 1л

  Brancamenta има темно црвена боја, а неговата богата формула составена од билки и зачини е збогатена со есенцијално масло од мента од Пиемонте, највредното во светот. Така се родил висококвалитетен, природен и особено освежителен горчлив ликер. Совршен за во секоја сезона, икона за ладен пијалок или како аперитив. Содржи 28% алкохол.
  ден 1.142,00
  Слика на Ликер Monin 0.7л Blue Curaçao

  Ликер Monin 0.7л Blue Curaçao

  Monin Blue Curaçao е ликер направен од исушена лушпа од зелени портокали со потекло од западно индискиот остров Куракао. Елегантен вкус на портокал со цитрусни ноти со слатко-горчлив финиш. Содржи 20% алкохол.
  ден 685,00
  Слика на Ликер Marie Brizard 0.7л Green Mint

  Ликер Marie Brizard 0.7л Green Mint

  Врз основа на есенцијални масла извлечени од свежи листови од нане, Green Mint е произведен со три пати дестилирано нане и темелно прочистување за да добие моќ и неверојатно свеж вкус. Содржи 25% алкохол.
  ден 690,00
  Слика на Ликер Pelinkovac 0.1л Gorki

  Ликер Pelinkovac 0.1л Gorki

  Badel Pelinkovac е најстар и најпознат хрватски растителен ликер кој се произведува на традиционален начин од билки меѓу кои доминира пелинот кој се потопува во течност и се остава да стои во дрвени буриња. Содржи 31% алкохол.
  ден 62,00
  Слика на Ликер Romana Sambuca 0.7л

  Ликер Romana Sambuca 0.7л

  Romana Sambuca е многу стар и автентичен италијански ликер. Уникатна мешавина од есенции и состојки од природен вкус, вклучувајќи анасон, бозел, шеќер и „тајна формула за природен вкус“ дестилирана по старата светска традиција. Содржи 42% алкохол.
  ден 875,00
  Слика на Ликер Monin 0.7л Triple Sec Curaçao

  Ликер Monin 0.7л Triple Sec Curaçao

  Triple Sec е првично ликер измислен во Франција, со вкус на горчливо слатка кора од портокал. Оригиналниот Triple Sec се прави и денес со суви кори од портокал од Хаити. Интензивен вкус на горчлив портокал и силно чувство на алкохол. Содржи 35% алкохол.
  ден 695,00
  Слика на Ликер Galatti 0.7л Amaretto

  Ликер Galatti 0.7л Amaretto

  Amaretto е ликер од Италија, направен од основна мешавина на кајсии и семки од праска и круши. И покрај тоа што имаат само 10% бадеми, вкусот е исклучително специфичен. Содржи 21% алкохол.
  ден 383,00
  Слика на Ликер Casal d'Emilia 0.7л Limoncello

  Ликер Casal d'Emilia 0.7л Limoncello

  Светло жолта боја со извонреден мирис на свежи лимони. Моќен, но совршено избалансиран ликер со горчлива кора од лимон со мала доза на алкохол. Содржи 30% алкохол.
  ден 629,00
  Слика на Ликер Pelinkovac 0.7л Gorki + 2 чаши

  Ликер Pelinkovac 0.7л Gorki + 2 чаши

  Badel Pelinkovac е најстар и најпознат хрватски растителен ликер кој се произведува на традиционален начин од билки меѓу кои доминира пелинот кој се потопува во течност и се остава да стои во дрвени буриња. Содржи 31% алкохол.
  ден 475,00
  Слика на Ликер Pelinkovac 1л Orange

  Ликер Pelinkovac 1л Orange

  Совршена огнена комбинација на веќе добро познатата мирисна мешавина на медитерански билки и слаткиот, фин вкус на домашниот портокал. Содржи 25% алкохол.
  ден 425,00
  Слика на Ликер Benedetto 1л Bianco

  Ликер Benedetto 1л Bianco

  Ликер направен од вино, со низа различни растителни додатоци кои го интензивираат вкусот. Познат е како ароматизиран ликер или како специјално вино. Содржи 16% алкохол.
  ден 340,00
  Слика на Ликер Monin 0.7л Green Mint

  Ликер Monin 0.7л Green Mint

  Нането со своите освежувачки и ладни својства го прават една од најценетите и најкористените билки ширум светот, како за слатки, така и за кисели и солени производи. Сладок и свеж вкус на нане со црн пипер и ноти од планински бор. Содржи 20% алкохол.
  ден 685,00
  Слика на Ликер Becherovka 0.7л Original

  Ликер Becherovka 0.7л Original

  Becherovka Original е врвен чешки ликер од билки. Неговиот безвременски вкус се заснова на таен рецепт кој останува непроменет од 1807 година - избалансирана мешавина од приближно 20 билки, зачини и масло од портокал, чиста вода од боемскиот регион, вклучително и дестилат за вино и шеќер. Не содржи никакви вештачки состојки, бои и конзерванси. Содржи 38% алкохол.
  ден 565,00
  Слика на Ликер Jägermeister 0.7л + 2 чаши

  Ликер Jägermeister 0.7л + 2 чаши

  Jägermeister е дигестив направен од 56 билки и зачини односно цветови, корени и плодови од највисок квалитет. Содржи 35% алкохол.
  ден 899,00
  Слика на Ликер Ramazzotti 0.7л Aperitivo Rosato

  Ликер Ramazzotti 0.7л Aperitivo Rosato

  Италијанска комбинација на свежи и лесни вкусови. Нотите на хибискус и цветот од портокал му го даваат својот цветен, овошен вкус, што го прави освежувачки добар напиток. Содржи 15% алкохол.
  ден 661,00
  Слика на Ликер Sheridan's 0.7л Coffee Layered

  Ликер Sheridan's 0.7л Coffee Layered

  Sheridan's е ликер за прв пат воведен во 1994 година. Тој е уникатно флаширан, се состои од два одделни делови, одделени со стакло, но споени заедно. Едниот дел е исполнет со црн ликер, кој се состои од вкусови на кафе и виски, другиот е исполнет со бел ликер од млечно бело чоколадо. Кога се става во чаша со ниска топка, белиот ликер треба нежно да плови над црниот ликер. Содржи 15.5% алкохол.
  ден 1.265,00
  Слика на Ликер Jägermeister 0.35л Cool Pack

  Ликер Jägermeister 0.35л Cool Pack

  Jägermeister Cool Pack е деликатна мешавина од 56 внимателно избрани билки, корени, овошја и зачини и е 1 година зреено во дабови буриња. Содржи 35% алкохол.
  ден 545,00
  Слика на Ликер Jägermeister 0.7л Кутија

  Ликер Jägermeister 0.7л Кутија

  Jägermeister е дигестив направен од 56 билки и зачини односно цветови, корени и плодови од највисок квалитет. Содржи 35% алкохол.
  ден 889,00
  Слика на Ликер Bailey's 0.2л Irish Cream

  Ликер Bailey's 0.2л Irish Cream

  Baileys® е суптилен, но сладок ликер кој се карактеризира со богат, златно-кафеав тон и сензуална кремаста текстура. Вкусот е нежно избалансиран помеѓу вискито, ванилата и чоколадото, така што ќе се обезбеди константно мазна завршница. Содржи 17% алкохол.
  ден 419,00