Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Martini

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Вермут Martini 1л Bianco

  Вермут Martini 1л Bianco

  Martini Bianco е разновидност на засладен сув вермут, збогатено и ароматизирано вино кое за прв пат е произведено во 1910 година. Направено од филтрирано бело засладено вино кое содржи различни ботанички производи, кои вклучуваат цвеќиња од ванила, зачини, билки, кора од цитрус и корени. Содржи 15% алкохол.
  ден 745,00
  Слика на Вермут Martini 1л Rosato

  Вермут Martini 1л Rosato

  Martini Rosato има богати ноти на каранфилче, цимет и морско оревче и горчлива арома од агруми за лесен, но ароматичен коктел. Содржи 15% алкохол.
  ден 745,00
  Слика на Пенливо вино Martini 0.75л Rose Demi-sec

  Пенливо вино Martini 0.75л Rose Demi-sec

  Оваа уникатна мешавина од ароматично грозје, вклучително москато и анчилота е фино избалансирана со бобинки и нота на кора од портокал. Збогатено со нежни цветни ноти и кисел цитрус. Содржи 9.5% алкохол.
  ден 739,00
  Слика на Пенливо вино Martini 0.2л Prosecco

  Пенливо вино Martini 0.2л Prosecco

  Од подножјето на Венето, ароматичното грозје Глера се меша со Шардоне и Пино Ноар за да се создаде ова свежо, вкусно Просеко. Со белешки од јаболко и мајчина душица, ова јасно, суво пенливо вино е одлично за секојдневни прослави, како и за аперитиви. Содржина на алкохол: 11.5%
  ден 199,00
  Слика на Пенливо вино Martini 0.75л Asti

  Пенливо вино Martini 0.75л Asti

  Martini Asti- лидер меѓу пенливи вина. Виното ја задржува аромата на свежо грозје, со лесни овошни ноти. Asti Martini има сладок вкус со овошен букет јаболка, праски, портокали и мед. Asti Martini совршено со сирење, овошје или сладок десерт. Содржина на алкохол: 7.5%
  ден 699,00
  Слика на Пенливо вино Martini 0.75л Prosecco Spumante

  Пенливо вино Martini 0.75л Prosecco Spumante

  Од подножјето на Венето, ароматичното грозје Глера се меша со Шардоне и Пино Ноар за да се создаде ова свежо, вкусно Просеко. Со белешки од јаболко и мајчина душица, ова јасно, суво пенливо вино е одлично за секојдневни прослави, како и за аперитиви. Содржина на алкохол: 11.5%
  ден 735,00
  Слика на Вермут Martini 0.06л Rosso

  Вермут Martini 0.06л Rosso

  Интензивно хербалниот карактер на овој сладок вермут е резултат на мешање на внимателно избрани вина со комплексен избор на италијански билки, вклучувајќи мудрец, солени и горко-слатки егзотични дрвца. Содржи 14.4% алкохол.
  ден 73,00
  Слика на Вермут Martini 0.06л Bianco

  Вермут Martini 0.06л Bianco

  Martini Bianco е разновидност на засладен сув вермут, збогатено и ароматизирано вино кое за прв пат е произведено во 1910 година. Направено од филтрирано бело засладено вино кое содржи различни ботанички производи, кои вклучуваат цвеќиња од ванила, зачини, билки, кора од цитрус и корени. Содржи 15% алкохол.
  ден 73,00