Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Mautner

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Оцет Mautner 500мл Лимон и Зелен лимон

  Оцет Mautner 500мл Лимон и Зелен лимон

  Овошен свеж цитрусен оцет во уникатна комбинација на природно ферментиран вински оцет со деликатна нота од лимон и зелен лимон. Поради својата овошна, блага киселост, идеално одговара со риба и пилешко месо.
  ден 125,00
  Слика на Сенф Mautner 200мл Estragon Лут

  Сенф Mautner 200мл Estragon Лут

  Mautner Estragon е лут сенф направен од избалансирана мешавина од жолти и кафеави сенф семиња и вински оцет за закиселување.
  ден 44,00
  Слика на Сенф Mautner 200гр Honey

  Сенф Mautner 200гр Honey

  Сенф направен од најубавиот меден цвет и популарниот благ-сладок сенф Mautner Markhof Kremser. Идеално одговара со лосос, шунка, печено месо или кашкавал и сирење.
  ден 78,00
  Слика на Сенф Mautner 200гр Dijon

  Сенф Mautner 200гр Dijon

  Mautner Dijon е направен од темни семиња од сенф кои му даваат целосна арома и типична остра пикантност. Особено погоден за готвење и оди добро со пржено или ладно пилешко.
  ден 65,00
  Слика на Оцет Mautner 500мл Со тревни зачини

  Оцет Mautner 500мл Со тревни зачини

  Избраните билки и најдобриот духовен вински оцет произведен во природен процес на ферментација се комбинираат за да формираат многу посебен специјалитет. Овој оцет има одличен вкус со свежи салати, како што се зелева салата и спанаќ салата со ротквици. Парична казна од билки оди добро со салата од домати, краставици и колбаси.
  ден 125,00