Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Nespresso

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Capriccio

  Кафе Nespresso 10/1 Capriccio

  Nespresso Capriccio, се карактеризира со житни ноти и лесно печење. Број на капсули: 10 Интензитет: 5
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Corto

  Кафе Nespresso 10/1 Corto

  Мешавина од африканска и арапска Робуста. Долго печење со полно и густо тело. Одлично во комбинација со млеко. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Envivo Lungo

  Кафе Nespresso 10/1 Envivo Lungo

  Envivo Lungo е мешавина од индиска Арабика и мексиканска Робуста. Се карактеризира со полно тело и висок процент на кофеин. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 India

  Кафе Nespresso 10/1 India

  Мешавина на Арабика и Робуста со потекло од Индија. Многу интензивно, со истакнат вкус и арома. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Firenze Arpeggio

  Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Firenze Arpeggio

  Интензивното печење на зрната кафе дава уникатни карактеристики на Ispirazione Firenze Arpeggio. Ова еспресо е со миризливата арома и со ноти на какао. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Napoli

  Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Napoli

  Мешавина од зрна Робуста кои се особено сочни. Со екстремно густо тело и вкусни горчливи ноти. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Palermo Kazaar

  Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Palermo Kazaar

  Мешавина од зрна Арабика и Робуста со интензивно печење и полно тело. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Ristretto Italiano

  Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Ristretto Italiano

  Долгото печење на кафето Робуста му дава на Ispirazione Ristretto Italiano полно тело и ноти на какао. Додека пак, кафето Арабика со неговото кратко и брзо печење ги одржува овошните ноти и му дава на Ispirazione Ristretto Italiano незаборавен вкус. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Roma

  Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Roma

  Различните зрна што ја сочинуваат мешавината се печат одделно. Ситното мелење ја зачувува ароматичната финост на кафето и го одржува Ispirazione Roma интензивно, но истовремено и благо. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Venezia

  Кафе Nespresso 10/1 Ispirazione Venezia

  Кафето Ispirazione Venezia е со средно печење, полно тело и со мала горчина. Број на капсули: 10
  ден 420,00
  Слика на Апарат за кафе Nespresso Lattissima Touch Black

  Апарат за кафе Nespresso Lattissima Touch Black

  Лесно подготвување на макијато,капучино и лате со едно притискање на копче. Намалено време на загревање, подготвено за приближно 25 секунди. Еспресо, долгo, кремастo лате, капучино, лате макијато и топло млеко на едноставен и интуитивен начин. Автоматско исклучување по 9 минути. Создадено специјално за оние кои сакаат кафе со свежо млеко. Подгответе еспресо, лунго, капучино, лате макијато или кремаста лате со едно притискање на копче. Како референтен систем со еден допир, Lattissima Touch нуди исклучителна погодност и ви овозможува веднаш да подготвите рецепти за кафе и млеко дома. 14 Nespresso оригинал капсули гратис.
  ден 20.249,00
  Слика на Апарат за кафе Nespresso Lattissima Touch White

  Апарат за кафе Nespresso Lattissima Touch White

  Лесно подготвување на макијато,капучино и лате со едно притискање на копче. Намалено време на загревање, подготвено за приближно 25 секунди. Еспресо, долгo, кремастo лате, капучино, лате макијато и топло млеко на едноставен и интуитивен начин. Автоматско исклучување по 9 минути. Создадено специјално за оние кои сакаат кафе со свежо млеко. Подгответе еспресо, лунго, капучино, лате макијато или кремаста лате со едно притискање на копче. Како референтен систем со еден допир, Lattissima Touch нуди исклучителна погодност и ви овозможува веднаш да подготвите рецепти за кафе и млеко дома. 14 Nespresso оригинал капсули гратис.
  ден 20.249,00