Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Nivea

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Купка Nivea 750мл Creme Smooth

  Купка Nivea 750мл Creme Smooth

  Нежно ја чисти и помага да се задржи природната влажност на кожата.
  ден 169,00
  Слика на Купка Nivea 750мл Care & Roses

  Купка Nivea 750мл Care & Roses

  Нежната формула и помага на вашата кожа да ја одржи својата природна хидрација при туширање и да ве остави со помека, измазнета кожа после само еден туш.
  ден 169,00
  Слика на Купка Nivea 750мл Creme Soft

  Купка Nivea 750мл Creme Soft

  Нежно ја чисти и помага да се задржи природната влажност на кожата
  ден 169,00
  Слика на Купка Nivea 750мл Care & Coconut

  Купка Nivea 750мл Care & Coconut

  Нежната формула и помага на вашата кожа да ја одржи својата природна хидрација при туширање и да ве остави со помека, измазнета кожа после само еден туш.
  ден 169,00
  Слика на Купка Nivea 750мл Creme Care

  Купка Nivea 750мл Creme Care

  Нежно ја чисти и помага да се задржи природната влажност на кожата.
  ден 169,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Black & White Original

  Део спреј Nivea 150мл Black & White Original

  Не остава бели дамки на темна и жолти на бела облека. Уникатната формула нуди сигурна 48 часовна заштита од пот и мирис на телото, додека се грижи за вашата кожа.
  ден 125,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Cool Kick

  Рол он Nivea 50мл Cool Kick

  Nivea Cool Kick ви дава моментално чувство на свежина, додека ефикасно ве штити од пот и мирис на телото 48 часа. Формулата со Cool-Care прави да се чувствувате свежо додека ја заштитувате вашата кожа и се грижите за неа.
  ден 99,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Dry Impact

  Рол он Nivea 50мл Dry Impact

  Nivea Dry Impact ви дава моментално чувство на свежина, додека ефикасно ве штити од пот и мирис на телото 48 часа. Формулата со Cool-Care прави да се чувствувате свежо додека ја заштитувате вашата кожа и се грижите за неа.
  ден 99,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Pure Invisible

  Рол он Nivea 50мл Pure Invisible

  Nivea Pure Invisible-нашата најчиста формула не остава видлив остаток на вашата кожа или облека и сигурна заштита од 48 часа од пот. Уживајте во нежна нега на Нивеа и без иритација на вашата кожа или дамки на облеката.
  ден 99,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Pearl & Beauty

  Рол он Nivea 50мл Pearl & Beauty

  Nivea Pearl&Beauty-нејзината иновативна формула со скапоцени екстракти од бисер прави вашата кожа да биде мека, згрижена и да изгледа убаво. Без алкохол и без боја
  ден 99,00
  Слика на Млеко за тело Nivea 250мл Smooth Sensation

  Млеко за тело Nivea 250мл Smooth Sensation

  Ја хидрида и помага да се задржи природната влажност на кожата
  ден 295,00
  Слика на Млеко за тело Nivea 400мл Olive

  Млеко за тело Nivea 400мл Olive

  Млекото за тело со маслиново масло на Nivea помага во обновувањето на природните нивоа на хидратација на сувата кожа.
  ден 295,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Dry Fresh

  Део спреј Nivea 150мл Dry Fresh

  Nivea Dry Fresh има најмоќна заштита од пот и мирис на телото. Нејзината двојна активна формула со 2 анти перспиранти ви дава 48 часовна заштита.
  ден 125,00
  Слика на Крема Nivea 150мл Универзална

  Крема Nivea 150мл Универзална

  Богатата кремаста формула интензивно ја хидрира, храни и штити кожата од грубото и суво чувство.
  ден 169,00
  Слика на Крема Nivea 250мл Универзална

  Крема Nivea 250мл Универзална

  Богатата кремаста формула интензивно ја хидрира, храни и штити кожата од грубото и суво чувство.
  ден 235,00
  Слика на Млеко за тело Nivea 250мл Nourishing

  Млеко за тело Nivea 250мл Nourishing

  Nivea Nourishing ја трансформира вашата сува кожа во длабоко хидрирана и забележително измазнета кожа за 48 часа. Збогатена со Nivea Deep Moisture Serum, природно масло од бадеми и витамин Е.
  ден 295,00
  Слика на Крема Nivea 100мл Soft

  Крема Nivea 100мл Soft

  Nivea Soft е високо ефикасна, ревитализирачка хидратантна крема за секојдневна употреба. Лесната формула со витамин Е и масло од јојоба брзо се апсорбира и ја освежува кожата.
  ден 219,00
  Слика на Пена за бричење Nivea 250мл Sensitive

  Пена за бричење Nivea 250мл Sensitive

  Nivea Sensitive ја штити вашата кожа од иритација при бричење. Пената содржи 0% алкохол и не дава чувство на горење. Дополнителната нежна формула не содржи мириси и збогатена со камилица и хамамелис.
  ден 145,00
  Слика на Млеко за тело Nivea 400мл Nourishing

  Млеко за тело Nivea 400мл Nourishing

  Nivea Nourishing ја трансформира вашата сува кожа во длабоко хидрирана и забележително измазнета кожа за 48 часа. Збогатена со Nivea Deep Moisture Serum, природно масло од бадеми и витамин Е.
  ден 435,00
  Слика на Млеко за тело Nivea 400мл Smooth Sensation

  Млеко за тело Nivea 400мл Smooth Sensation

  Ја хидрида и помага да се задржи природната влажност на кожата
  ден 365,00
  Слика на Мицеларна вода Nivea 200мл 3in1 Make-up Remover

  Мицеларна вода Nivea 200мл 3in1 Make-up Remover

  Nivea 3 во 1 мицеларна вода за чистење на лице за чувствителна кожа која длабоко чисти и ја отстранува шминката од лицето.
  ден 159,00
  Слика на Крема Nivea 50мл Anti-wrinkle 45+

  Крема Nivea 50мл Anti-wrinkle 45+

  Дневен крем против брчки NIVEA за затегнување на кожата 45+, обезбедува кожа на лице кај жени после 45-та година од животот, ефикасна комбинација на состојки за нега против брчки, кои помагаат да се затегне кожата на лицето и да се дефинираат контури. За да се компензира забавувањето на клеточниот метаболизам на кожата на лицето, оваа формулација е збогатена со масло од јатка од кајсија, познато по својот ефект на затегнување.
  ден 419,00
  Слика на Крема Nivea 50мл Anti-wrinkle 55+

  Крема Nivea 50мл Anti-wrinkle 55+

  Развиено за потребите на кожата на лицето по 55+. година, NIVEA дневен крем против брчки за ревитализација на кожата 55+, ја снабдува кожата на лицето со корисни состојки како арганово масло и калциум. Додека маслото од арган го забавува процесот на стареење на кожата на лицето, калциумот помага во процесот на регенерација на клетките на кожата на лицето и на тој начин спречува формирање на нови брчки. УВ-филтрите ја обезбедуваат неопходната заштита на кожата на лицето во текот на денот од штетно зрачење што поттикнува формирање на брчки.
  ден 419,00
  Слика на Крема Nivea 50мл Anti-wrinkle 65+

  Крема Nivea 50мл Anti-wrinkle 65+

  Обидете се со целосен третман против брчки, соодветен на вашата возраст. Дневен крем против брчки Nivea за контури за лице 65+ ги подобрува контурите на бараната зрела кожа и се бори против длабоките брчки. Збогатена е со вреден екстракт од соја, хидрамин и високи УВ филтри.
  ден 419,00
  Слика на Крема Nivea 50мл Intensive nourishment

  Крема Nivea 50мл Intensive nourishment

  Нашата специјалност во Nivea се кремите. И во рамките на нашиот избор на дневни креми Nivea, можете да најдете исклучителен производ што одговара на вашите потреби за нега на кожата.
  ден 179,00
  Слика на Гел за бричење Nivea 200мл Cool Kick

  Гел за бричење Nivea 200мл Cool Kick

  Cool Kick гелот за бричење, со својата дополнителна формула за ладење, е дизајниран да ја зајакне и заштити кожата од иритација предизвикана од бричење. Гелот е збогатен со екстракти од нане, ИСО-магнезиум и нега на витамини кои ја смируваат и негуваат иритираната кожа.
  ден 145,00
  Слика на Гел за бричење Nivea 200мл Deep

  Гел за бричење Nivea 200мл Deep

  Deep гелот за бричење ја чисти вашата кожа, заштитувајќи и не оставајќи ништо друго освен долготрајно чисто чувство. Иновативната формула со црн јаглен се трансформира од црна во бела и дејствува моќно против бактериите, подготвувајќи и заштитувајќи ја кожата.
  ден 145,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Dry comfort

  Део спреј Nivea 150мл Dry comfort

  Високо ефикасната двојна активна формула со две антипреспирантни состојки е ефикасна против влажноста на пазувите, ги одржува пријатно суви и спречува непријатен мирис.
  ден 125,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Sensitive Protect

  Део спреј Nivea 150мл Sensitive Protect

  Sensitive Protect антиперспирант дезодорансот е дерматолошки тестиран и развиен особено за чувствителна кожа. Нежната формула сигурно ве штити од непријатен мирис на телото 48 часа, додека смирувачкиот екстракт од камилица помага во спречување на иритација на кожата.
  ден 139,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Cool Kick

  Део спреј Nivea 150мл Cool Kick

  Cool Kick анти-перспирант дезодорансот веднаш нуди заживување на свежината додека ефикасно ве штити од непријатен мирис на телото во текот на целиот ден. Благата формула Cool-Care го оживува вашето тело и ефикасно го регулира потењето.
  ден 125,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Protect & Care

  Део спреј Nivea 150мл Protect & Care

  Protect & Care нуди сигурна 48-часовна заштита и истовремено се грижи за вашата деликатна кожа под пазувите. Формулата е ослободена од етилалкохол и е особено развиена со скапоцени состојки на кремот Nivea. Особено е благ, не иритирачки и добро толериран од кожата на пазуви
  ден 139,00
  Слика на Крема Nivea 300мл Soft

  Крема Nivea 300мл Soft

  Nivea Soft е високо ефикасна, ревитализирачка хидратантна крема за секојдневна употреба. Лесната формула со витамин Е и масло од јојоба брзо се апсорбира и ја освежува кожата.
  ден 239,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Black & White Original

  Део спреј Nivea 150мл Black & White Original

  Black and White original е тука за да ви помогне да ја заштитите облеката од дамки. Производот нуди заштита од бели траги на вашите црни кошули и анти-жолто дамка на вашите бели облеки. Уникатната формула нуди сигурна 48-часовна заштита од пот и мирис на телото, додека се грижи за вашата кожа. Без етил алкохол и толеранција на кожата на овој анти-персперант е дерматолошки одобрен. Формулата е особено развиена за брзо сушење.
  ден 125,00
  Слика на Сапун Nivea 100гр Creme Care

  Сапун Nivea 100гр Creme Care

  Препуштете се на уникатниот мирис на оригиналниот крем NIVEA. Сапун за нега со провитамин и масла се грижи за вашите раце оставајќи ги меки и благо миризливи. Овој производ ви нуди грижлив сапун за раце, правејќи ги рацете да се чувствуваат свежи. Дајте им ја на рацете потребната поддршка со сапун за раце NIVEA Creme. Компатибилноста на кожата на овој производ е дерматолошки докажана.
  ден 39,00
  Слика на Сапун Nivea 100гр Cremе Soft Care

  Сапун Nivea 100гр Cremе Soft Care

  Препуштете се на уникатниот мирис на оригиналниот крем NIVEA. Сапун за нега со провитамин и масла се грижи за вашите раце оставајќи ги меки и благо миризливи. Овој производ ви нуди грижлив сапун за раце, правејќи ги рацете да се чувствуваат свежи. Дајте им ја на рацете потребната поддршка со сапун за раце NIVEA Creme. Компатибилноста на кожата на овој производ е дерматолошки докажана.
  ден 39,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Silver Protect

  Рол он Nivea 50мл Silver Protect

  Nivea Men Silver Protect Anti-Perspirant Roll-on дезодорансот се бори против бактериите кои предизвикуваат мирис на телото, нудејќи ви ефикасна, долготрајна заштита од пот. Оваа иновативна формула, која содржи јони на сребро, намалувајќи до 99% од бактериите што предизвикуваат мирис на телото, правејќи да се чувствувате свежи во текот на целиот ден. Nivea Men Silver Protect ви нуди 48 часа заштита од потење. Компатибилноста на кожата на овој производ е дерматолошки докажана. Овој производ е достапен во различни формати.
  ден 99,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Black & White Invisible

  Рол он Nivea 50мл Black & White Invisible

  NIVEA Invisible For Black and White се првите дезодоранси со 48-часовна заштита од потење, кои не оставаат бели траги на црна облека и спречуваат појава на жолти дамки на белата облека. Бидете сигурни дека црната останува црна и белата останува бела.
  ден 99,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Stress Protect

  Рол он Nivea 50мл Stress Protect

  NIVEA Stress Protect ролонот е научно докажан производ кој штити од потење предизвикано од емоции. Уникатната антибактериска формула комбинирана со формула „stress protect“ и комплекс од цинк дава сигурна антиперспирантна заштита од непријатната миризба.
  ден 99,00
  Слика на Рол он Nivea 50мл Deep Dark Wood

  Рол он Nivea 50мл Deep Dark Wood

  NIVEA Deep Dark Wood за мажи ја заштитува кожата од потење и бактерии со долготрајна сувост и чиста кожа и чувство исто како после туширањето. Ефективната формула со црн јаглерод дејствува моќно против бактериите и сее надополнува со модерен и машки мирис на темно дрво.
  ден 99,00
  Слика на Крема Nivea Baby 150мл My first cream

  Крема Nivea Baby 150мл My first cream

  Инспириран од љубовта кон уникатниот крем NIVEA. Ја заштитува кожата на бебето од негативни надворешни влијанија, поддржувајќи ја природната бариера на кожата.
  ден 195,00
  Слика на Млеко Nivea Baby 200мл Pure & Sensitive

  Млеко Nivea Baby 200мл Pure & Sensitive

  Nivea Baby Pure & Sensitive млеко за бебиња со шеа путер и природни омега-6 липиди ја измазнува сувата и многу чувствителна бебешка кожа, ја навлажнува подолго време и ја штити од сушење. Специјалната формула интензивно ја храни кожата и е дизајнирана специјално за регулирање на липидниот баланс на кожата и на тој начин помага во обновување на природната заштитна бариера на кожата. Состојките се особено пријателски на кожата. Развиен во соработка со дерматолози и педијатри. Млекото е хипоалергичен производ, го намалува ризикот од алергии.
  ден 215,00
  Слика на Купка Nivea 750мл Aloe Vera

  Купка Nivea 750мл Aloe Vera

  Освежете го вашето тело и сетила со оваа заживувачки алое вера купка. Нека лесната пена со природна алое вера нежно исчистете ја кожата, додека вашите сетила се ревитализираат од стимулирачкиот мирис. Претворете го секојдневниот туш во момент на свежина и грижа со NIVEA.
  ден 169,00
  Слика на Шампон Nivea Baby 200мл Mild

  Шампон Nivea Baby 200мл Mild

  NIVEA Baby Mild Shampoo е формулиран за чувствителен бебешки скалп и коса. Дополнителната блага формула со камилица нежно ги смирува и чисти чувствителните скалпот и косата оставајќи ги чисти и меки. Нежно е и за бебешките очи и штити од солзи. Хипоалергично и дерматолошки одобрено.
  ден 195,00
  Слика на Шампон и купка Nivea Baby 200мл Head-to-toe

  Шампон и купка Nivea Baby 200мл Head-to-toe

  NIVEA Baby Head to Toe 2 во 1 e производ создаден за нежно чистење на нежна бебешка кожа и фина коса без сушење. Има нежна и хипоалергична формула која е клинички и дерматолошки одобрена, а кожата и косата се чувствуваат чисти, меки и мазни.
  ден 195,00
  Слика на Крема Nivea Baby 150мл Pure & Sensitive SOS

  Крема Nivea Baby 150мл Pure & Sensitive SOS

  Nivea Baby Pure & Sensitive SOS кремот ефикасно ја смирува црвената, сувата и чувствителна кожа и осип. Тоа помага да се спречи чешањето и може да се користи на целото тело. Не конзервира конзерви, алкохол или бои.
  ден 249,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Hello sunshine

  Део спреј Nivea 150мл Hello sunshine

  Hello Sunshine антиперспирантот обезбедува сигурна заштита 48 часа и истовремено се грижи за вашата деликатна кожа под пазувите. Формулата е без етил алкохол и е специјално развиена со вредните состојки на кремот NIVEA. Особено е нежен, не иритирачки и добро толериран од кожата на пазувите. Грижете се за вашата кожа и долготрајна заштита од пот и мирис на телото.
  ден 139,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Satin Sensation

  Део спреј Nivea 150мл Satin Sensation

  NIVEA Satin Sensation антиперспирантот обезбедува сигурна заштита од потење 48 часа и брзо се суши. Остава на вашата кожа да се чувствува како сатен. Уникатната формула содржи каолин: минерал од глина, познат по своите апсорбирачки и омекнувачки својства за 48 часа заштита од потење и блага нега.
  ден 139,00
  Слика на Део спреј Nivea 150мл Take me to brazil

  Део спреј Nivea 150мл Take me to brazil

  Диво, весело, спонтано и свежо. Таков е Бразил. Заљубете се во неговиот мирис и бидете исто толку свежа и неодолива како неа. Составот на лимитирана серија антиперспирант ќе ве маѓепса не само со својата арома, туку и со нејзината ефикасност. Пот и непријатни миризби на телото нема да ве вознемируваат 48 часа по нанесувањето.
  ден 139,00