Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Podravka

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Џем Podravka 860гр Шипка

  Џем Podravka 860гр Шипка

  Содржи голема количина на шипки, тотално е природен, без вештачки бои и засладувачи. Со голем процент на витамин Ц и овошни киселини.
  ден 145,00
  Слика на Шлаг пена Podravka 36гр

  Шлаг пена Podravka 36гр

  Лесна шлаг пена за колачи, пити и овошни салати. Како протеинска компонента, шлаг пената содржи млечни протеини и масти.
  ден 25,00
  Слика на Макарони Podravka 160гр Bolognese

  Макарони Podravka 160гр Bolognese

  Talianetta е одличен и брзо подготвен оброк или гарнир. Со вкусен сос со парчиња квалитетно говедско месо и зеленчук кој е надополнет со феноменална комбинација на зачини. Потребни се само 8 минути за подготовка.
  ден 95,00
  Слика на Макарони Podravka 145гр Four Cheese

  Макарони Podravka 145гр Four Cheese

  Talianetta е одличен и брзо подготвен оброк или гарнир со гaуда, чедар и моцарела кои одат совршено во оваа интензивна комбинација со сирење. Потребни се само 8 минути за подготовка.
  ден 95,00
  Слика на Супа коцка Podravka 80гр Пилешка

  Супа коцка Podravka 80гр Пилешка

  Богатството и квалитетот на состојките и полнотата на вкусот на пилешкото ја прават оваа комбинација на домашен вкус и арома вистински хит!
  ден 59,00
  Слика на Супа Podravka 52гр Пилешка со тестенини

  Супа Podravka 52гр Пилешка со тестенини

  Препознатливиот шарен петел од пакувањето беше предвесник на новата ера во производството на храна, а до ден денес останува симбол на оваа вкусна чиста супа. Внимателно избрана комбинација на вкусови на месо, зеленчук и фини тенки тестенини.
  ден 29,00
  Слика на Супа Podravka 64гр Алпска Говедска

  Супа Podravka 64гр Алпска Говедска

  Видливи парчиња црвена пиперка и кнедли направени од избранo говедско месо и даваат незаменлив вкус, а карактеристичниот изглед на тестенините го прави омилен кај сите генерации.
  ден 52,00
  Слика на Супа Podravka 54гр Швајцарска

  Супа Podravka 54гр Швајцарска

  Со специфичен вкус и парчиња кромид, целер, морков, црвена пиперка и праз, швајцарската супа е омилена на семејната трпеза поради фините кнедли од говедско месо.
  ден 50,00
  Слика на Супа Podravka 64гр Француска

  Супа Podravka 64гр Француска

  Богата супа со избрани парчиња сушено говедско месо, тестенини во форма на школка и сецкан зеленчук.
  ден 38,00
  Слика на Супа Podravka 62гр Бечка

  Супа Podravka 62гр Бечка

  Чиста домашна супа со парчиња зеленчук од сецкан корен и кнедли од црн дроб. Тестенините во форма на звезда ќе ги забавуваат најмладите, а префинетоста на вкусот ќе го направи секој ручек празнична пригода.
  ден 46,00
  Слика на Супа Podravka 65гр Говедска со тестенини

  Супа Podravka 65гр Говедска со тестенини

  Поминаа многу убави семејни моменти со нејзиниот топол, силен вкус и примамливиот мирис. Нежните кратки тестенини што ги прават уникатни станаа (и остануваат) клучен детал за успешна подготовка на сите говедски супи.
  ден 29,00
  Слика на Супа коцка Podravka 80гр Говедска

  Супа коцка Podravka 80гр Говедска

  Освен што е основа за подготовка на супа од говедско месо, можете да ја користите за да подготвите комплексни јадења, како што се ориз, паста, месо и многу други. Вкусно и брзо решение!
  ден 58,00
  Слика на Чај Podravka 20/1 Зелен

  Чај Podravka 20/1 Зелен

  Ова е еден од најпопуларните чаеви на Запад. Зелениот чај на Podravka се состои од внимателно избрани сорти на зелен чај за да можете да уживате во одличниот вкус и корисни својства. Зелениот чај содржи кофеин, па затоа денес се користи низ целиот свет како алтернатива на кафето. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 1.8гр.
  ден 69,00
  Слика на Чај Podravka 20/1 Шумско овошје

  Чај Podravka 20/1 Шумско овошје

  Содржи најголем дел од овошјето од јаболко и калинка, кои се природно богати со овошни киселини, па затоа често не е потребно да се засладува. Може да се пие топло како чај или ладно, како замена за вообичаените безалкохолни пијалоци. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 2.5гр.
  ден 80,00
  Слика на Пченка Podravka 340гр Шеќерeц

  Пченка Podravka 340гр Шеќерeц

  Слатка конзервирана пченка.
  ден 54,00
  Слика на Пченка Podravka 150гр Шеќерец

  Пченка Podravka 150гр Шеќерец

  Слатка конзервирана пченка.
  ден 33,00
  Слика на Грашок Podravka 400гр

  Грашок Podravka 400гр

  Внимателно обработен за да ги задржи главните својства и вкус. Без разлика дали станува збор за чорба, гарнин, супа или салата, грашокот е секогаш добар избор.
  ден 45,00
  Слика на Корнишони Podravka 680гр

  Корнишони Podravka 680гр

  За деликатесното пакување на овој крцкав зеленчук се користат само избрани сорти краставици, кои поради нивниот освежителен вкус се добредојдени додатоци на разни јадења со месо и неизбежна состојка во разни видови салати.
  ден 69,00
  Слика на Паштета Podravka 95гр Пилешка

  Паштета Podravka 95гр Пилешка

  Една од најпознатите паштети Podravka ја должи својата популарност на својата ненадмината мазност и квалитет, што воодушевува од 1958 година. Карактеристичен дизајн и вистинско богатство на вкус благодарение на големиот процент на пилешко месо и хармонијата на користените зачини.
  ден 28,00
  Слика на Паштета Podravka 50гр Пилешка

  Паштета Podravka 50гр Пилешка

  Една од најпознатите паштети Podravka ја должи својата популарност на својата ненадмината мазност и квалитет, што воодушевува од 1958 година. Карактеристичен дизајн и вистинско богатство на вкус благодарение на големиот процент на пилешко месо и хармонијата на користените зачини.
  ден 17,00
  Слика на Паштета Podravka 95гр Chicken Classic

  Паштета Podravka 95гр Chicken Classic

  Нежниот и пријатно заоблен вкус е одлика на пилешката паштета Podravka, а избраните состојки и високиот квалитет ја носат долгорочната лојалност. Подготвена е без конзерванси уживање во најприродниот вкус на вистинско пилешко.
  ден 40,00
  Слика на Месен нарезок Podravka 150гр Свински

  Месен нарезок Podravka 150гр Свински

  Свински месен нарезок во конзерва. Отворајќи ја конзервата, отворате цела низа можности за имагинативен оброк, од салати со исецкани парчиња нарезок до презла со тартар сос … затоа што кога супер состојки ќе се соберат, сè е можно!
  ден 62,00
  Слика на Месен нарезок Podravka 150гр Говедски

  Месен нарезок Podravka 150гр Говедски

  Највкусните парчиња свинско и говедско месо прават парче месо - омилено за појадок, излети и кампување. Некои сакаат само да го исечат, некои лесно пржат во тава, а некои додаваат изматени јајца. Начините на подготовка на оваа класика на храна се скоро неисцрпни, така што ќе ги наполни вашите фрижидери - и срцата уште долго време.
  ден 64,00
  Слика на Гулаш Podravka 300гр Говедски

  Гулаш Podravka 300гр Говедски

  Гулаш направен од најдоброто говедско месо во сос од домати и идеална комбинација на зачини.
  ден 125,00
  Слика на Гулаш Podravka 200гр Говедски

  Гулаш Podravka 200гр Говедски

  Гулаш направен од најдоброто говедско месо во сос од домати и идеална комбинација на зачини.
  ден 82,00
  Слика на Гулаш Podravka 400гр Говедски

  Гулаш Podravka 400гр Говедски

  Гулаш направен од најдоброто говедско месо во сос од домати и идеална комбинација на зачини.
  ден 159,00
  Слика на Супа Podravka 62гр Пилешка 5+1 гратис

  Супа Podravka 62гр Пилешка 5+1 гратис

  Богатството и квалитетот на состојките и полнотата на вкусот на пилешкото ја прават оваа комбинација на домашен вкус и арома вистински хит!
  ден 135,00
  Слика на Супа Podravka 67гр Алпска Пилешка

  Супа Podravka 67гр Алпска Пилешка

  Видливи парчиња црвена пиперка и кнедли направени од избранo пилешко месо и даваат незаменлив вкус, а карактеристичниот изглед на тестенините го прави омилен кај сите генерации.
  ден 42,00
  Слика на Чај Podravka 20/1 Брусница

  Чај Podravka 20/1 Брусница

  Овој чај станува се повеќе популарен кај оние кои се грижат за своето здравје. Изборот не е изненадувачки, со парчиња брусница во него има мноштво ситно мелени билки и овошја, во сооднос што дава незаборавна арома. Секое пакување содржи 20 филтер кеси, секоја со по 2гр.
  ден 80,00
  Слика на Чај Podravka 20гр Камилица

  Чај Podravka 20гр Камилица

  Чај од камилица соодветен за секоја пригода.
  ден 51,00
  Слика на Ајвар Podravka 530гр Благ

  Ајвар Podravka 530гр Благ

  Ајварот е еден од највкусните специјалитети и најголемите тајни на балканската кујна и води потекло од Македонија. Се припрема на традиционален начин поради што потребна е доста напорна рачна работа.
  ден 245,00
  Слика на Ајвар Podravka 530гр Лут

  Ајвар Podravka 530гр Лут

  Ајварот е еден од највкусните специјалитети и најголемите тајни на балканската кујна со потекло од Македонија. Се припрема на традиционален начин поради што потребна е доста напорна рачна работа.
  ден 245,00
  Слика на Компот Podravka 850гр Ананас Light

  Компот Podravka 850гр Ананас Light

  Со компотот на Podravka од ананас додадете егзотична нота на вашите торти и колачи или пак послужете го како самостоен десерт. Крупни и сочни парчиња ананас со намалена содржина на шеќер за вистинско тропско уживање.
  ден 139,00
  Слика на Чај Podravka 30гр Нане

  Чај Podravka 30гр Нане

  Чај од нане соодветен за секоја пригода.
  ден 59,00
  Слика на Чај Podravka 60гр Шипка

  Чај Podravka 60гр Шипка

  Чај од шипка соодветен за секоја пригода.
  ден 69,00
  Слика на Супа Podravka 60гр Говедска со тестенини и месо

  Супа Podravka 60гр Говедска со тестенини и месо

  Говедската супа од Подравка е највкусната причина да ги соберете најблиските на трпезата. Послужете ја како ужинка или мал, брз и лесен оброк за оние кратки, но драгоцени заеднички моменти. Парчиња избрано говедско месо, незаменливи зачини, избран зеленчук - кромид, моркови, целер, кељ, праз, црвени пиперки - и пред сè неизбежните тестенини, ја прават совршената домашна супа. Уживајте во говедска супа без засилувачи на вкус.
  ден 35,00
  Слика на Супа Podravka 58гр Сватовска

  Супа Podravka 58гр Сватовска

  Сецкан зеленчук и големи кнедли од гриз и благ вкус на зеленчук се подеднакво привлечни и за малите и за големите. Праз, пиперки, моркови и целер даваат супа од зеленчук, а за вегетаријанците на трпезата, сватовска супа ќе биде посебен деликатес.
  ден 44,00
  Слика на Супа Podravka 50гр Пролетна

  Супа Podravka 50гр Пролетна

  Колку е топло во вашиот дом не зависи од сезоната, туку од храната на масата. Супа со моркови, целер, кромид, пиперки, праз и карфиол пријатно ќе изненадат со многу вкусови. Вашите најблиски ќе бидат наградени со раскошен квалитет и тие ќе ви донесат насмевка на лицето при првиот обид. Уживајте во пролетна супа без засилувачи на вкус.
  ден 32,00
  Слика на Сенф Podravka 200гр Estragon Original

  Сенф Podravka 200гр Estragon Original

  Сјајна и мазна текстура и нежен вкус го прават сенфот естрагон еден од најпопуларните сенф. Може да се користи за многу намени: како гарнир со печено месо, со виршли и сендвичи, како прелив за салата. Го стимулира варењето на храната. Неговата калориска вредност е мала, што го прави мудро решение за употреба со јадења со висока содржина на маснотии.
  ден 55,00
  Слика на Ѓувеч Podravka 840гр

  Ѓувеч Podravka 840гр

  Зачуваните вкусови на најдобрите домати, пиперки, моркови, кромид и лисја од магдонос даваат препознатлив и оригинален солено-кисел вкус за подготовка на разни јадења од месо и зеленчук, и како прилог со ориз, компири и тестенини. Специјално избраниот и подготвен зеленчук ви е на дофат на раката во секое време, без оглед на годишното време, а примамливиот вкус и практичноста на примената го прават омилен избор на секоја модерна кујна.
  ден 95,00
  Слика на Супа Podravka 60гр Пилешка со тестенини и месо

  Супа Podravka 60гр Пилешка со тестенини и месо

  Пилешката супа од Подравка е највкусната причина да ги соберете најблиските на трпезата. Послужете ја како ужинка или мал, брз и лесен оброк за оние кратки, но драгоцени заеднички моменти. Парчиња избрано пилешко месо, незаменливи зачини, избран зеленчук - кромид, моркови, целер, кељ, праз, црвени пиперки - и пред сè неизбежните тестенини, ја прават совршената домашна супа. Уживајте во пилешка супа без засилувачи на вкус.
  ден 33,00
  Слика на Зеленчук Podravka 340гр Tex-Mex Mix

  Зеленчук Podravka 340гр Tex-Mex Mix

  Главните протагонисти на вашата приказна се црвениот грав и слатката пченка што ќе ви овозможи да подготвите многу традиционални и меѓународни специјалитети од месо и зеленчук. Мешавината Tex-Mex содржи природни состојки, веднаш е подготвена за јадење и е полна со протеини и влакна. Про совет: секоја салата ќе вдише сосема нова димензија. Ова мора да го пробате!
  ден 82,00
  Слика на Зеленчук Podravka 340гр Tortilla mix

  Зеленчук Podravka 340гр Tortilla mix

  Содржината е слатка пченка, грашок и црвена пиперка - идеална за вегани и вегетаријанци, но ќе им се допадне и на оние кои сакаат да додадат малку инспирација за месо во нивната мешавина од тортиља! Не мора да се држите само до тортиљи: оваа мешавина е одлична состојка и за многу други јадења и гарнири.
  ден 79,00