Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Polar

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Грашок Polar 400гр

  Грашок Polar 400гр

  Грашокот спаѓа во фамилијата на мешункасти плодови и изобилува со протеини. Дефинитивно грашокот е намирница која е добро позната во кујната на секоја домаќинка.
  ден 59,00
  Слика на Мешавина за руска салата Polar 900гр

  Мешавина за руска салата Polar 900гр

  Polar-Руска салата 400 грама, незамисливо е да се организираат забави,фамилијарни дружења и весели детски родендени без главната ѕвезда на масата , руска салата.Како не би морале да поминувата саати и саати во сецкање за подготовка на оваа позната салата , олеснете си ја работата и искористете го веќе спремниот зеленчук за салатата.
  ден 98,00
  Слика на Царска мешавина Polar 900гр

  Царска мешавина Polar 900гр

  Полузамрзнат зеленчук, исчистен и спремен за готвење. Се состои од брокула, карфиол и моркови.
  ден 125,00
  Слика на Боранија Gardenia 1кг Жолта

  Боранија Gardenia 1кг Жолта

  Боранијата Polar е достапна во текот на целата година и лесно се подготвува. Може да се подготви на различни начини, варена или пржена, тие ќе збогатат сочен стек од месо, рибно филе, тестенини или рижото.
  ден 92,00
  Слика на Брокула Polar 900гр

  Брокула Polar 900гр

  Брокулата е зелен зеленчук и ретко е застапен во нашата македонска кујна, а преставува права ризница на корисни нутиритенти, кои се многу значајни за одржувањето на здравјето на човекот.
  ден 165,00
  Слика на Грашок Polar 900гр

  Грашок Polar 900гр

  Грашокот е богат извор на витамини Б1 и Ц, фолна киселина и растителни влакна. Нискокалорична храна, што го прави одличен избор за секој што се грижи за телесната тежина. Достапен е цела година, лесно се подготвува и е омилен меѓу сите генерации во различни форми. Може да подготвите грашок како популарен гарнир, може да го динстате во путер и да го сервирате со риба или месо.
  ден 109,00