Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Santiago de Cuba

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Рум Santiago de Cuba 1л Carta Blanca

  Рум Santiago de Cuba 1л Carta Blanca

  Santiago de Cuba Carta Blanca е рум базиран на меласа, кој првично се старее во дабови буриња и се филтрира отстранувајќи ја бојата, но не и вкусот (што го прави добар избор за коктели). Чист и елегантен со суптилни тревни ноти и тропско овошје. Содржи 38% алкохол.
  ден 845,00
  Слика на Рум Santiago de Cuba 1л Añejo

  Рум Santiago de Cuba 1л Añejo

  Santiago de Cuba Añejo е созреван во бели дабови буриња. Со вкус на зрели банани потопени во карамела и арома на печен бадем. Содржи 38% алкохол.
  ден 1.025,00