Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Сладолед во кутија

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Сладолед Frikom 1кг Twice Ванила-Чоколадо

  Сладолед Frikom 1кг Twice Ванила-Чоколадо

  Совршено освежување за време на жешките летни денови ќе ви донесе сладоледот Twice. Со избор на класична, но одлична комбинација на вкус на чоколадо и мека ванила, сигурно ќе донесете вистинска одлука.
  ден 99,00
  Слика на Сладолед Frikom 1.65кг Quattro Чоколадо

  Сладолед Frikom 1.65кг Quattro Чоколадо

  Неодолива мешавина од добро познати и омилени вкусови на сите може да се најде само во сладоледот со чоколадо Quattro. Тоа е комбинација на сладолед од млечно чоколадо, нугат, бело чоколадо и страцитела со додатоци од јагоди, чоколадо и лешник и богати посипувања со парчиња млеко и бело чоколадо.
  ден 275,00
  Слика на Сладолед Frikom 1.65кг Quattro Zuppa Inglese

  Сладолед Frikom 1.65кг Quattro Zuppa Inglese

  Quattro Zuppa е несомнено направен за сите љубители на вкус на овошје. Овој сладолед е направен од вкусна јагода, ванила и цреша. Неодоливите слатки додатоци од јагода и цреша и парчиња млечно чоколадо го прават овој сладолед толку посебен.
  ден 275,00
  Слика на Сладолед Quattro 900мл Variagato 4 Classic

  Сладолед Quattro 900мл Variagato 4 Classic

  Quattro Classic е најдобриот избор за сите оние кои ги сакаат тестираните и добро познати вкусови на едно место. Комбинацијата на сладолед од чоколадо и нугат, ванила и страчатела со прелив од чоколадо и лешници и вкусни парчиња млечно чоколадо нема да ве остават рамнодушни.
  ден 169,00
  Слика на Сладолед Frikom 930гр Quattro Ф'стаци

  Сладолед Frikom 930гр Quattro Ф'стаци

  Quattro Pistachio е направен од добро позната и тестирана комбинација на вкус. Сладолед од колачиња од лешник, ф'стаци, ванила и путер, богат со нугат и прелив од чоколадо, парчиња црно и бело чоколадо, ќе ве воодушеви одново и одново.
  ден 275,00
  Слика на Сладолед Frikom 500гр Quattro Мини Класик

  Сладолед Frikom 500гр Quattro Мини Класик

  Quattro Classic е најдобриот избор за сите оние кои ги сакаат тестираните и добро познати вкусови на едно место. Комбинацијата на сладолед од чоколадо и нугат, ванила и страчатела со прелив од чоколадо и лешници и вкусни парчиња млечно чоколадо нема да ве остават рамнодушни.
  ден 195,00
  Слика на Сладолед Frikom 585мл Box Stick Mini 9/1

  Сладолед Frikom 585мл Box Stick Mini 9/1

  Девет неодоливи стапчиња за сладолед во само едно пакување ќе ги израдуваат сите членови на домаќинството и ќе ги исполнат очекувањата на најмладите. Сладолед од ванила и чоколадо со крем, прелив од какао претставува одлично освежување и десерт после секој оброк, сакан од сите генерации. Практично пакување кое содржи девет сладоледи е прекрасен десерт и освежување во секој момент.
  ден 165,00
  Слика на Сладолед Aloma 2л Бисквита, Чоколадо и Лешник

  Сладолед Aloma 2л Бисквита, Чоколадо и Лешник

  Семеен сладолед за заеднички момент на уживање. Комбинација на сладолед со вкус на бисквита, чоколадо и лешник.
  ден 279,00
  Слика на Сладолед Frikom 720мл Кутија Корнети 6/1

  Сладолед Frikom 720мл Кутија Корнети 6/1

  Уживајте и опуштете се со докажана добра комбинација на вкусови на сладолед во крцкав конус. Комбинацијата од вкус на ванила, чоколадо и јагода е идеален избор кога сакате да споделите сладок десерт со целото семејство. Практично пакување мултипак Корнет со Boxвездички од кутија е вистинското решение кога сакате да им дадете слатко задоволство на ненајавените гости или веднаш да ги развеселите најмладите обожаватели на ледени задоволства.
  ден 129,00
  Слика на Сладолед Aloma 1л 3in1 Classic

  Сладолед Aloma 1л 3in1 Classic

  Семеен сладолед за заеднички момент на уживање. Комбинација на сладолед со вкус на јагода, ванила и чоколадо.
  ден 155,00
  Слика на Сладолед Aloma 1л 3in1 Чоколадо, Лешник и Бисквита

  Сладолед Aloma 1л 3in1 Чоколадо, Лешник и Бисквита

  Семеен сладолед за заеднички момент на уживање. Комбинација на сладолед со вкус на чоколадо, лешник и бисквита.
  ден 155,00
  Слика на Сладолед Frikom 930гр Quattro Lino Lada

  Сладолед Frikom 930гр Quattro Lino Lada

  Frikom Quattro Lino Lada сладолед со три врсти Lino Lada крем: Lino Lada Duo, Lino Lada Nougat и Lino Lada Coconut.
  ден 275,00
  Слика на Сладолед Frikom 720мл Super Box 6/1

  Сладолед Frikom 720мл Super Box 6/1

  Шест сладоледи со вкус на ванила на стапче обложени со чоколадо, што совршено одговара на нивниот мек фил.
  ден 149,00
  Слика на Сладолед Frikom 720мл Box Kornet 6/1

  Сладолед Frikom 720мл Box Kornet 6/1

  Чоколадото и ванилата се комбинација што секогаш победува, дует кој ги комбинира омилените вкусови на скоро сите loversубители на сладолед. Практично пакување со три шишарки ванила и три чоколадни шишарки секогаш ќе биде добро решение за неочекувани гости и најмладите loversубители на леден десерт.
  ден 165,00
  Слика на Сладолед Quattro 2л Variagoto 4

  Сладолед Quattro 2л Variagoto 4

  Variagoto 4 е најдобриот избор за сите оние кои ги сакаат испробаните и добро познати вкусови на едно место. Комбинацијата на сладолед со вкус на чоколадо, ванила, лешник и млеко со прелив со вкус од вишна, чоколадо и бело чоколадо збогатен со чоколадни парчиња. Соберете ги пријателите и семејството и уживајте!
  ден 255,00
  Слика на Сладолед Cermat 500гр Metropoli Berlino

  Сладолед Cermat 500гр Metropoli Berlino

  Сладолед со какао и ванила, збогатен со прелив од вишна, украсен со парчиња млечно чоколадо и вишни.
  ден 240,00
  Слика на Сладолед Cermat 500гр Metropoli Brussels Triple Chocolate

  Сладолед Cermat 500гр Metropoli Brussels Triple Chocolate

  Сладолед со вкус на чоколадо збогатен со прелив со вкус на лешник и бело чоколадо, украсен со трошки од млечно чоколадо и лешници.
  ден 240,00
  Слика на Сладолед Frikom 900мл Kapri

  Сладолед Frikom 900мл Kapri

  Уникатна и карактеристична комбинација на сладолед со вкус на ванила, прелив од јагоди и какао ќе ги воодушеви сите генерации.
  ден 235,00
  Слика на Сладолед Frikom 1.65л Quattro Plazma

  Сладолед Frikom 1.65л Quattro Plazma

  За сите љубители на бисквитите плазма, Frikom подготви уште едно незаборавно искуство. Сладолед збогатен со парчиња бисквити од плазма и сладолед од чоколадо прелиен со чоколаден прелив, сладолед од карамела прелиен со прелив од карамела.
  ден 275,00
  Слика на Сладолед Frikom 1.65л Quattro Dream

  Сладолед Frikom 1.65л Quattro Dream

  Сладолед од ванила, чоколадо, јагода и лешник, наполнет со чоколаден прелив и парчиња бело чоколадо, ќе ве однесе во земјата на соништата по првиот залак.
  ден 275,00
  Слика на Сладолед Frikom 60мл King Double 4/1

  Сладолед Frikom 60мл King Double 4/1

  Неодоливиот сладолед King Double ќе ве освои со кремаста ванила, прелив од лешник и најдоброто чоколадо за двојно уживање, кое ќе го паметите засекогаш.
  ден 185,00
  Слика на Сладолед Cermat 1кг Metropoli Brussels Triple Chocolate

  Сладолед Cermat 1кг Metropoli Brussels Triple Chocolate

  Сладолед со вкус на чоколадо, збогатен со прелив со вкус на лешник и бело чоколадо, украсен со парчиња млечно чоколадо и лешници.
  ден 240,00
  Слика на Сладолед Cono alla Panna 420гр 6/1

  Сладолед Cono alla Panna 420гр 6/1

  Чоколадото и ванилата се комбинација што секогаш победува, дует кој ги комбинира омилените вкусови на скоро сите љубители на сладолед. Практично пакување со шест шишарки сладолед, секогаш ќе биде добро решение за неочекувани гости и најмладите љубители на леден десерт. Пакувањето содржи 6 сладоледи x 70гр.
  ден 99,00
  Слика на Сладолед Carte D'or 900мл Blueberry Cheesecake

  Сладолед Carte D'or 900мл Blueberry Cheesecake

  D'Or Les Desserts Blueberry Cheesecake е сладолед со вкус на торта, комбиниран во совршен дует со сладолед од боровинки. Целиот е завршен со густ сос од бобинки, кој додава овошен и сладок карактер во составот. За ваше уживање додека пробувате, торта со боровинки Carte D'Or Les Desserts е попрскана со бисквити. Чисто задоволство за непцето, кој едноставно мора да го пробате!
  ден 129,00
  Слика на Сладолед Frikom 1кг Twice Ванила-Јагода

  Сладолед Frikom 1кг Twice Ванила-Јагода

  Совршено освежување за време на жешките летни денови ќе ви донесе сладоледот Twice. Со избор на класична, но одлична комбинација на вкус на чоколадо и јагода, сигурно ќе донесете вистинска одлука.
  ден 99,00
  Слика на Сладолед Carte D'or 900мл Strawberry

  Сладолед Carte D'or 900мл Strawberry

  Освежувачки слатко задоволство со вкус на јагода и ванила на кој нема да одолеете.
  ден 99,00