Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Слатко, компот, мармалад и џем

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Џем Podravka 870гр Мешано овошје

  Џем Podravka 870гр Мешано овошје

  Џем од мешано овошје со природни мирис, вкус и боја. Без адитиви.
  ден 125,00 ден 99,00
  Слика на Џем Podravka 860гр Шипка

  Џем Podravka 860гр Шипка

  Содржи голема количина на шипки, тотално е природен, без вештачки бои и засладувачи. Со голем процент на витамин Ц и овошни киселини.
  ден 145,00 ден 115,00
  Слика на Мармалад 5-ка 830гр Вишна

  Мармалад 5-ка 830гр Вишна

  Еден од омилените мармалади на многумина е ароматичниот мармалад од вишна. Одличен е за појадок на парче леб, а може да се користи и како додаток на торти, колачи, палачинки или други десерти.
  ден 82,00
  Слика на Џем 5-ка 830гр Мешан

  Џем 5-ка 830гр Мешан

  Еден од омилените џемови на многумина е ароматичниот мешан џем. Одличен е за појадок на парче леб, а може да се користи и како додаток на торти, колачи, палачинки или други десерти.
  ден 85,00
  Слика на Џем 5-ка 830гр Шипка

  Џем 5-ка 830гр Шипка

  Еден од омилените џемови и на многумина е ароматичниот џем од шипка. Одличен е за појадок на парче леб, а може да се користи и како додаток на торти, колачи, палачинки или други десерти.
  ден 95,00
  Слика на Џем 5-ка 830гр Кајсија

  Џем 5-ка 830гр Кајсија

  Еден од омилените џемови на многумина е ароматичниот џем од кајсија. Одличен е за појадок на парче леб, а може да се користи и како додаток на торти, колачи, палачинки или други десерти.
  ден 87,00
  Слика на Слатко 5-ка 920гр Диви смокви

  Слатко 5-ка 920гр Диви смокви

  Домашното слатко од смокви е еден од највкусните десерти кои се подготвуваат од овошје. Задоволство кое со години на назад е третирано и било епитет за кралско слатко.
  ден 135,00
  Слика на Џем Pionir 360гр Extra Капина

  Џем Pionir 360гр Extra Капина

  Џем од капини по традиционален рецепт.
  ден 119,00
  Слика на Џем Pionir 360гр Extra Fruit Mix

  Џем Pionir 360гр Extra Fruit Mix

  Џем од мешано овошјепо традиционален рецепт.
  ден 119,00
  Слика на Компот Podravka 850гр Ананас Light

  Компот Podravka 850гр Ананас Light

  Со компотот на Podravka од ананас додадете егзотична нота на вашите торти и колачи или пак послужете го како самостоен десерт. Крупни и сочни парчиња ананас со намалена содржина на шеќер за вистинско тропско уживање.
  ден 139,00
  Слика на Џем Menz&Gasser 340гр Prima Frutta Apricot

  Џем Menz&Gasser 340гр Prima Frutta Apricot

  Произведени во Италија, овие автентични италијански производи се направени со свежо овошје. Овој дополнителен џем со 50% овошје е направен исклучиво од висококвалитетен овошен IQF и меден цвет во елегантни мали стаклени тегли. Подгответе софистициран појадок или ужинка богата со енергија.
  ден 155,00
  Слика на Џем Menz&Gasser 340гр Prima Frutta Strawberry

  Џем Menz&Gasser 340гр Prima Frutta Strawberry

  Произведени во Италија, овие автентични италијански производи се направени со свежо овошје. Овој дополнителен џем со 50% овошје е направен исклучиво од висококвалитетен овошен IQF и меден цвет во елегантни мали стаклени тегли. Подгответе софистициран појадок или ужинка богата со енергија.
  ден 155,00
  Слика на Џем Menz&Gasser 340гр Prima Frutta Raspberry

  Џем Menz&Gasser 340гр Prima Frutta Raspberry

  Произведени во Италија, овие автентични италијански производи се направени со свежо овошје. Овој дополнителен џем со 50% овошје е направен исклучиво од висококвалитетен овошен IQF и меден цвет во елегантни мали стаклени тегли. Подгответе софистициран појадок или ужинка богата со енергија.
  ден 169,00
  Слика на Џем Pionir 360гр Јагода

  Џем Pionir 360гр Јагода

  Природен џем на Pionir. Спој на традицијата и квалитетот, со посебно внимание посветено на процесот на избор на овошје, па затоа за џемовите се избираат само најдобрите овошки. Сосема природен производ, без вештачки бои и конзерванси.
  ден 119,00
  Слика на Џем Hisar 680гр Јагода

  Џем Hisar 680гр Јагода

  Спој на традицијата и квалитетот, со посебно внимание посветено на процесот на избор на овошје, па затоа за џемовите се избираат само најдобрите овошки. Сосема природен производ, без вештачки бои и конзерванси.
  ден 179,00