Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Средства за заштита од сонце

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Масло за сончање Black Up 150мл SPF 6

  Масло за сончање Black Up 150мл SPF 6

  Вградените филтри овозможуваат ниска заштита (СПФ 6) од штетното дејство на УВА и на УВБ-зраците, а неговите дополнителни состојки како каротенското масло ѝ ја овозможуваат потребната нега на кожата во текот на сончањето. Содржи масло од морков, кое е богато со β-каротен, со витамини А и Е и со провитамин А. Дерматолошки тестиран. Наменет е за сите типови кожа, но се препорачува за лица со потемен тен, чија кожа не е лесно подложна на изгореници. Водоотпорен.
  ден 285,00
  Слика на Масло за сончање Black Up 150мл SPF 10

  Масло за сончање Black Up 150мл SPF 10

  Бронзениот тен е најпосакуваниот изглед во летниот период. Но како да се дојде брзо до бронзен тен, а да се избегнат еритемите (црвенилата) и изгорениците? Маслото Black up за интензивно потемнување со СПФ 10 нуди таква можност. Комбинацијата на УВА и УВБ-филтрите, маслото од орев и β-каротенот овозможуваат кожата во текот на сончањето побрзо да ја постигне убавата бронзена боја, без појава на изгореници и на црвенило. Дерматолошки тестиран. Наменет е за сите типови кожа, но не се препорачува за лица со светол тен, чија кожа е лесно подложна на изгореници. Водоотпорен.
  ден 325,00
  Слика на Лосион за сончање Black Up 150мл SPF 15

  Лосион за сончање Black Up 150мл SPF 15

  Содржи комбинација на УВА и УВБ-филтри, масла, витамин Е и на Д-пантенол. Овозможува долготрајна заштита на вашата кожа за време на сончањето и воедно ја штити кожата од иритации, изгореници и од сушење, притоа правејќи ја мека и еластична. Вградените филтри овозможуваат средна заштита (СПФ 15) од штетното дејство на УВА и на УВБ-зраците во текот на сончањето. Содржи комбинација на масла кои дејствуваат емолиентно (омекнувачки) и ја подoбруваат еластичноста на кожата. Дерматолошки тестиран. Наменет е за сите типови кожа, но не се препорачува за лица со светол тен чијашто кожа е лесно подложна на изгореници. Водоотпорен.
  ден 285,00
  Слика на Крема за сончање Black Up 100мл SPF 30

  Крема за сончање Black Up 100мл SPF 30

  Содржи комбинација на УВА и УВБ-филтри, масла, витамин Е, Д-пантенол и на шеа-путер. Овозможува долготрајна заштита на вашата кожа за време на сончањето и воедно ја штити кожата од иритации, изгореници и од сушење, притоа правејќи ја мека и еластична.
  ден 225,00
  Слика на Крема за сончање Black Up 200мл SPF 20

  Крема за сончање Black Up 200мл SPF 20

  Содржи комбинација на УВА и УВБ-филтри, масла, витамин Е, Д-пантенол и на шеа-путер. Овозможува долготрајна заштита на вашата кожа за време на сончањето и воедно ја штити кожата од иритации, изгореници и од сушење, притоа правејќи ја мека и еластична.
  ден 315,00
  Слика на Млеко за сончање Carroten 300мл Family SPF 30

  Млеко за сончање Carroten 300мл Family SPF 30

  Специјално дизајнираната формула за возрасни и деца со чувствителна кожа, збогатена со измазнувачки и негувачки состојки, обезбедува долготрајна грижа на деликатната кожа.Обезбедувајќи оптимална хидратација, лесната, не-мрсна формула веднаш се апсорбира во кожата, оставајќи ја уникатно мека.
  ден 705,00
  Слика на Гел за кожа Becutan 50ml со разладувачки ефект

  Гел за кожа Becutan 50ml со разладувачки ефект

  Ако прекумерната изложеност на сонце и здодевните инсекти што ја напаѓаат детската кожа ви го претворат летниот одмор во кошмар, сигурни сме дека гелот Becutan со разладувачки ефект ќе биде неизоставен дел од вашата летна торба. Неговото дејство е да ја разладува, да ја хидратизира и да ја омекнува кожата, давајќи ѝ чувство на пријатна свежина и на ладењe. Содржи екосертифицирани екстракти од алое вера и од овес, кои помагаат во намалувањето на црвенилата и на иритациите на кожата предизвикани од продолженото изложување на сонце. Истовремено ја намалува и ја ублажува потребата од чешање, особено по убодите од инсекти.
  ден 129,00
  Слика на Млеко за сончање Becutan 150мл SPF20 спреј

  Млеко за сончање Becutan 150мл SPF20 спреј

  Млекото за сончање Becutan СПФ20 содржи УВА- и УВБ–филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци. Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата. Во својот состав содржат:маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува; против појавата на црвенило;екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична; Де-пантенол – ја хидрира кожата.
  ден 295,00
  Слика на Млеко за сончање Becutan 175мл SPF30

  Млеко за сончање Becutan 175мл SPF30

  Кремот за сончање Becutan СПФ 30 содржи УВА- и УВБ–филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци. Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата. Во својот состав содржат:маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува; против појавата на црвенило;екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило; витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична; Де-пантенол – ја хидрира кожата.
  ден 385,00
  Слика на Масло за сончање Becutan 150мл SPF30 спреј

  Масло за сончање Becutan 150мл SPF30 спреј

  Маслото Becutan SPF 30 ѝ овозможува сигурна заштита на нежната детска кожа од штетното УВ зрачење при секојдневното изложување на сонце, особено во летниот период. Комплексната формулација на маслото се заснова врз употребата на висококвалитетни УВ–филтри, кои ги апсорбираат сончевите УВА- и УВБ-зраци. Иновативната водоотпорна формула со внимателно одбрани состојки овозможува брза и лесна апсорпција на маслото, давајќи ѝ на кожата пријатно кадифено чувство при допир, без појава на мрсен сјај на нејзината површина. Заедно со витаминот Е ова масло ќе ѝ овозможи сигурна заштита на детската кожа. Во својот состав содржат:маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува; против појавата на црвенило;екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило; витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична; Де-пантенол – ја хидрира кожата.
  ден 385,00
  Слика на Млеко за после сончање Black Up 200мл

  Млеко за после сончање Black Up 200мл

  Содржи комбинација на висококвалитетни суровини витамин Е, бисаболол и алантоин кои интензивно ја негуваат кожата по сончањето, ја обновуваат и ја враќаат нејзината еластичност. Присуството на витаминот Е ја подобрува хидратацијата на кожата, која е од исклучителна важност во летниот период. Исто така, со своето антиоксидативно дејство учествува во неутрализацијата на штетните слободни радикали, со што ја заштитува кожата од предвремено стареење. Бисабололот (изолирана, активна компонента од камилицата) има противвоспалителни својства, со што дополнително ја заштитува кожата од појава на иритации и на црвенила. Де-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и не дозволува нејзино сушење. За мека и еластична кожа. Дерматолошки тестиран. За сите типови кожа, а прикладен е и за секојдневна нега на сува и чувствителна кожа. Начин на употреба: поголема количина од млекото се нанесува рамномерно на сува и чиста кожа по сончањето. Доколку е потребно, постапката може да се повтори.
  ден 255,00
  Слика на Масло за сончање Black Up 150мл за брзо и за интензивно потемнување

  Масло за сончање Black Up 150мл за брзо и за интензивно потемнување

  Добивањето бронзен тен е најпосакуваната работа во летниот период. За таа цел се користат различни методи и препарати. Едноставен начин за да го добиете посакуваниот бронзен тен е употребата на маслото Black up за брзо и за интензивно потемнување . Добивањето бронзен тен е најпосакуваната работа во летниот период. За таа цел се користат различни методи и препарати. Едноставен начин за да го добиете посакуваниот бронзен тен е употребата на маслото Black up за брзо и за интензивно потемнување . Витаминот Е дејствува антиоксидативно, па ја заштитува кожата од сушење и од предвремено стареење, а воедно овозможува нејзина подобра хидратација. Содржи масло од морков, кое е богато со β-каротен, витамини А и Е и провитамин А. Витаминот А овозможува подобрена регенерација на кожата и подобрена хидратација, што е особено важно при сончањето. Како пигмент ß-каротенот го олеснува добивањето бронзен тен. Маслото од орев помага за добивање бронзен тен, но, исто така, претставува богат извор на есенцијални масла и на протеини, кои дополнително ја негуваат и ја штитат кожата, правејќи ја нежна, мека и еластична.
  ден 285,00
  Слика на Крем за сончање Black Up 150мл со антицелулитен ефект 2 во 1

  Крем за сончање Black Up 150мл со антицелулитен ефект 2 во 1

  Кремот за сончање Black up со антицелулитен ефект е идеална комбинација на активни компоненти, кои овозможуваат заштита од штетните сончеви зраци и паралелен антицелулитен ефект. Вградените филтри овозможуваат средна заштита (СПФ 15) од штетното дејство на УВА- и на УВБ-зраците во текот на сончањето. Присуството на витаминот Е ја подобрува хидратацијата на кожата, која е од исклучителна важност во летниот период. Исто така, со своето антиоксидативно дејство учествува во неутрализацијата на штетните слободни радикали, со што ја заштитува кожата од предвремено стареење. Содржи комбинација на емолиенти (омекнувачи), кои ја подoбруваат еластичноста на кожата. Присуството на хумектанси (навлажнувачи) го спречува прекумерното губење влага од кожата за време на сончањето. Антицелулитниот комплекс има активно дејство врз целулитот и ја намалува акумулацијата на масти во поткожното ткиво. Начин на употреба: кремот се нанесува врз критичните делови на кожата, 30 минути пред изложување на сонце и по секое капење.
  ден 335,00
  Слика на Гел за кожа Black Up 150мл со разладувачки ефект

  Гел за кожа Black Up 150мл со разладувачки ефект

  Ја смирува и ја тонизира кожата по сончањето. Содржи ментол, екстракт од овес и екстракт од алое вера. Ментолот претставува монотерпен, за кој е утврдено дека дејствува врз нервните завршоци со активација на протеинот TRPM8, познат како рецептор за ладно, и на тој начин обезбедува пријатно чувство на ладење по нанесувањето. Екстрактот од овес содржи бета-глукан, кој создава тенок филм на кожата и истовремено продира во нејзините долни слоеви, каде што ја дава потребната влажност, а протеините што ги содржи го одржуваат нејзиниот природен изглед. Екстрактот од алое вера е богат извор на витамини (А, Б6, Ц, Е) и на минерали (Mg, Zn, Na, Cu, K), кои го стимулираат формирањето колаген и со тоа ја обновуваат оштетената кожа. Брзо се апсорбира и не ја мрси кожата и облеката. Дерматолошки тестиран. Наменет е за сите типови кожа. Начин на употреба: се нанесува во тенок слој, рамномерно, на чиста и сува кожа, по сончањето. Доколку е потребно, постапката може да се повтори.
  ден 232,00
  Слика на Масло за сончање Black Up 150мл SPF50

  Масло за сончање Black Up 150мл SPF50

  Содржи комбинација на УВА- и УВБ-филтри и на витамин Е. Маслото за сончање со СПФ 50 овозможува висока заштита на кожата во текот на сончањето. Во комплексната формула е применета комбинацијата на хемиски филтри УВА + УВБ + УВА/Б, меѓу кои и најефикасниот достапен хемиски филтер со широк спектар дејства, според европската легислатива. Маслото содржи витамин Е и состојки што обезбедуваат целосна нега и пријатно кадифесто чувство на кожата при допир. Дерматолошки тестиран. Наменет е за сите типови кожа. Брзо се апсорбира и не ја мрси кожата и облеката. Водоотпорен. Начин на употреба: се нанесува повеќепати во текот на сончањето.
  ден 429,00
  Слика на Крем за сончање Black Up 50мл SPF30 за лице

  Крем за сончање Black Up 50мл SPF30 за лице

  Содржи комбинација на УВА- и УВБ-филтри, витамин Е, Де-пантенол и на екстракт од алое вера. Вградените состојки овозможуваат висока заштита на лицето од УВА- и од УВБ-зраците во текот на сончањето, а истовремено ја заштитуваат кожата од изгореници и од црвенило. УВА- и УВБ-филтрите се висококвалитетни хемиски филтри, кои имаат способност да ги апсорбираат УВ-зраците и на тој начин да ја заштитуваат кожата од штетните УВ-зраци. Нивното дејство е појачано со механички филтер УВА/Б со широк спектар дејства и е особено препорачлив за чувствителна кожа. Кремот е збогатен со екстракт од алое вера, кој ѝ дава дополнителна влажност на кожата. Содржи Де-пантенол, кој е моќен навлажнувач и продира сѐ до долните слоеви на кожата, и витамин Е, кој има големо антиоксидативно дејство. Дерматолошки тестиран. Наменет е за сите типови кожа. Начин на употреба: се нанесува на сува кожа, 15 минути пред изложување на сонце и по секое капење. Може да се користи повеќепати во текот на денот.
  ден 155,00
  Слика на Масло за сончање Carroten 50мл SPF0 Micro R19

  Масло за сончање Carroten 50мл SPF0 Micro R19

  Маслото за интензивно сончање ви помага брзо да добиете убав, природен тен, додека истовремено ја хидрирате и негувате кожата. Мини пакувањето од 50 мл е многу погодно за патување. Комбинацијата од морков и кокосово масло обезбедува тен, бронзен тен, кој ќе трае долго време. Пакувањето содржи 50мл.
  ден 199,00
  Слика на Млеко за сончање Carroten 200мл Sensicare SPF50

  Млеко за сончање Carroten 200мл Sensicare SPF50

  SensiCare SunCare Milk Spray SPF50 нуди лесна апликација и е крем за сончање со висока заштита, насочувајќи се кон најголемиот спектар на сите сончеви зраци. Специјално дизајнирана за чувствителна на кожата на сонцето, нејзината формула е збогатена со средства за смирување и грижа и обезбедува долготрајна нега на нежната кожа. Неговиот состав без мирис, развиен е за да се минимизира ризикот од алергиска реакција.
  ден 705,00
  Слика на Крем за сончање Carroten 50мл Dream Skin CC SPF50 R19

  Крем за сончање Carroten 50мл Dream Skin CC SPF50 R19

  Dream Skin CC крем за сончање за лице SPF50 е крем за сончање со висока заштита и обезбедува засилена заштита на кожата, насочувајќи се кон најголемиот спектар од сите сончеви зраци. Тој нуди, па дури и тон на боја, обезбедувајќи видливо подобрена завршница. Тоа е антиоксидативно дејство на каротеноиди и комплекс на протетил, ги штити клетките на кожата од оксидативен стрес.
  ден 309,00
  Слика на Масло за коса Carroten 150мл Protect & Shine R18

  Масло за коса Carroten 150мл Protect & Shine R18

  Овој спреј за заштита на косата Protect & Shine ја обновува природната одбрана на косата за да ги заштити од надворешни напади во текот на летните месеци. Обезбедува УВ-заштита за да помогне во борбата против штетните ефекти на сонцето и ја штити косата од море и хлорид, за исклучително помека и перолесна коса.
  ден 449,00
  Слика на Масло за коса Carroten 150мл Protect & Shine R19

  Масло за коса Carroten 150мл Protect & Shine R19

  Овој спреј за заштита на косата Protect & Shine ја обновува природната одбрана на косата за да ги заштити од надворешни напади во текот на летните месеци. Обезбедува УВ-заштита за да помогне во борбата против штетните ефекти на сонцето и ја штити косата од море и хлорид, за исклучително помека и перолесна коса.
  ден 449,00
  Слика на Масло за коса Carroten 150мл Protect & Shine R21

  Масло за коса Carroten 150мл Protect & Shine R21

  Овој спреј за заштита на косата Protect & Shine ја обновува природната одбрана на косата за да ги заштити од надворешни напади во текот на летните месеци. Обезбедува УВ-заштита за да помогне во борбата против штетните ефекти на сонцето и ја штити косата од море и хлорид, за исклучително помека и перолесна коса.
  ден 449,00
  Слика на Крема за сончање Becutan 75мл Kids SPF 50

  Крема за сончање Becutan 75мл Kids SPF 50

  Кремот за сончање Becutan СПФ 50 содржат УВА- и УВБ–филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци. Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата. Во својот состав содржат:маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува; против појавата на црвенило;екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило; витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична; Де-пантенол – ја хидрира кожата.
  ден 289,00
  Слика на Млеко за сончање Lea SUN 200мл SPF25

  Млеко за сончање Lea SUN 200мл SPF25

  Содржи природен шеа путер, Д-пантенол, витамин Е. Водоотпорен.Со 100% минерални фотостабилни филтри за заштита од штетното влијание на сончевите зраци и појава на алергиски реакции. За нормална и осетлива кожа. За лице и тело.
  ден 219,00
  Слика на Млеко за сончање Lea SUN 200мл SPF30

  Млеко за сончање Lea SUN 200мл SPF30

  Природен путер од шеа, Д-пантенол и витамин Е. Хипоалергичен. Водоотпорен. Со 100% филтри за минерална заштита за оштетување на кожата предизвикано од сонце. Чувствителна формула на кожата. За лице и тело.
  ден 229,00
  Слика на Млеко за после сончање Lea SUN 200мл Кантарион

  Млеко за после сончање Lea SUN 200мл Кантарион

  Содржи масло од кантарион, природен шеа путер, Д-пантенол, витамин Е. СОС за изгореници од сончање. Затегнува и ја регенерира презаситената кожа. Затегнува и ја регенерира презаситената кожа. Mлеко за опоравување за лице и тело.
  ден 185,00
  Слика на Млеко за после сончање Becutan 175мл

  Млеко за после сончање Becutan 175мл

  Млекото за после сончање Becutan е идеално за враќање на влажноста на кожата по изложување на сонце. Содржи маслиново масло, масло од календула, камилица и Д-пантенол, кое ја храни и ја регенерира кожата, правејќи ја мека и кадифена во исто време. Брзо се апсорбира, а голем процент од вода што ја содржи интензивно ја хидрира чувствителната кожа. Ја враќа влажноста на кожата, Брзо се апсорбира, Клинички тестирани, Содржи маслиново масло, масло од календула, камилица и Д-пантенол.
  ден 295,00
  Слика на Млеко за сончање Lea SUN 200мл KIDS SPF40

  Млеко за сончање Lea SUN 200мл KIDS SPF40

  Со 100% минерални фотостабилни UV-филтри за заштита од оштетување на кожата предизвикани од сонце и алергиски реакции. Природна навлажнувачка формула со невен масло, природен шеа путер, витамин Е и Д-пантенол. Високо отпорна на вода формула за безбедно пливање и играње на плажа. Специјално формулиран за деликатна кожа на децата. Двојно дејство: висока заштита и интензивна нега на кожата.
  ден 229,00
  Слика на Млеко за сончање Lea SUN 200мл KIDS SPF50

  Млеко за сончање Lea SUN 200мл KIDS SPF50

  Природна навлажнувачка формула со невен масло, природен шеа путер, витамин Е и Д-пантенол. Високо отпорна на вода формула за безбедно пливање и играње на плажа. Специјално формулиран за деликатна кожа на децата. Двојно дејство: висока заштита и интензивна нега на кожата. Со 100% минерални фотостабилни UV-филтри за заштита од оштетување на кожата предизвикани од сонце и алергиски реакции.
  ден 249,00
  Слика на Млеко за после сончање Lea SUN 200мл KIDS

  Млеко за после сончање Lea SUN 200мл KIDS

  Со масло од кантарион, масло од календула, Д-пантенол, витамин Е. SOS SUNBURN soother заснован на природен растителен комплекс. Со природно масло од кантарион - ја смирува прегреената кожа и спречува појава на црвенило. Нежно ја смирува деликатната кожа на децата. Интензивна навлажнувачка нега на кожата. За лице и тело.
  ден 209,00