Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Виски

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Виски Jameson 0.7л

  Виски Jameson 0.7л

  Една од тајните за правење ирскo виски е лесниот процес на тројно дестилирање во бакарни котли. Овој метод им дава посебна нежност на производите на Jameson. Нотите на ванила, зачини и ореви, се заокружуваат со долга, пријатна и нежно зачинета завршница. Вискито има и забележителна дрвена арома која доаѓа зреење виски во дабови буриња. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.149,00
  Слика на Виски Chivas Regal 0.7л 12 years

  Виски Chivas Regal 0.7л 12 years

  Chivas Regal 12 е мазен, богат и дарежлив. Мешавина од најдобрите сладови на виски и жито созреани најмалку 12 години, кои пружаат луксузни ноти на мед, ванила и зрело јаболко. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.855,00
  Слика на Виски Ballantine's 1л Finest

  Виски Ballantine's 1л Finest

  Ballantine's е низа мешани шкотски виски, произведени од Пернод Рикард во Дамбертон, Шкотска. Марката освои многу признанија и награди за своите производи. Второто најпродавано во светот шкотско виски. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.195,00
  Слика на Виски J&B 1л Rare

  Виски J&B 1л Rare

  Создаден во Лондон и дестилиран во Шкотска. Уникатно шкотско виски, кое содржи 42 вкусови на виски, внимателно комбинирани со цел да се создаде суптилен, мазен и комплексен вкус. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.320,00
  Слика на Виски Jack Daniel's 0.7л Single Barrel Select

  Виски Jack Daniel's 0.7л Single Barrel Select

  Single Barrel Select е виски со слоеви на суптилни ноти на карамела и зачини со светли овошни ноти и слатки ароматични производи со единствен вкус. Содржи 45% алкохол.
  ден 2.025,00
  Слика на Виски Jack Daniel’s 1л Old No.7

  Виски Jack Daniel’s 1л Old No.7

  Преработен капка по капка преку 10 стапки јаглен од јаворов шеќер, а потоа созреан во рачно изработени буриња. Направен од пченка, 'рж и слад јачмен и се дестилира во бакарна апаратура. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.739,00
  Слика на Виски Jack Daniel’s 0.7л Old No.7

  Виски Jack Daniel’s 0.7л Old No.7

  Преработен капка по капка преку 10 стапки јаглен од јаворов шеќер, а потоа созреан во рачно изработени буриња. Направен од пченка, 'рж и слад јачмен и се дестилира во бакарна апаратура. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.275,00
  Слика на Виски Jim Beam 0.7л

  Виски Jim Beam 0.7л

  Jim Beam е класичен бренд кој ја постигна својата гордост и слава. Пијалок направен според рецептот на основачот Џејкоб Бим. Затоа, етикетата на пијалокот има оригинален натпис. Алкохолот има елегантен и софистициран вкус. Содржи 40% алкохол.
  ден 975,00
  Слика на Виски Johnnie Walker 1л Red Label Кутија

  Виски Johnnie Walker 1л Red Label Кутија

  Johnnie Walker Red Label останува едно од омилените шкотско виски и најпродаваниот виски во светот. Со моќна комбинација на зачинети, чадени ореви и остатоци, полесни зрна. Тоа е најраспространетата марка на мешано шкотско виски во светот, продадено во скоро секоја земја. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.260,00
  Слика на Виски Johnnie Walker 0.7л Red Label Кутија

  Виски Johnnie Walker 0.7л Red Label Кутија

  Johnnie Walker Red Label останува едно од омилените азиски шкотски виски и најпродаваниот виски во светот. Со моќна комбинација на зачинети, чадени ореви и остатоци, полесни зрна. Тоа е најраспространетата марка на мешано шкотско виски во светот, продадено во скоро секоја земја. Содржи 40% алкохол.
  ден 988,00
  Слика на Виски Jack Daniel’s 0.7л Old No.7 Кутија

  Виски Jack Daniel’s 0.7л Old No.7 Кутија

  Jack Daniel’s е виски на коe нема да можете да одолеете. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.399,00
  Слика на Виски Jameson 0.05л

  Виски Jameson 0.05л

  Една од тајните за правење ирскo виски е лесниот процес на тројно дестилирање во бакарни котли. Овој метод им дава посебна нежност на производите на Jameson. Нотите на ванила, зачини и ореви, се заокружуваат со долга, пријатна и нежно зачинета завршница. Вискито има и забележителна дрвена арома која доаѓа зреење виски во дабови буриња. Содржи 40% алкохол.
  ден 109,00
  Слика на Виски Johnnie Walker 0.05л Red Label

  Виски Johnnie Walker 0.05л Red Label

  Johnnie Walker Red Label останува едно од омилените азиски шкотски виски и најпродаваниот виски во светот. Со моќна комбинација на зачинета, чадена ореви и остатоци, полесни зрна. Тоа е најраспространетата марка на мешано шкотско виски во светот, продадено во скоро секоја земја. Содржи 40% алкохол.
  ден 121,00
  Слика на Виски Chivas Regal 0.05л 12 years

  Виски Chivas Regal 0.05л 12 years

  Chivas Regal 12 е мазен, богат и дарежлив. Мешавина од најдобрите сладови на виски и жито созреани најмалку 12 години, кои пружаат луксузни ноти на мед, ванила и зрело јаболко. Содржи 40% алкохол.
  ден 119,00
  Слика на Виски Jack Daniel's 0.33л Cola

  Виски Jack Daniel's 0.33л Cola

  Jack Daniel's Cola е коктел комбинација од добро познатото виски Jack Daniel's и Coca-Cola. Има одличен вкус, меурлив и освежувачки. Содржи 6% алкохол.
  ден 139,00
  Слика на Виски Johnnie Walker 0.7л Blenders' Batch

  Виски Johnnie Walker 0.7л Blenders' Batch

  Направено од три житни растенија - пченица, јачмен и пченка и два слада - Cardhu и Mortlachх. Секое виски старее најмалку 10 години во американски дабови буриња што резултира во уникатно мазно, слатко шкотско виски со ноти на свежо овошје. Содржи 40.8% алкохол.
  ден 1.106,00
  Слика на Виски Johnnie Walker 0.7л Double Black

  Виски Johnnie Walker 0.7л Double Black

  Johnnie Walker Double Black е виски со интензивен карактер и слоеви на зачини инспириран од Johnnie Walker Black Label. Богат со суво грозје, свежи јаболка и вкус на тропски портокал во комбинација со кремаста ванила. Содржи 40% алкохол.
  ден 2.651,00
  Слика на Виски Dewar's 1л White Label

  Виски Dewar's 1л White Label

  Совршено избалансирана мешавина од мека ванила со мед и шкотска топлина . Има средна завршница, малку сува со долготраен вкус на мед и најслаб допир на чад. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.255,00
  Слика на Виски Bushmills 0.7л

  Виски Bushmills 0.7л

  Bushmills Original е мазна и разноврсна тројна дестилирана мешавина. Комбинирање на виски со еден слад и виски со полесно зрно, се забележува неговиот богат, мазен вкус на затоплување скоро веднаш. Виски кое е созреано и во бурбон и во шери буриња, што резултира со ноти на свежо овошје и ванила. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.109,00
  Слика на Виски Jim Beam 0.7л Apple

  Виски Jim Beam 0.7л Apple

  Jim Beam Apple е совршено избалансирана комбинација на ликер од јаболко и Jim Beam Kentucky Straight Bourbon виски. Резултатот е јасен вкус на свежо зелено јаболко со топол бурбон финиш. Содржи 35% алкохол.
  ден 939,00
  Слика на Виски Grant's 1л Family Reserve

  Виски Grant's 1л Family Reserve

  Прилично мек и лесен вкус со ноти на јачмен и печени житни култури. Со арома на тофи, карамела и ванила и допир на нежен, еластичен даб. Содржи 40% алкохол.
  ден 965,00
  Слика на Виски Johnnie Walker 0.7л Blue Label

  Виски Johnnie Walker 0.7л Blue Label

  Johnnie Walker Blue Label е ненадминливо ремек дело - извонредна комбинација на најретките и најисклучителните виски од Шкотска. Само едно од секои десет илјади буриња има неостварлив квалитет, карактер и вкус за да го долови препознатливиот вкус. Кадифена комбинација од ливчиња од ванила, мед и роза проследена со вкус на портокал со ноти од лешник, шери и темно чоколадо. Содржи 40% алкохол.
  ден 13.950,00
  Слика на Виски Glenfiddich 0.7л 12 years

  Виски Glenfiddich 0.7л 12 years

  Созреано со огромно внимание во американски бурбон и шпански шери буриња најмалку 12 години. Споено и зреено во дабови буриња за да се постигне целосна хармонија на арома и вкус. Виски со еден слад со карактеристични вкусови на свежа круша, кремасти и печени дабови вкусови со долга, мазна, зрела завршница. Содржи 40% алкохол.
  ден 2.225,00
  Слика на Виски Grant's 0.7л Family Reserve + 2 чаши

  Виски Grant's 0.7л Family Reserve + 2 чаши

  Прилично мек и лесен вкус со ноти на јачмен и печени житни култури. Со арома на тофи, карамела и ванила и допир на нежен, еластичен даб. Содржи 40% алкохол.
  ден 985,00
  Слика на Виски Grant's 0.5л Family Reserve

  Виски Grant's 0.5л Family Reserve

  Прилично мек и лесен вкус со ноти на јачмен и печени житни култури. Со арома на тофи, карамела и ванила и допир на нежен, еластичен даб. Содржи 40% алкохол.
  ден 559,00
  Слика на Виски Jack Daniel's 0.7л Tennessee Honey + 2 чаши

  Виски Jack Daniel's 0.7л Tennessee Honey + 2 чаши

  Мешавина од вискито Jack Daniel's Tennesse и уникатен ликер од мед за уникатен вкус. Со ноти на мед и природно мазна завршница. Содржи 35% алкохол.
  ден 2.019,00
  Слика на Виски The Famous Grouse 0.7л

  Виски The Famous Grouse 0.7л

  Нежен и совршено избалансиран. Омилената мешавина на Шкотска од најдобрите сладови и исклучително житно виски. Со златна, јасна и светла боја, вкус на слатки плодови и путер, кора од цитрус и арома на даб. Содржи 40% алкохол.
  ден 909,00
  Слика на Виски Cutty Sark 0.7л Original

  Виски Cutty Sark 0.7л Original

  Cutty Sark е мешано виски со светла боја и лесен вкус. Чисто, избалансирано и живо со арома на сладолед од ванила и карамела и цитрусни овошја. Содржи 40% алкохол.
  ден 869,00
  Слика на Виски Ballantine's 0.05л Finest

  Виски Ballantine's 0.05л Finest

  Ballantine's е низа мешани шкотски виски, произведени од Пернод Рикард во Дамбертон, Шкотска. Марката освои многу признанија и награди за своите производи. Второто најпродавано во светот шкотско виски. Содржи 40% алкохол.
  ден 98,00
  Слика на Виски Ballantine's 0.7л Finest

  Виски Ballantine's 0.7л Finest

  Ballantine's е низа мешани шкотски виски, произведени од Пернод Рикард во Дамбертон, Шкотска. Марката освои многу признанија и награди за своите производи. Второто најпродавано во светот шкотско виски. Содржи 40% алкохол.
  ден 829,00