Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Virgo Wines

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Вино Virgo 1л Суво Горско Бело

  Вино Virgo 1л Суво Горско Бело

  Virgo вино Суво Горско бело добиено од сортите Смедеревка и Жилавка. Се одликува со бледо зелена боја која ја отсликува нежната преработка и со пријатни сортни ароми. Комбинација со храна: салати, ладни предјадења, риба, лесни меса, апетисани. Содржина на алкохол 11.5 %
  ден 105,00
  Слика на Вино Virgo 1л Суво Горско Розе

  Вино Virgo 1л Суво Горско Розе

  Суво Горско трпезно суво розе вино добиено од сортата Мерло. Вино со боја на калинка, овошни ароми, меко, свежо и пријатно на вкус. Реколта 2015. Содржина на алкохол 11.5 %
  ден 105,00
  Слика на Вино Virgo 1л Суво Горско Црвено

  Вино Virgo 1л Суво Горско Црвено

  Суво Горско трпезно суво црвено вино добиено од сортата Вранец. Се одликува со дискретна арома на шумско овошје и суво грозје. Реколта 2015. Содржина на алкохол 11%
  ден 109,00