Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Жестоки пијалаци

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  banner
  Слика на Вермут Martini 0.06л Bianco

  Вермут Martini 0.06л Bianco

  Martini Bianco е разновидност на засладен сув вермут, збогатено и ароматизирано вино кое за прв пат е произведено во 1910 година. Направено од филтрирано бело засладено вино кое содржи различни ботанички производи, кои вклучуваат цвеќиња од ванила, зачини, билки, кора од цитрус и корени. Содржи 15% алкохол.
  ден 73,00
  Слика на Виски Jameson 0.7л

  Виски Jameson 0.7л

  Една од тајните за правење ирскo виски е лесниот процес на тројно дестилирање во бакарни котли. Овој метод им дава посебна нежност на производите на Jameson. Нотите на ванила, зачини и ореви, се заокружуваат со долга, пријатна и нежно зачинета завршница. Вискито има и забележителна дрвена арома која доаѓа зреење виски во дабови буриња. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.149,00
  Слика на Вотка Smirnoff 1л

  Вотка Smirnoff 1л

  Најпродаваната премиум вотка во светот. Трипати дестилирана од различни мешавини зрна, направена со употреба на традиционален метод на филтрирање на јаглен. Содржи 40% алкохол.
  ден 905,00
  Слика на Коњак Badel 0.1л

  Коњак Badel 0.1л

  Коњакот Badel е најпознат алкохолен пијалок на Badel 1862 година. Се произведува со мешање на високо квалитетни дестилати на вино и избрани алкохоли со врвен квалитет. Токму таа комбинација му дава на кристално чистата златно кафеава боја уникатни и препознатливи арома и вкус. Содржи 35% алкохол.
  ден 79,00
  Слика на Мастика Грозд 0.5л

  Мастика Грозд 0.5л

  Мастика Грозд е македонски ликер со вкус на анасон. Тоа е 100% природен дестилат за вино, кој се внесува со природни состојки, вклучително и ливаден мед, есенцијално масло од семе од анасон и е збогатен со ароматични и лековити растенија. Безбоен ликер од ракија од грозје со многу изразен и остар мирис и богат вкус на анасон. Содржи 43% алкохол.
  ден 309,00
  Слика на Рум Badel 0.1л Domaći

  Рум Badel 0.1л Domaći

  Најпопуларниот ароматичен пијалок кој се користи како додаток за изворни и оригинални слатки и како омилен додаток за чај. Се произведува според посебна рецептура од најквалитетен алкохол со додаток на специјални есенции од рум. Содржи 35% алкохол.
  ден 95,00
  Слика на Бренди Stock 84 1л

  Бренди Stock 84 1л

  Stock е произведен во Трст, Италија од култивирано италијанско грозје, со негувана традиција од 1884 година. Неговиот непогрешлив карактер е резултат на хармонијата на арома, вкус и златна боја, развиени за време на долгото созревање во дабови бочви, местото каде што го добива својот единствен мек вкус. Вкусот на пријатна рамномерност е негов белег повеќе од 120 години. Содржи 40% алкохол.
  ден 745,00
  Слика на Вермут Martini 0.06л Rosso

  Вермут Martini 0.06л Rosso

  Интензивно хербалниот карактер на овој сладок вермут е резултат на мешање на внимателно избрани вина со комплексен избор на италијански билки, вклучувајќи мудрец, солени и горко-слатки егзотични дрвца. Содржи 14.4% алкохол.
  ден 73,00
  Слика на Виски Chivas Regal 0.7л 12 years

  Виски Chivas Regal 0.7л 12 years

  Chivas Regal 12 е мазен, богат и дарежлив. Мешавина од најдобрите сладови на виски и жито созреани најмалку 12 години, кои пружаат луксузни ноти на мед, ванила и зрело јаболко. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.855,00
  Слика на Коњак Badel 1л

  Коњак Badel 1л

  Коњак Badel е најпознат алкохолен пијалок на Бадел 1862 година. Брендот „Badel “ се произведува со мешање на високо квалитетни дестилати на вино и избрани алкохоли со врвен квалитет. Токму таа комбинација му дава на кристално чистата златно кафеава боја и уникатна и препознатлива арома и вкус. Содржи 35% алкохол.
  ден 475,00
  Слика на Ликер Jägermeister 1л

  Ликер Jägermeister 1л

  Jägermeister е дигестив направен од 56 билки и зачини односно цветови, корени и плодови од највисок квалитет. Содржи 35% алкохол.
  ден 1.149,00
  Слика на Текила Mendoza 1л White

  Текила Mendoza 1л White

  Грчка бела текила со 40% алкохол.
  ден 589,00
  Слика на Џин Gordon's 0.7л Premium Pink

  Џин Gordon's 0.7л Premium Pink

  Инспириран од оригиналниот рецепт на Гордон од 1880-тите, Gordon's Pink е совршено изработен за да го балансира освежувачкиот вкус на Gordon's со природната сладост на малини и јагоди, со тонот на црвена рибизла послужена со уникатен руменилен тон. Направено со употреба на само природни вкусови на овошје за да се гарантира највисок квалитет на вистински вкус на бобинки. Содржи 37.5% алкохол.
  ден 895,00
  Слика на Вермут Martini 1л Bianco

  Вермут Martini 1л Bianco

  Martini Bianco е разновидност на засладен сув вермут, збогатено и ароматизирано вино кое за прв пат е произведено во 1910 година. Направено од филтрирано бело засладено вино кое содржи различни ботанички производи, кои вклучуваат цвеќиња од ванила, зачини, билки, кора од цитрус и корени. Содржи 15% алкохол.
  ден 745,00
  Слика на Виски Ballantine's 1л Finest

  Виски Ballantine's 1л Finest

  Ballantine's е низа мешани шкотски виски, произведени од Пернод Рикард во Дамбертон, Шкотска. Марката освои многу признанија и награди за своите производи. Второто најпродавано во светот шкотско виски. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.195,00
  Слика на Вотка Trojka 1л

  Вотка Trojka 1л

  Произведена од избрани житарици, дестилирана и филтрирана неколку пати на традиционален начин, оваа исклучителна вотка претставува највисоко ниво на чистота и јачина на познатата вотка Trojka. Содржи 37.5% алкохол.
  ден 450,00
  Слика на Коњак Badel 0.5л

  Коњак Badel 0.5л

  Коњак Badel е најпознат алкохолен пијалок на Бадел 1862 година. Брендот „Badel“ се произведува со мешање на високо квалитетни дестилати на вино и избрани алкохоли со врвен квалитет. Токму таа комбинација му дава на кристално чистата златно кафеава боја и уникатна и препознатлива арома и вкус. Содржи 35% алкохол.
  ден 319,00
  Слика на Мастика Грозд 1л

  Мастика Грозд 1л

  Мастика Грозд е македонски ликер со вкус на анасон. 100% природен дестилат за вино кој се внесува со природни состојки, вклучително и ливаден мед, есенцијално масло од семе од анасон и е збогатен со ароматични и лековити растенија. Безбоен ликер од ракија од грозје со многу изразен и остар мирис и богат вкус на анасон. Кога се меша со вода, безбојната мастика се трансформира во магична синкаво-бела боја. Содржи 43% алкохол.
  ден 589,00
  Слика на Бурбон Jim Beam 1л White Label

  Бурбон Jim Beam 1л White Label

  Jim Beam се подложува на дестилација на пониски температури и се дестилира не повеќе од 62.5%. White Label е стара четири години и има доста висок процент на 'рж. Има типични бурбонски вкусови на карамела и ванила и мала количина на овошје и мед. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.199,00
  Слика на Вермут Martini 1л Rosato

  Вермут Martini 1л Rosato

  Martini Rosato има богати ноти на каранфилче, цимет и морско оревче и горчлива арома од агруми за лесен, но ароматичен коктел. Содржи 15% алкохол.
  ден 745,00
  Слика на Рум Badel 0.5л Domaći

  Рум Badel 0.5л Domaći

  Бадел-овата дама со буре стана традиционален симбол на најпопуларниот ароматичен пијалок кој се користи како додаток за изворни и оригинални слатки и како омилен додаток за чај. Бадел-овиот Домашен се произведува според посебна рецептура од најквалитетен алкохол со додаток на специјални есенции од рум. Благодарејќи на таа есенција, тој има препознатлив и карактеристичен мирис кој ги облагородува сите колачи и чаеви во студените зимски денови. Алкохол:35%
  ден 329,00
  Слика на Бурбон Maker's Mark 0.7л

  Бурбон Maker's Mark 0.7л

  Сладок и избалансиран вкус со карамела, ванила и овошни есенции. Содржи 45% алкохол.
  ден 1.835,00
  Слика на Виски J&B 1л Rare

  Виски J&B 1л Rare

  Создаден во Лондон и дестилиран во Шкотска. Уникатно шкотско виски, кое содржи 42 вкусови на виски, внимателно комбинирани со цел да се создаде суптилен, мазен и комплексен вкус. Содржи 40% алкохол.
  ден 1.320,00
  Слика на Ликер Campari 1л Bitter

  Ликер Campari 1л Bitter

  Campari е современа и харизматична безвременска класика. Неговата живописна црвена боја и уникатниот горчлив вкус се срцето на секој Campari и душата на некои од најпознатите коктели ширум светот. Светска икона со милански стил и извонредност. Содржи од 25% алкохол.
  ден 939,00
  Слика на Ликер Malibu 0.7л Coconut

  Ликер Malibu 0.7л Coconut

  Malibu е ликер со вкус на кокос, направен со карипски рум и поседува содржина на алкохол од 21%.
  ден 775,00
  Слика на Ракија Tikveš 1л Лозова Жолта

  Ракија Tikveš 1л Лозова Жолта

  Ексклузивен спој на традиција, искуство и иновација. Добиена е со внимателно одбрана комбинација на долго одлежани дестилати во дабови буриња. Со арома на какао и чоколадо и уникатниот вкус со долг и нежен финиш. Содржи 40% алкохол.
  ден 535,00
  Слика на Бренди Stock 84 0.7л Crema

  Бренди Stock 84 0.7л Crema

  Со повеќе од 130 годишна традиција, внимателно се избрани состојки како млечен крем, врвен квалитет и фин микс од ароми измешани според тајниот рецепт на Stock за да се создаде ликер со уникатен вкус.
  ден 559,00
  Слика на Виски Jim Beam 0.7л

  Виски Jim Beam 0.7л

  Jim Beam е класичен бренд кој ја постигна својата гордост и слава. Пијалок направен според рецептот на основачот Џејкоб Бим. Затоа, етикетата на пијалокот има оригинален натпис. Алкохолот има елегантен и софистициран вкус. Содржи 40% алкохол.
  ден 975,00
  Слика на Коњак Badel 0.7л

  Коњак Badel 0.7л

  Коњак Badel е најпознат алкохолен пијалок на Бадел 1862 година. Брендот „Badel “ се произведува со мешање на високо квалитетни дестилати на вино и избрани алкохоли со врвен квалитет. Токму таа комбинација му дава на кристално чистата златно кафеава боја и уникатна и препознатлива арома и вкус. Содржи 35% алкохол.
  ден 375,00
  Слика на Ракија Tikveš 0.7л Лозова Жолта

  Ракија Tikveš 0.7л Лозова Жолта

  Ексклузивен спој на традиција, искуство и иновација. Добиена е со внимателно одбрана комбинација на долго одлежани дестилати во дабови буриња. Со арома на какао и чоколадо и уникатниот вкус со долг и нежен финиш. Содржи 40% алкохол.
  ден 430,00
  Филтри Close
  Min: ден 46,00 Max: ден 13.950,00
  ден46 ден13950