Пребарување
test
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Житни барови

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Гранола бар Vitalia 210гр Орев и Лешник 6/1

  Гранола бар Vitalia 210гр Орев и Лешник 6/1

  Гранола бар со орев и лешник совршена комбинација на овесни снегулки и одбрани јаткасти овошја, засладени со кафеав шеќер. Спакувани се во поединечно пакување кое содржи 6 барови по 2 житни плочки.
  ден 75,00
  Слика на Житен бар Vitalia 35гр Црвено овошје

  Житен бар Vitalia 35гр Црвено овошје

  Житната плочка со црвени овошја и прелив од јогурт е неверојатен микс од крцкави житарици и црвени шумски овошја, збогатени со витамин Б. Со целосен прелив од јогурт, збогатен со калциум. Здрава, слатка закуска од 100% природни состојки, која волшебно ги спојува неверојатните вкусови од природата и ви дава енергија кога ви е најпотребно.
  ден 21,00
  Слика на Житен бар Vitalia 35гр Чоколадо и Јаткасто овошје

  Житен бар Vitalia 35гр Чоколадо и Јаткасто овошје

  Vitalia житниот бар е микс од крцкави житарки и лешник, богати со калциум, магнезиум и железо, целосно прелиени со темно чоколадо. Тие се моќен извор на протеини и минерали за инстант енергија во било кој дел од денот и богат вкус кој загарантирано ќе ја задоволи твојата желба за слатко.
  ден 17,00
  Слика на Житен бар Vitalia 35гр Чоколадо и Јаткасто овошје 6/1

  Житен бар Vitalia 35гр Чоколадо и Јаткасто овошје 6/1

  Vitalia житниот бар е микс од крцкави житарки и лешник, богати со калциум, магнезиум и железо, целосно прелиени со темно чоколадо. Тие се моќен извор на протеини и минерали за инстант енергија во било кој дел од денот и богат вкус кој загарантирано ќе ја задоволи твојата желба за слатко.
  ден 102,00
  Слика на Житен бар Vitanova 25гр Пченка и Јагода

  Житен бар Vitanova 25гр Пченка и Јагода

  Vitanova е десерт базиран на жито, полн со хранливи материи во комбинација со овошје, јаткасти плодови и чоколадо наменет за сите љубители на баровите.
  ден 10,00
  Слика на Житен бар Vitanova 25гр Пченка и Црна рибизла

  Житен бар Vitanova 25гр Пченка и Црна рибизла

  Vitanova е десерт базиран на жито, полн со хранливи материи во комбинација со овошје, јаткасти плодови и чоколадо наменет за сите љубители на баровите.
  ден 15,00
  Слика на Протеински бар Vitalia 60гр Темно чоколадо

  Протеински бар Vitalia 60гр Темно чоколадо

  Vitalia протеинските барови претставуваат одличен баланс на нутритиенти посебно дизајнирани за спортски активни лица. Како извор на јагленохидрати, протеини и масти, ги задоволува потребите за брзо ослободување на енергија и градење на мускулна маса. Содржат ниско количество на натриум, засладени се со мало количество на нерафиниран кафеав шеќер и содржат семе од киноа кое е природен извор на протеини и есенцијални амино киселини.
  ден 67,00
  Слика на Протеински бар Vitalia 60гр Кикирики и Млечно чоколадо

  Протеински бар Vitalia 60гр Кикирики и Млечно чоколадо

  Vitalia протеинските барови со кикирики и млечно чоколадо претставуваат високо протеински барови со 32% протеини (19,2g протеини во 60g бар) и одличен баланс на нутритиенти посебно дизајнирани за спортски активни лица. Како извор на јагленохидрати, протеини и масти, ги задоволува потребите за брзо ослободување на енергија и градење на мускулна маса.
  ден 67,00
  Слика на Житен бар Vitalia 30гр Урма, Смоква, Индиски орев и Амарант

  Житен бар Vitalia 30гр Урма, Смоква, Индиски орев и Амарант

  Вкусен микс од уникатни 100% сирови состојки, со минимално процесирање, при што сите нивни нутритиенти ја задржуваат нивната оригинална нутритивна вредност. Урмата е посебно богата со железо и витамин Б6, смоквата содржи големо количество на растителни влакна, калиум, калциум, фосфор. Индискиот орев е богат со бакар, кој помага во елиминација на слободните радикали од телото и со тоа во намалување на ризикот од анемија а амарантот е нутритивно богата суперхрана, богат со минерали како што е калциум, фосфор и високо ниво на протеини.
  ден 35,00
  Слика на Протеинско топче Vitalia 40гр Кикирики и Суво грозје

  Протеинско топче Vitalia 40гр Кикирики и Суво грозје

  Протеинска топка преполна со протеини добиени од грашок. Засладено со сируп од урма и јаворов сируп. Додадените кикирики и суво грозје нудат дополнителни здравствени придобивки и одличен вкус.
  ден 47,00
  Слика на Протеинско топче Vitalia 40гр Темно чоколадо и Мача

  Протеинско топче Vitalia 40гр Темно чоколадо и Мача

  Деликатно крцкавo чоколаднo протеинскo топчe создаденo со неодоливо какао во прав и протеин од грашок и сурутка за вкусно уживање. Засладено со сируп од урма и јаворов сируп.
  ден 47,00
  Слика на Протеинско топче Vitalia 40гр Црвено овошје

  Протеинско топче Vitalia 40гр Црвено овошје

  Протеинска топка преполна со протеини добиени од грашок. Засладено со сируп од урма и јаворов сируп. Додаденото шумско овошје нуди изобилство на антиоксиданси, витамини и минерали.
  ден 47,00
  Слика на Житен бар Vitalia 30гр Цитрусно овошје и Морков

  Житен бар Vitalia 30гр Цитрусно овошје и Морков

  Цитрусното овошје е одличен извор на витамин Ц, нутритиент кој го зајакнува имуниот систем истовремено одржувајќи ја кожата еластична и сјајна. Дополнително содржи витамини и минерали како Б витамин, калиум, фосфор, магнезиум и бакар кои учествуваат во метаболитичките функции и ги подобруваат истите. Морковот е зеленчук кој изобилува со хранливи состојки како бета каротен, извор е и на витамин А и Ц, како и калиум и манган.
  ден 35,00
  Слика на Гранола барови Nature Valley 42гр Crunchy 6/1

  Гранола барови Nature Valley 42гр Crunchy 6/1

  Совршена комбинација од мед и житарки преточени во еден гранола бар. Пакувањето содржи 6 барови по 2 плочки.
  ден 159,00
  Слика на Гранола барови Nature Valley 42гр Cranberry & Pomegranate 6/1

  Гранола барови Nature Valley 42гр Cranberry & Pomegranate 6/1

  Крцкави бадеми и сушени брусница и калинка, измешани со жита и овес. Пакувањето содржи 6 барови по 2 плочки.
  ден 159,00
  Слика на Житен бар Vitalia 72гр Кето Пралине

  Житен бар Vitalia 72гр Кето Пралине

  Вкусен и здрав кето десерт формулиран од квалитетно темно чоколадо и кремаст путер од кикирики и крцкави јаткасти плодови. Овие слатки пралине се совршена нискојаглехидратна ужина и десерт, со крцкава текстура и одличен вкус. Како дел од кето диетата, една порција кето пралини (24гр) обезбедува 5.8гр јаглехидрати и 7% од потребната енергија за утринска или попладневна ужина/десерт.
  ден 85,00
  Слика на Kрекери Vitalia 50гр Кето со семиња

  Kрекери Vitalia 50гр Кето со семиња

  Крцкави Keto крекери формулирани со 6 вида семе - супер храна, збогатена со протеини од грашок и одлична арома на оригано. Совршено одговара за вашите омилени намази, сосови, макало. Како дел од Crispy keto, една порција од 25гр обезбедува 9гр јаглехидрати и 6% од потребната енергија за утринска или попладневна закуска.
  ден 52,00
  Слика на Протеински бар Vitalia 30гр Темно чоколадо и Крем

  Протеински бар Vitalia 30гр Темно чоколадо и Крем

  За спортски активните лица, но и за оние што уживаат во вкусна протеинска ужина создадовме протеински барови во три атрактивни вкусови со 35% протеин и високо количество на растителни влакна. Протеин барот со колачи и темно чоколадо е вкусна комбинација од крцкави колачиња со крем, надополнети со неодоливо темно чоколадо, вистински рецепт за комплетно задоволство.
  ден 34,00
  Слика на Протеински бар Vitalia 30гр Кикирики и Млечно чоколадо

  Протеински бар Vitalia 30гр Кикирики и Млечно чоколадо

  За спортски активните лица, но и за оние што уживаат во вкусна протеинска ужина создадовме протеински барови во три атрактивни вкусови со 35% протеин и високо количество на растителни влакна. Протеин барот со кикирики и бело чоколадо е идеален за најстраствените љубители на путер од кикирики надополнет со суптилниот вкус на белото чоколадо. Хармонија на задоволства за комплетно уживање во оброкот.
  ден 34,00
  Слика на Протеински бар Vitalia 30гр Карамел и Млечно чоколадо

  Протеински бар Vitalia 30гр Карамел и Млечно чоколадо

  За спортски активните лица, но и за оние што уживаат во вкусна протеинска ужина создадовме протеински барови во три атрактивни вкусови со 35% протеин и високо количество на растителни влакна.Протеин барот со карамел и млечно чоколадо е совршена симбиоза на вкусови! Уживајте во уникатниот микс на кремасто млечно чоколадо и солената карамела, бидејќи некои спротивности навистина се привлекуваат!
  ден 34,00